ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Gideгseп Küseгim...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Gideгseп Küseгim...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Gideгseп Küseгim...  Empty
MesajKonu: Gideгseп Küseгim...    Gideгseп Küseгim...  EmptyC.tesi Şub. 16 2013, 16:39

Gideгseп Küseгim...

Uzun uzun acılarımdan bahsetmek kısa kısa yazmak adını. Uzaklardan hiç olmamışsın gibi davranmak içten içe yanıp kavrulmak. Ve rivayeti belli olmayan acımsı tat veren bir ömür içerisinde saatler haftalar aylar yıllar. Başka bir deyişle içerimde hâyal olan bekleyişler bekleyişler bekleyişler ve küçültülmüş vuslat ân...

Ellerime bıraktığım teselliyi savuruyorum doğu batı güney kuzey. Hangi yorüngeden gelip gideceğin belli değil yâr. Gönlümü avuttuğum senliklerim zaten defnediliyor yüreğimden birer birer. Ah be can geçmez mi benden senliklerim. Bırakmaz mı mazi beni geleceğin yörüngesinde. Yaptıkların yapmadıkların gözlerimin nâr-ı figanlarında. Damla damla seni akıtıyor okyanuslara ve kocaman bir atlantis oluşturuyor söz yaşlarım. Satır aralarında kaç defa sen geçiyor bilemiyorum. Haram kılınıyor her bir kelime lügatımda helallik isteniyor her bir kelimeden. Sözlerimin en mabetli yarası oluyorsun izimde. Bire bir kıyaslama yapılıyor ömrümde gidersen yok gelirsen yok...!

Yokluklarının arasında varlığına kavuşmak o kadar inatçı birşeyki hayallerde bıraktığım vuslat anı düşüyor düşlerimden. Ellerini en çokta gözlerini
düşürüyorum satır aralarından koca bir serinlik giriyor satırlarıma. Buzul kelimeler yalpalanıyor dört bir yana bana adadığın özlemler hasretlikler Ve o baş ağrıtıcı gurbetin başrollerde bu romanın bitmesine hazırlanıyorlar. Füsunkar kelimeler sızıyor mürekkebimden içeri en çokda hüzne feda etmişim sözlerimi suskunluğumu içden içe feryadlarımı...

Ve yarim senin yokluğun alışılmamış varlığının yarasıydı hayatımda. Hayat romanında kalemi elime aldıran hep yârdı yâr olan hep nârdı. Acıtırdı yakardı kavururdu üstü üstüne severdi mutlu ederdi ama yinede acıtırdı. Bir halka gibi dönüp dururdu kendi etrafında mutluluklar özlemler hasretlikler gurbetlikler ve en sonunda bizi mahvetmeyi becerebilen yâra yâr.

Gelmeleri gitmelerinden dahada can yakardı. Varlığının çırası yakıp kavururdu benliklerimi kendimden geçerdim bu sensizlik mevsimlerinde. O yüzden usul usul çekil gitmeye meyilliyim şu saatlerde saat kaç olursa olsun. Beni sen geçmekte. Ayrılık yelkovanları hızlıca geçmekte. Hoşçakalmalara denk geliyor seni sevdiğim zamanlar. Geceyi vurduğu an zaman hoşçakalmaları ayrılıklar geçiyor. Kapanıyor gönül kapıları. Anlamsızlıklar kurcalıyor hüznümü anlayamıyorum anlamak istemiyorum...

Karmakarışıklığın içinde sükutumun tek sesi oluyor seviyorumlar yine de vazgeçememek yinede sevmek yinede acı çekmek. Aman aman aman gidesim geliyor senli hayat romanından geçmişin izlerini bir çırpıdada silesim geliyor. Gitler sızlanıyor köşe bucak. Git sen doğu güney batı kuzey. Karışsın dünyam. Git sen başka başka git ki tek noktada toplanayım yıllarımın üzerinden acılı bir ben geçirip yine yeniden yeni maceralara adımlarımı atayım. Her son gibi hoşçakallar serpilsin başımdan aşağı. Her son gibi elvedaları serpeyim başından aşağı. Ve sende her son gibi gözlerini kaçırıp git benden. Sessiz sessiz usul usul göç yüreğimden. Ve bende gururumun verdiği son kararla yoluna güller serpeyim sahte tebessümlerimin ardında saklansın çocuksu mırıldanışlarım...

Gidersen küserim sen gidersen küserim. Ne amanlı bir yàr bendeki ne zamansız bir nâr. Yaktı kavurdu bitirdi . İçimdeki lâl kelimeler lâl oldu çekti gitti...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Gideгseп Küseгim...  Empty
MesajKonu: Geri: Gideгseп Küseгim...    Gideгseп Küseгim...  EmptyPaz Şub. 17 2013, 01:58

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

Gideгseп Küseгim...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yollar Seni Gide Gide Usandım
» Ayva, göğüsteki sıkıntıyı, ağrıyı gide­rir