ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bir Musa Firavun Hikayesi  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bir Musa Firavun Hikayesi

3 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Bir Musa Firavun Hikayesi  Empty
MesajKonu: Bir Musa Firavun Hikayesi    Bir Musa Firavun Hikayesi  EmptyCuma Mayıs 03 2013, 21:10

Ta,sin,mim...

Bir gece üç harf nüzul oldu kırık,dökük gönlüme..

Her insanın içinde olduğu gibi benim de bir Musa’m ve Firavun’um var ..

Musa’m doğdu,büyüdü büyüyor derken katli vacip senedi ilan etmiş kahrolası Firavun ...
Önce ateş sonra suya attı(M) kendi(M/n)i.. Emin,emin ilerken ben;kahrolasının sarayında durdu sepeti(M).Asiye ile emin kıldı önce Rabbim.Korudu,kolladı,ikramladı.Ardından büyüdü(M)... Yardım etmek isterken kaçışlarda olduğumu anladım..Bir peygamber nuru ile aydınlandı önce gözlerim ardından Tûr selamladı beni.. Asa’nı at dedi bana . Attı(M).. İçimdekilerin dış hatlarını oluşturan korkunç bir yılan oldu ..Yani Yalan oldu asa .. Kaçarken ben,Dur!Beri gel dedi ... Biz seni emniyette olanlardan kıldık dön ve elini koynuna sok;kusursuz çıkacaktır dedi..

Peltek ağzı/y(M)la çıktı Firavun’un karşısına fakat o da ne dili/n(M)deki bağlar çözülmüşçesine haykırıyordu hakikat ...

Anlamadı(m)

Önce durdu…Haman sihir deyince geri döndü... Ölçtü biçti kahrolası.. Lanetlendi denilesi...

Haber saldı dört bir yana . Yarım aklıyla ölçtü biçti . dedi : ‘ büyükçe bir kule edin . Musa’nın Rabbiyle konuşmaya gidice/m(k). ’

Hey ahmak!işte bu kadar aklın sınırı... Önce ilahlık,sonra randevu?nereye bu gidiş ?

Azdı.Gittikçe şiddetli bir saplantı,unutmak bu olsa gerek…Kazınmışçasına silinmek ..Azıyor , aklınca azab saçıyor ..Dûzah senin için şiddetiyle öfkeleniyor.. Bekle Yakın dercesine , sana hazırlanıyor ... Helak yakın ..Az kaldı ..İbretlik vitrin olmaya ramak var...

Ve Kusursuz bir azab

Şiddetiyle yürek korkutuyor...

Asanı yere vur Ey Musa!ve oniki kol .. İlerlemek ne büyük şeref . Tevhid ne mucizevi bir anahtar ..ve peşi sıra ahmak ordusu.. Kurtuluş.Felaha eriş ve ferahlık ..Sözünün eri olanlara müjde ...

O da ne sular ? Sulara ne oluyor ? koşarcasına,kahkahalar atarcasına ‘Ahmak Ordusu’nu ‘kahhar’ şefkatiyle kucaklıyor,okşuyor..

İşte o An..
Perdeler sıyrılırken teker,teker,imana geldi zelil ..secde eyledi..Anladım Sen’sin Rahman ve Rahim ..Sen’sin bütün noksanlıklardan münezzeh.. Bir ömür ! nerden geldi ? nereye gitti ? gördün mü sevgili insanlık ?

Ve apaçık bir delil ;

O, ALLAH'tır. O'ndan başka hiçbir ilah yoktur. Dünyada da ahirette de hamd O'na mahsustur. Hüküm yalnızca O'nundur. Kesinlikle O'na döndürüleceksiniz. Kasas / 70

Bir Musa edasıyla sesleniyorum Rabbim!Doğrusu bana indireceğin her hayra(lutfuna) muhtacım.

Amin..

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Bir Musa Firavun Hikayesi    Bir Musa Firavun Hikayesi  EmptyC.tesi Mayıs 04 2013, 01:51

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Bir Musa Firavun Hikayesi    Bir Musa Firavun Hikayesi  EmptyC.tesi Mayıs 04 2013, 17:35

Ve apaçık bir delil ;

O, ALLAH'tır. O'ndan başka hiçbir ilah yoktur. Dünyada da ahirette de hamd O'na mahsustur. Hüküm yalnızca O'nundur. Kesinlikle O'na döndürüleceksiniz. Kasas / 70

Bir Musa edasıyla sesleniyorum Rabbim!Doğrusu bana indireceğin her hayra(lutfuna) muhtacım.

Amin..

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Musa (Moussa) Sow
» Bir Gül Hikayesi...
» Musa Peygambere Komşu Olmak
» Bir Aşk Hikayesi
» Aşk Hikayesi