ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  İçimde Küs Yapıp Oturmuş Küçük Bir Çocuk Var Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

İçimde Küs Yapıp Oturmuş Küçük Bir Çocuk Var

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

İçimde Küs Yapıp Oturmuş Küçük Bir Çocuk Var Empty
MesajKonu: İçimde Küs Yapıp Oturmuş Küçük Bir Çocuk Var   İçimde Küs Yapıp Oturmuş Küçük Bir Çocuk Var EmptyPtsi Nis. 15 2013, 21:29

Odamda rüzgâr var bugün, rüzgâr tülleri uçuruyor tüller dağınık kağıtlarımı. Sır sandığımı açtığımdan beri; sussam kanım içimde donar konuşsam kelimelerim kan ağlar. Gülsem kan tomurcuğu sol yanağımda ağlasam kan damlar alın yazıma sizin hiç gözyaşınız alnınıza aktı mı diyen şair bilir alınyazısının aslında nasıl bereketli bir suyla yıkandığını. Bilir ve çığlıktan geçilmez sükûtları...

İçimde küs yapıp oturmuş küçük bir çocuk var. Saçları darmadağın eli yüzü sokak kokuyor, çocuğun içinden sokak geçiyor. Kollarını göğsü üstünde birbirine dolayıp oturmayı yani benim yarım aklımla küs yapıp oturmayı ilk öğretmeni öğretti ona; kelebek yapın bakalım arkanıza da yaslanın derdi derse başlamadan. Öğretmenim tıpkı altı yaşımda öğrettiğiniz gibi kelebek yapıyorum kollarımı arkama da yaslandım ama başım öne eğik. Küs yaptım sizin kelebeğinizi. Abaküsüm de burada sayı boncuğum yani her boncuğa bir acımın adını veriyorum sayıyorum...

Şimdi aklıma gelmişken sorayım; çarpım tablosunu neden öğrettiniz bana? Hayat savaşının hiçbir çarpışmasında işe yaramıyor hesap makineleri ne güne duruyor. Ama belki de şunun için öğrettiniz; sıfırla hangi sayıyı çarparsak çarpalım yine sıfırdır. Ve sen 1'din ey hayat. Kime çarpsan onu kendine getirirdin ben de kendime geldim yine sıfırım işte...

Deliliği bir muska gibi bağrımda asılı taşıyorum deliyim; delilsiz deliliğimle iftihar ediyorum. Aklı reddediyorum ki aklımla sevemem seni aklımla onaylayamam sevgimi ey hayat. Sen aklıma yasaksın diye aklı yasaklıyorum kendime. Deliliği bir muska gibi bağrımda taşıyorum sevebilmek için seni deliyim bırakın uslandırmayın beni...

Gözlerin palet artığı tuvalimdeki bütün renklere inat bir renkle gözlerin palette kalan resmedilemeyen yani. Her defasında değişen aynı gözle yalnızca bir kez görülen. Ve ellerin ellerin yorgun birer çocuktur çıkmaz gecelerin en kanamalı sabahlarına en geç sabahlarına kavuşan ve kavuştukça birbirine küsen yorgun birer çocuk. İmlâ imgelerimin ortasına düştüğünde alaylı tümcelerime ironi eklediğinde ve sen her gece darağacına küsüp parmaklarının arasında çarmıh devirende küskün çocuk kalır ellerin birbirine...

Öğretmenim anlamını bilmeden kullandık kurşun kalemleri. Şimdi kurşunlar ciğerimi delip geçerken hangi kurşun ve hangi kalem yazacak yanmış yerlerimi. İçimde küs yapıp oturmuş küçük bir çocuk var saçları darmadağın eli yüzü sokak kokuyor. Çocuğun içinden sokak geçiyor içimde senden geçilmiyor ey hayat içim senden geçilmiyor. Geçilmiyor içimden içimde sokaklar; içimde adım başı sen var. Senden geçilmiyor içimde; ben dışımda senin içinden geçemiyorum...

Islak caddelerde yağmur kokusu yalnızlık kapımı yıllar önce çaldı boş bulundum içeri aldım misafirimdi. Artık ev sahibim nereye taşınırsam taşınayım yalnızlığın kiracısıyım şimdi bu hayatın neresi benim. Odamda rüzgar var bugün içimde küs yapmış bir çocuk çocuğun içinde sokak...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

İçimde Küs Yapıp Oturmuş Küçük Bir Çocuk Var Empty
MesajKonu: Geri: İçimde Küs Yapıp Oturmuş Küçük Bir Çocuk Var   İçimde Küs Yapıp Oturmuş Küçük Bir Çocuk Var EmptySalı Nis. 16 2013, 02:12

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Küçük Çocuk...
» Küçük Bir Çocuk ve Dua...
» Küçük Çocuk ve Baloncu...
» Bir Sen Kaldın En İçimde...!
» İçimde Bir His Var...