ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Ama İşte Böyledir Hayat...    Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Ama İşte Böyledir Hayat...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Ama İşte Böyledir Hayat...    Empty
MesajKonu: Ama İşte Böyledir Hayat...    Ama İşte Böyledir Hayat...    EmptyPaz Haz. 23 2013, 20:35

Henüz üç yaşlarında bir çocuğum. Babaannemi anımsıyorum, bakışlarıyla büyük bir boşluğa bakan gözleri hala gözlerimde öylece durur. Sonrası, ölü bedeninin yıkandığı an, soğuk su, sıcak su, seslenişleri arasında yıkanarak kefenlenmesi. Ne zaman bir kıvılcım ateş karşında görsem kendimi, daima onun sevgisinin boşluğunu, yalnızlığımın üşüdüğü hissettim. Ve hayatımda ilk kez o on, sevdiklerimi kaybetmenin o tarifi imkansız boşluğunu yaşadım…

Ama işte böyledir hayat. Şimdi masamın üzerindeki fotoğraflara bakıyordum da aklıma nedense sevdiklerimin bıraktığı o ilk boşluğu hissedişim geliyor. Sonuçta nedir yaşamın gerekçesi, hayat bazen yürekten vuruyor insanı; hiç beklenilmeyen bir anda. Bazı anlarda yaşama gücü bulamıyor insan...

Öylece oturmuş, kalakalmışken bugüne kadar yaşadığım acı tatlı tüm anlar gözlerimin önüne geliyor. Ben hayata biraz kırıkça tutunanlardanım; her an vazgeçmeye hazır olanlardan. Ama yine de her şeye rağmen tutunduğum zamanlarda da tutunanlardan.

Belki bunca didinme, bunca emek, bu koşuşturmaca hep bu hayata kırıkça tutunmama karşı kendimin kendime açtığı bir meydan savaşı. Biraz kırık da olsa hep o tutunma telaşı. Çünkü bazen yaşamın kendisi ölümle denk olabiliyor. İplerini elinde tutamadığımız hayat denilen bir garip yarışın içinde savrulurken başka hayatları da tanıyıp, kırılabiliyor insan. Bir anda kendini böyle derin düşüncelerde bulabiliyor insan. Çaresizlikten belki, belki de biraz yoğunlaşan özlemlerden…

Ama işte böyledir hayat, hayat oyununu oynar bize. Kimi zaman kendinizi sarılıp sarmalanmış hissedebilirsiniz; eliniz kolunuz bağlanabiliyor. Bunu bilirsiniz; ama bilmek demek, kabul etmek midir...

Ama işte böyledir hayat, bazı anlarda bir boşluğa düşer gibi hissedebiliyor insan kendini; en büyük korkusu bir yandan da o boşluğa düşmek oysa. Çünkü o boşluğun derinliklerinde gördüğü kendi yansıması. Sonra, sonra kendini oraya bırakırken buluyor. Sonu olmayan bir boşluk, bir hiçlik. Bazen ayakta durabilmek o kadar zor ki, o boşluğun derinliklerine düşüvermek daha kolay...

Ama işte böyledir hayat. Onca insan, onca para, onca hırs, onca çapsızlık belki de kimilerinin hayatına ayrı bir anlam katıyor, oysa o derinliklerde varılan nokta hep aynı. Sonuçta boylu boyunca uzanılan toprak altı, hepsi o kadar…

Emine Özkan

Selam Sevgi ve Dua ile... 
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Ama İşte Böyledir Hayat...    Empty
MesajKonu: Geri: Ama İşte Böyledir Hayat...    Ama İşte Böyledir Hayat...    EmptySalı Haz. 25 2013, 00:57

çiçek16Allah razı olsunçiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İşte Böyledir Dostum Hayat
» Hayat İşte Bu...
» Yenildim İşte Ey Hayat Kırgınım
»  İşte Hayat Bu Seçimden ibarettir
» İşte Mehmetçik İşte Hainlerin Sonu...