ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Sustukça Yankılanırsın Semalarımda Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Sustukça Yankılanırsın Semalarımda

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Sustukça Yankılanırsın Semalarımda Empty
MesajKonu: Sustukça Yankılanırsın Semalarımda   Sustukça Yankılanırsın Semalarımda EmptyÇarş. Haz. 19 2013, 21:50

İçler acısı bir özlemle büyür sisli göllerde nilüfer... Solgun gölgelerde ağlıyormuşçasına salınır renk renk hüzün kokan gözyaşlarına..Aşk Leyla’ya nasıl yakışırsa, özlemek de bir o kadar yakışır mahzun yapraklarına. Gönülden severek, hasretleri bitirerek, acıları tümden silerek bırakır gönlünü çiğ damlalarının suskunluğuna...
Ay, suların göğsünü öperken her gece bahar gibi kanar gülüşüm. Hüzünlü bakışımdır koynundaki vebalar. Sular çekilir, hicrana dalar balıklar, gecenin yareleri sızlarken ömre bedel anlarda günaha girer nazlar. Bir perde çekilir geçmişe, ufukta gün solar, ellerimde siyah güller kanar.
Bal rengi gözlerimde,  sevdalı besteler ağlar. Düşlerin en derinine dalar gözlerim, deli kız türküleri yakarım nedensiz. Oysa sevda çağını kapattım çoktan, bir bahardır gönlüm. Nam-ı diğer güz. Sense umudumun gönül serveri..Uzatsam, tutar mısın elimi.. Ellerinin birikmiş sıcağında kırmızıya çalar güllerim, hüzün gözlerinin sırrıyla yanar yüreğim.
Gamlı bir alemdeyim, ateş dağlarında sanki cehennemdeyim. Sesinle yaşat beni, bakışlarının nemiyle sızılarımı dindir, çek hazanımı. Sen ki sustukça yankılanırsın semalarımda; yıllandıkça yüzümde bir çizgi, saçımda ak. Her nefeste dudak, düşlerimde çiçek çiçek duvak. Dilim buselik bestenin tutkunuyken, inlesin nağmeler bırak. İnce bir sitem de olsa gözlerim, zamansız ölüm kuyularına atma ümitlerimi. Ne desem kar etmiyor bak, hadi gel gözyaşımın günahına gir.
Yokluğunla öpme düşlerimi, dalgın bakışların olsa da razıyım yar. Bir tebessüm et aydınlanayım. Lakin senden bir isteğim var; Gönlünün sevda kapılarını kapat ne olur, nice kervanlar uğramasın gönül hanına. Çiçeklenmek için baharı beklerken bir lahza sevindir yüreğimi lütfet.
Pencerenin pervazında nazlı güneş, alaca bir karanlık namluda… Affet, kanayan güllerimle bir mum ışığının karanlığında büyüyor yüzünü göremediğim hüzünlerim. Dindiremedim acılarımı affet baş edemedim kendimle. Yüreğimden bir parça bırakıp, bensiz yarınlar katıyorum yarınlarına. Her gece aynı mehtapta yine beni hatırla, beni hatırla yağmur her yağdığında. Ve bil ki bizi ölüm ayırır ancak. Yağmura sevdalı o kızı yaşat masallarda her şeye inat.

-alıntı-
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Sustukça Yankılanırsın Semalarımda Empty
MesajKonu: Geri: Sustukça Yankılanırsın Semalarımda   Sustukça Yankılanırsın Semalarımda EmptyPerş. Haz. 20 2013, 01:40

çiçek7Allah razı olsunçiçek7

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sustukça "Sen" Oldum
» Sustukça Bizi Dinliyor Sevda
» Sustukça Bizi Dinliyor Sevda
» Susuyorum Bugünlerde Sustukça Susuyorum...