ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Vefa Kalbin Zümrüt Yamaçlarında Açan Bir Beste...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Vefa Kalbin Zümrüt Yamaçlarında Açan Bir Beste...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Vefa Kalbin Zümrüt Yamaçlarında Açan Bir Beste...  Empty
MesajKonu: Vefa Kalbin Zümrüt Yamaçlarında Açan Bir Beste...    Vefa Kalbin Zümrüt Yamaçlarında Açan Bir Beste...  EmptyPerş. Haz. 06 2013, 01:18

Vefa kalbin zümrüt yamaçlarında açan bir beste, vefa arayanı belirsiz kimsesiz bir ağaç dalı. Bir bülbülün vefası bazen bizi camlara bağlayan, ve bir ağaç dalına vuslatı yaşatan. Vefasıyla, dalına dönerken ki heyecanıyla bizi düşüncelere salan. Ahh yine geç oldu saatler ne bir kapıyı çalan nede benim penceremden hayata bakan. Penceremden artık sadece bir bülbülün vefası sızıyor odama, bir onun vefasına hayran kalıyorum, geçsede seneler uçsada yuvasından yavru serçeler...

Dallar bir başka vuslatlara gebe, bir başka vefa dolu kuşlara mesken, arada yolları düşmese, boş kalmaz. Bülbülün aşkıdır aşığı gelemesede kuşlar. Bilirki dallar yanıdır ağaçların yongasıdır. Bir dal bile hayatın anlamıdır, serçelere yuvadır, o narin meyvelerini odama bakan penceremden bana uzatırken kızarır yüzüm. O zaman hatırlarım bir dalın bile aşiyanı bülbüle, toprağa, minik serçelere hatta bana olan vefasını...

Ahh vefa camımı tıklatan artık sadece bir kuşun gagası, ya da artık budanma zamanı gelmiş olan ağaçların hoyrat özgür dalları. Bir rüzgarla bir oyana bir buyana savrulurken yolunu şaşırarak camıma uğrayan dalların tıkırtısı. Bir çocuğun taş atması kadar olsaydı keşke, camıma değen dalların sesleri. Bir o kadar sesli ve bir o kadar mutluluk verici, bir o kadarda hasretle beklenen...

Sevda dolu bakışlarım artık yokluk soluyor, biten bir şeylerin ardından ağıt yakarlar ya hani bende bahçemdeki serçelerle mırıldanıyorum, yok olmuş ya da olmaya mesken yüreğimde biteviye süren hasretini. Vefa yamaçlarında gezmeye, ben değil artık yüreğimdeki deniz kokulu çocuk ümit var. Bense artık o deniz kokulu çocuktan uzağım, benim kokum karışmıyor artık o çocuğun düşlerine ve benle bakamıyor o ay kadar parlak bakabilen çocuk hayata...

Babamla denize açıldığımızda ilk duymuştum yakından, denizin o muhteşem hışırtısını. O kadar yakındı ki bana deniz, elimi değdirdiğimde verdiği haz kadar değil artık şuan tüm yüreğimi daldırdığım halde duyamadığım haz. Caddeler bile şuan sessiz, ben bunları yazarken o da bir önceki günden kalan üzerindeki yorgun bakışları atmanın telaşesinde. Geceden yanık kalmış birkaç sokak lambası da olmasa önümü görmeme yetmeyecek daha yeni doğmaya çalışan güneş
bir sokak lambasının yardımına muhtaç kalemim...

Ve bir esaret içinde bulutların arkasına saklanmış yüreğim, küçükken oynayamadığı saklambaçları oynadığını sanmak istercesine hoyrat, serseri bir ana kucağından mahrum kalmaktan korkar gibi kenetlenmiş kalemine yüreğim. Sevdalara tutunamadan gitmekte var tabi, ne mutlu kalbinde hala saklı, duygularla yaşayanlara ve bunlarla ölmeyi arzulayanlara...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Vefa Kalbin Zümrüt Yamaçlarında Açan Bir Beste...  Empty
MesajKonu: Geri: Vefa Kalbin Zümrüt Yamaçlarında Açan Bir Beste...    Vefa Kalbin Zümrüt Yamaçlarında Açan Bir Beste...  EmptyPerş. Haz. 06 2013, 02:47

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Zümrüt Şehrin İnci Tanesi
» Yüreğimizde Açan Çiçek...
» Cennetin 8 Kapısını Açan Dua
» Kapı Açan Rizeli Kedi :)
» Kalbin Gözyaşları