ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Sevda Yitirilmiş Bir Cümledir... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Sevda Yitirilmiş Bir Cümledir...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Sevda Yitirilmiş Bir Cümledir... Empty
MesajKonu: Sevda Yitirilmiş Bir Cümledir...   Sevda Yitirilmiş Bir Cümledir... EmptyÇarş. Mart 27 2013, 20:07

Kalbim büyüdü artık aşkının karşısında kalbime dar gelen aşk, sevincime bol gelen hüzün, nasıl ulaştırır beni vuslatsız yollardan sana. Kasıp kavuran sevdaydı içimde kopmayan kasırgalar. Bütün yolları sana çıkartan çıkmaz sokaklardan geldim yokluğunun yangın yeri yüreğime. Kalbim büyüdü artık aşkın küçük kalıyor kalbimin karşısında. Hüzün rengi kelimelerle dolduruyorum hayatın boşluklarını hicran koyusu günlerle kovaladım zamanı. Saatler simsiyah ırmaktan geçiriyor yelkovanını, akrebi beynimi kemiriyor. Şubat soğukluğundaki soba yani ısınışlarım, ağustos sıcaklığındaki mavi suların serinliği var küflenmeye yüz tutmuş beynimde. Kelepçeli sakinliğim var benim kelepçeli düşlerim, kelepçeli düşüşlerim var...

Ben ne sevdasıyla tanınan Mecnun, ne hakka kendini adamış Yunus, nede acılarıyla şöhret bulmuş kahramanım. Süpermende değilim, kurtaramam dünyayı devrik cümlelerimle. Yüreğimi giydim üstüme, açtım kalbimin kapısını cümlelere. Mecnun gibi aşık, Yunus gibi yalınayak, kahraman gibi yalınkalem gidişim var cümlelerin üstüne. Bundandır yalınlığı harflerimin, bundandır anlaşılmazlığı öznelerimin...

Ama sevda yitirilmiş cümledir şairin lugatinda. Peşine düşer harflerin, izini sürer kaybedişin, kelimeleri yenik düşer hayata, sessizce dökerler gözyaşlarını beyaz sayfalara. Sevda kayıp cümledir şairin lugatında uçurumların kenar mahallelerinde konar geceye, zilzallerle sarsılır ruhu. Onu bulmak için yazar bir ömür boyu. Oysa, Sevda siyah cümledir gece karanlığında, bulunmaz kalem oynatmakla hiçbir sevda bulunmaz el yordamıyla. Kahırdan kararan yüzüm, esmer bir bakış yapıyor gözlerimi kimi zaman. Kendi bakışlarında kendini kaybeden aynalara bırakıyorum yüzümü. Yüzsüz gezmek korkaklığımdan değil, kendimi taşıyamamaktan. Sabırla bekliyorum, kendi yangınında yanan, kendi denizinde boğulan bir benin karşısına çıkıp korkusuzca; buradayım, işte buradayım demeyi...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Sevda Yitirilmiş Bir Cümledir... Empty
MesajKonu: Geri: Sevda Yitirilmiş Bir Cümledir...   Sevda Yitirilmiş Bir Cümledir... EmptyPerş. Mart 28 2013, 02:14

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Seni Seviyorum Ağır Cümledir...
» Sevda...
» Sevda
» Lal-i Sevda
» Lal-i Sevda...