ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Dar Vakitlerdeyim Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Dar Vakitlerdeyim

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Dar Vakitlerdeyim Empty
MesajKonu: Dar Vakitlerdeyim   Dar Vakitlerdeyim EmptyC.tesi Tem. 27 2013, 22:05

Dar Vakitlerdeyim

Dar Vakitlerdeyim bir uçurumun kenarında çığlığın yarayla buluştuğu yerdeyim tut beni ey hayat, düştüm düşeceğim yoruldum hüzünler arası gidip gelmekten siyah sakalımda ak acılar biriktirmekten geçtiğim bütün yollar kördüğüm uçurumlar, yıkımlar, karanlıklar aldı beni…

Isırdığım dudaklarımın deltasında suskunluğum akıyor şimdi hayatın yaralı ırmaklarına. uzak dağlara esen rüzgarın kimsesizliğidir ömrüm ey hayat ömrüm ki, bir tutam düş, bir top ateş çığlık çığlık nehirlere gömdüğüm alıp başucuma koyduğum her gece sarılıp uyuduğum uçurumlar boyu…

Bilirim zamansız vurdu beni zaman her gece ağrılar içinde uykusuz, viran avareyim, divaneyim, kırgınım bir yıkıntı gibi yaşıyorum yaşadığım yerde kendi kendime küs, kendi sesime dargın ve yaralarımı saramayacak kadar yorgunum. sararmış hüzünler yağsa da düş bahçemin yapraklarına mavi semalar arıyor hala içimdeki bahar kuşu, kır gelinciği…

Bilirim dostu yok yalnızlığın yalnızlık ki, düğümlenmiş bir ip boğazımda üşüyor sevgilere adadığım dal ömrüm umuda diktiğim gül fidanı kurudu terkedip gitti alnından öptüğüm baharlar şimdi yaprak yaprak düşüyorum dallardan durmadan güz şarkıları söylüyor kalbim bir varmış bir yokmuş gibi hayat ey ömrüm...

Güvenerek tuttuğum her elin hançeri saplandı yüreğime bu yüzden her gün kanarım böyle kirlenmiş bu şehirde adımlarım yıldız arar her gece kayıp yollarda yaşamak ağrısı sarılı her yanım yüreğim, dizlerim, ellerim, paramparça dar vakitlerdeyim ey ömrüm dar vakitlerde. Bir uçurum kenarında içime tutunmuş kalmışım tutunduğum dal incecik, kırıldı kırılacak sonbahar rüzgarları esiyor gönül bahçemde bu yıl kış erken gelecek dağlarıma biliyorum çiçeği açmadan solacak bağlarımın ecel erken gelecek, acı da, hüzün de…

Ah nice bal sunduklarım zehir verdiler karşılığında acının ve ateşin burgacındayım ey hayat bir yanım ateş, bir yanım uçurum kahırlar biriktiriyorum durmadan zifir gecelerden ne yana dönsem acılar keser yolumu ne yana dönsem ihanetler ihanetler ki, bir ok gibi yüreğime saplı...

Ah ben ki, hayatın kara sevdalısı ey ölüm hep bir sevda uğruna ölmek istedim, ölürsem de karanfilin kırmızısına, menekşenin moruna özgürlük ve kardeşlik için yoksullara ekmek çocuklara umut olmak için ölmek istedim. Ömrümün yaz vaktindeyim ey hayat bu mevsimde sevmek en çok bana yakışır ölmek de ya da başka bir kapıdan girmek yeniden hayata …

Nuri Can

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Dar Vakitlerdeyim Empty
MesajKonu: Geri: Dar Vakitlerdeyim   Dar Vakitlerdeyim EmptyPaz Tem. 28 2013, 04:05

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

Dar Vakitlerdeyim
1 sayfadaki 1 sayfası