ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Odamdaki Kelebek... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Odamdaki Kelebek...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Odamdaki Kelebek... Empty
MesajKonu: Odamdaki Kelebek...   Odamdaki Kelebek... EmptyPtsi Nis. 29 2013, 21:45

Odamdaki Kelebek... Kelebek1

Odamdaki Kelebek...

Bir kelebek kondu omzuma sonra göğsüme, kalbimin attığı sol yarıma. Sevginin çiçek olup açtığı bir kırdı sanki aradığı, buldu mu bilmiyorum. Göğsümde kanatlarını usulca kıpırdatışını izledim. Günler sonra bir gece yarısı evimin kapısını açıp düşümün odasına bağdaş kurduğum anda; kanatları benek benek,
kahverengi kanatlı bir kelebek, kahvemi yudumlarken konuvermişti omzuma. Günler sonra eve dönen babasına sevinç gösterisinde bulunan bir çocuk gibiydi sanki....

Bir an gecenin herkesin uyuduğu bu vaktinde yağmurun ıslattığı toprak kokusu içime dolarken penceremden, artık uzak oduğumu düşündüm. Artık uzaktım çok uzaktım eski günlerden eski düşlerden çok uzak. Uzaktım çünki artık kimse kimseyi hesapsız sevmiyordum, artık kendimi anlatmaktan yorgundum. Kirlenen bir dünyada masumiyetten ,renklerini yitirmiş bir yerde rengarenk düşlerden dem vurmanın tutulabilir bir yanı yoktu. Gülüşler sahte, söyleyişler dil lakırtısı. Tek duyduğum hayallerini yitirenlerin boşlukta sallanan anlamsız sözcüklerinin gökte çarpışmasından çıkan şangırtı. Artık bende bir kelebekle konuşacak kadar masum kelimeler taşımıyordum dediğim anda içimde dolaşan sözcükleri duydum...

Desem ki: ey yalnız kelebek ne uçarsın bu yalnız gecede; benim yalnız odamda bir kırgınlık mı, bir küskünlük mü, bir söz bir müjde mi getirdin yoksa bana bilmediğim uzaklardan. Belkide içine birikmiş hüzünleri anlatabileceğin yufka bir yürekti aradığın. Benim yüreğim yufkadır dinlerim seni varsa bir yaran sarmak, kalbine bir teselli çeşmesi akıtmak isterim. Ama şunu iyi bilki ben yüce biri değilim. Dokunduğum yerlerde çiçek açmaz hem ben senin dilini bile bilmem ki. Hiç öğretmediler bana küçükken kelebekçeyi...

Çiçeklerle konuşurdum eskiden, tamam balıklarla söyleştiğim zamanlarda oldu. Akvaryum camına çarpan balığın, suyun içinde dağılan gözyaşlarının ne anlama geldiğini çok iyi bilirdim. Bazı sabahlar uyandığımda, suyun üstünde yüzen çaresiz ve cansız cesetlerini görürdüm, duyardım o su damlası hüzün sözcüklerini. Ama kelebekçe kelebekçe nasıldı ki bilsem inan sana bende çok şey anlatırdım. Bende senin gibi yalnızdım, bende senin gibi içimde sözcükleri dolaşan mütebessim bir bakışa asla yok demezdim, ne mi derdim...

Konuşmaya susamışım günlerdir kendi kelimelerimle içten ve hesapsız yüreğiyle konuşup yüreğiyle dinleyen mütebessim biriyle. Çatık kaşlı eleştirel bakışlardan sıkıldım. Gözleri tenkit etmek için bir ayrıntı arayan insanlarla dolu dünya. Kimse bilmiyor artık birbirini nasıl hesapsız çıkarsız sevebileceğini, bunu yapabilenlerin nasıl yapabildiklerini sorarlar birbirlerine. Hiç birinin cevabı yoktur çünkü onların kısır tartışmalarında senin için bir taraf yoktur. Ya ikiside hakıldır ya da ikiside haksız, bilmem bir kelebeğin ömrü bunu anlamaya yeter mi ki.

Bir kelebek ömrü bunları anlamak için çok kısadır bilrim, çünkü bu yazıyı yazarken verdiğim bir arada oturduğum yerde senin cesedine rastladım. Ya odada yanmakta olan sobanın ateşine değmişti kanadın ya da anlattıklarım ağır gelmiş ve ölmüştün. Artık bir kelebek uçmuyordu odamda bu gece kendimle söyleşilerime şahit olmuş son tanık ölü bir kelebekti. Aslında bir çok zaman bir çok kez böyle sırdaşlarım olmuştur bir vapurda bir otobüste yada gittiğim yabancı bir şehrin kalabalık bir caddesinde. Ayak üstü söylemişimdir beynimden geçenleri ve bir daha asla karşılaşmama temennisiyle ters yollara sapmış ayrılmışızdır tıpkı kanatları yanmış bu yalnız kelebek gibi...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Odamdaki Kelebek... Empty
MesajKonu: Geri: Odamdaki Kelebek...   Odamdaki Kelebek... EmptySalı Nis. 30 2013, 01:32

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

Odamdaki Kelebek...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Kelebek
» Yarınsız Kelebek...
» Çiçek ve Kelebek...
» Kelebek Ömrü(m)
» Aşk Kelebek Misalidir