ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Dil Konuşur Yürek Susarsa...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Dil Konuşur Yürek Susarsa...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Dil Konuşur Yürek Susarsa...  Empty
MesajKonu: Dil Konuşur Yürek Susarsa...    Dil Konuşur Yürek Susarsa...  EmptyPtsi Nis. 22 2013, 18:15

Söz yüreğin sütünü içmişse bir hakikati işaret eder insana. Fikirde sanatta önce yürek dile gelmeli. Bazen yüreğin yenilgisini bazen eğriliğini görsek de kaynağı kokusu yürek olan her şey hürmetle kabul edilmelidir. Miski tene değil yüreğe sürerek aksiyona fikre sanata başlamalı insanoğlu. Yoksa kelimeler arasında somurtan bir benliği dayatma riski vardır...

Önce yürek dile gelmeli. Yalanın yalandan muzdarip olduğu zamanın içerisinde sesleniyoruz birbirimize. Hiç değilse gözlerimizi kaçırarak ima yoluyla doğruda kalabiliriz. Gözlerin yalan söylediği sözün ben putuna çağırdığı yüreğin harıl harıl ateşlerde yandığı bir atmosferde önce yüreğe dönmeli. Nasıl ki imanı aşkı taşıyan gönül beden kafesinde bulunmak gibi bir fizik keyfiyeti taşıyorsa yüreğe dönmek mücerret bir umut olsa da dışlanan bir yönü vardır...

Bir insanın ölümüne şahit olmak yürek sahibi olmamasına şahit olmaktan iyidir. Acısını aşkını fikrini aksiyonunu yaşarken ten kafesini ve alkışı düşünüp yüreğinin sesini düşünmemek haliyle devam eden bir hayat fotoğraftaki hayattan farklı mıdır. Ağlayan anlatan binlerce yürek varsa hâlâ ben selametiyle uğraşmanın ne önemi olabilir. Lafzın insanı saptırıcı özelliği gözden kaçırılmamalıdır. Gül devri olsaydı karanfil olmadı diye şikâyet edecek mizaçtaki insanlar yüreklerinin ben merkezli selametini terk edip bir yerden başlamalıdır mücadeleye. Ben yoksam kimse yoktur sözü bir kişilik bir emniyeti belirtmekten çok herkesin hakkının bittiği yerde benim hakkım başlar benim görevimin bittiği yerde başkalarının görevi başlar hakikatini içeren bir vazife şuurunu ortaya koymaktır...

Yüreğin pazarı olmaz ama nazarı vardır. Yüreğin nazarı ise bir bakışla insanı gamdan azat edecek aşk ekleme umut verme keyfiyetidir. Vitrin reklam ve ben korkusuyla yüreği hizmetten aşktan aksiyondan ateşten kaçırmak sözün dile gelmesine yol vermek olmaz mı. Kendi güzelliklerini yüce değerlerini dost meclisine taşımayanlar yüreklerini işletmeyenler pas tutacaklar muhakkak...

Karanlığı sözle değil yürekle ışığa çevirmenin bir yolu olsa gerek. En alt basamağı kirli niyetli kirli yürekli ölüye yalanını ve eğrisini hatırlatmaktır. Söz ehli bunu yapmaz kırarım korkusuyla ikaz etmeyen dostunu cehennemde bırakıp cennette nasıl rahat edecek. Bir insanı öldürmek âlemi öldürmek gibidir diyen Cenabı-ı Hakk’ın huzuruna ölü yürekli kirli niyetli dostların arkadaşların sahibi olarak nasıl çıkarız. Aşka aksiyona fikre yürek ateşi katabileceklerin ölü yürekler sağ damarları; kirli niyetlere ulvi niyetleri göstere bilecekleri zeminden kaçmaları ben selametiyle uğraşmaları neyle izah edebilir...

Ölümlere yürek ölümlerine niyet ölümlerine seyirci kalanların söze yol verip aksiyonu unutmalarının bir izahı vardır. Ölüm ne kadar artarsa o kadar iyidir onlara. Çünkü ben selametine kavuşmuş biriciklerini muhafaza derdindeki tembel seyircilerdir. En trajik oyunun seyircisi en kötü oyunu yaşayandan daha aşağıdır...

Selam Sevgi v Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Dil Konuşur Yürek Susarsa...  Empty
MesajKonu: Geri: Dil Konuşur Yürek Susarsa...    Dil Konuşur Yürek Susarsa...  EmptySalı Nis. 23 2013, 01:49

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Sevgi Yürek,Yürek Sevmek İster..!
» Kalp Susarsa Can Böyle Acır ...
» Kalp Konuşur...
» Kalp Konuşur
» Kadınlar Çok mu Konuşur?