ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Dost Sevdalıya Benzer... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Dost Sevdalıya Benzer...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Dost Sevdalıya Benzer... Empty
MesajKonu: Dost Sevdalıya Benzer...   Dost Sevdalıya Benzer... EmptyPerş. Tem. 25 2013, 21:11

Dost Sevdalıya Benzer...

Şairin de dediği gibi; dost sevdalıya benzer, âşık olup da dağları delmeye kalkarsın ya hani. Dost, saf bir aşığa benzer ne yapacak diye her an gözünün içine bakarsın ya hani. İşte dost abdeste benzer. Bozuldu mu tekrar alacaksın, onsuz dolaşmayacaksın. Dostlukta ikilikte olmaz; dostum dedin mi bağrına basacaksın. Dosta giden bir yola çıktın mı bastığın toprak inleyecek altında. Dostum dediğini taa yüreğinde saklayacaksın, dostunun gözleri ışıl ışıl baktığı zamanlarda kör kütük sarhoş olduğunu hissedeceksin...

Deli rüzgarlara kaptırmayacaksın dostunu ve dostluğunu. Sahiller de kumsallara, göklerde yıldızlara, topraklarda kat kat aşağıya koyacaksın. Kendini, onsuz düşünmeyeceksin, onun yokluğunu aramayacaksın, hissederek bulacaksın. Onu sen görecek, sen duyacak, sen hissedecek ve ona sen sarılacaksın. Dostum dediğin kişi, yüreğinin mahkemesin de hiçbir zaman idam edilmeyecek ona inanan tek sen olsan da inanacak ve sorgusuzca güveneceksin. Onu sen sevecek, onunla sen dertleşeceksin…

Dost senin için Leyla veya Mecnun olmayacak, sen dostu Mecnunun ve Leylanın gözünden göreceksin. Adına aşk demeyecek tadını yokluk sanmayacaksın. Dostunun yüreğine doğru koşmaya değil, onun yüreğin de uyumaya gideceksin. Ona can dedikçe; can olacak içinde, mutluluk olacak, sevda olacak…

Ama öyle midir şimdi ki dostluklar

Benimde saçlarım bir zamanlar dostluk kokardı. Bakmayın şimdi ağardığına. Ben dostumun yüreğine uyumaya koşarken; açıkta kalırdı öldürülmeye en açık en savunmasız yanlarım. Nereme bıçak saplanırdı bilmezdim. Acının sıcaklığıyla kalkar dostuma bakardım o iyimi ona bir şey oldu mu diye. Hep yersiz kanayan şu gözlerime ve yersiz ağaran şu saçlarıma kızardım dostluğuma gölge düşürecekler diye. Umutları ürkütüyor diye yaralarıma kızardım. Ben en çok beni yaralayanlara koşar bir suçu varsa onu kapatmak için kendimden vazgeçerdim. Dostlukların son günüdür diye tüm günahları üzerime alırdım…

Sonra bir baktım ki kimsesiz ve tesellisiz ölüyorum. Son kez baktım etrafıma; bir dost aradı gözlerim…

Ama olmadı kimsesiz yapayalnız kaldım bir başıma…

Selam Sevgi ve Dua ile...  

En son mustafa43 tarafından Cuma Tem. 26 2013, 04:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Dost Sevdalıya Benzer... Empty
MesajKonu: Geri: Dost Sevdalıya Benzer...   Dost Sevdalıya Benzer... EmptyCuma Tem. 26 2013, 03:49

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

Dost Sevdalıya Benzer...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yanar Yürek “Dost Dost” Diye
» Dost Bildiklerim Acaba Neye Dost..?
» Yanar Yürek Dost Dost Diye...
» Öyle Dost.. Öylesi Dost
» Hüzün Şebneme Benzer...