ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Doğum Günü Hediyesi... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Doğum Günü Hediyesi...

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Doğum Günü Hediyesi... Empty
MesajKonu: Doğum Günü Hediyesi...   Doğum Günü Hediyesi... EmptyPaz Nis. 21 2013, 19:51

Doğum Günü Hediyesi...

Fırına geldiğimde ortalıkta ekmek görünmüyordu. Eski bir dostum olan fırıncı, biraz bekleyeceksin hocam, dedi. İki-üç dakikaya kadar çıkartıyorum. Kenardaki tabureye oturup beklemeye koyulurken, içeriye yaşlıca bir adamın girdiğini gördüm. Eskimiş ceketinin sol yakası altında bir madalya parıldıyor ve yürürken hafifçe topallıyordu. Selam verdikten sonra, fırıncının tezgahına yaklaşarak, ekmeklerimi alayım, benim ikizler acıkmıştır dedi.

Fırıncı, adamın kendesine uzattığı torbayı alarak tezgahın altına eğildi ve bir gün öncesine ait olduğu anlaşılan ekmeklerden dört-beş tane çıkardı. Ben o arada oturması için kendi yerimi o adama vermiş, tezgahın yanına iyice yaklaşmıştım. Ekmeklerden birkaç tanesinin şekli değişmiş, katılaşmış, taş gibi olmuştu.

Fısıltı şeklinde fırıncıya sordum. Neden taze ekmeği beklemesini söylemiyorsun? Biraz sonra çıkacak ya. Bayat ekmekleri kendisi istiyor dedi fırıncı. Çok fakir
olduğundan, ona yarı fiyatına veriyorum. Kim bu adam diye sordum. Kore gazilerinden dedi. Oğluyla gelini bir trafik kazasında vefat edince, ikiz torunlarını yanına almıştı. Yıllardır onlara bakıyor, hem de çok az bir maaşla.

Fırıncının anlattıkları karşısında içimin yandığını hissediyor ve ufak da olsa bir şeyler yapmak istiyordum. Aradaki farkı ben vereyim dedim. Hiç olmazsa bugün taze ekmek yesinler. Fırıncı, teklifimi kabul etti ve biraz sonra da, fırından yeni çıkan taze ekmekleri adamın torbasına doldururken şekli bozuk, bayat ekmekleri de tezgahın altına koydu.

Çok şanslısın hacı amca dedi. Çocuklar için sana bugün pasta gibi ekmek vereceğim. Yaşlı adam, bir evlat sevgisiyle kucakladığı torbayı göğsüne bastırırken. ALLAH, senden razı olsun evladım dedi. Bugün onların doğum günü olduğunu nereden biliyordun...Sad Sad Sad

Cüneyd Süavi

Bu memlekete kanını canını verenler, dinini yaşamaya çalışanlar, memleketime bir şeyler yapayım vatandaşım istifade etsin diyenler, Din-i İslam'ı anlatmaya çalışanlar hep horlandı dışlandı yokluk içinde bırakıldı. Hatta hapislere atılıp eza cefa edildi. Neydiği belirsiz hangi milletten olduğu bilinmeyen
kimi ermeni kimi yunan sanatçıyım deyip dinime küfrederken el üstünde tutuldu. İnlesin şimdi kodeste ergenekoncular, bacımın baş örtüsüne uzanan eller kırılsın. Pkk itleriyle iş birliği yapıp şehidimin kanına giren mikroplar sürünsün, sürünsüüüüüüüüünnnn...

mustafa

Selam Sevgi ve Dua ile...
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Doğum Günü Hediyesi...   Doğum Günü Hediyesi... EmptyPtsi Nis. 22 2013, 00:26

ALLAH c.c razı olsun emeğine sağlık.kardeşim

çiçek4 çiçek4
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Doğum Günü Hediyesi...   Doğum Günü Hediyesi... EmptyPtsi Nis. 22 2013, 02:34

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

Doğum Günü Hediyesi...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Doğum Günü
» Kutlu dogum bid´at midir?
» Kutlu Doğum Haftası
» Peygamberimizin Doğum Mucizeleri...
» Bir Kış Günü