ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Ayaz... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Ayaz...

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Ayaz... Empty
MesajKonu: Ayaz...   Ayaz... EmptySalı Şub. 05 2013, 19:50

Ayaz...

Ve sen şimdi gözlerimin çağlayanından düşüyorsun dudaklarıma. Ey benim dilimin ucunda bekleyen küfürbaz suskunluğum ne duruyorsun! Hadi o en sözcüklerinle konuşsana. Olmuyor imkansızım. Şimdi gel demeye varmıyor lügatimdeki sesler.. üç noktalı cümlelerim yetmez anlatmaya sevme beni
Gelme şehrine küstüğüm bu sevda yaşamak kadar ağır boynuma. Ah Dirvana! Gökyüzü meleği bir bilsen; ben sevdikçe kendime batıyorumyorgunum.
Aldanma sever gibi durduğuma; sol yanımda kangren bir kalp taşıyorum. Vurgun düştüm sürgünüm yasa dışı hayaller saklıyorum gözlerimin altında.

Prangaya vurdular geçmişimi yarınlarım göz altında ve sakın anı yaşa deme bana! Ben kendimden kaçağım firari sevdam ilişme suskunluğuma;
ayazım ilişme anla. Sen kanatlarında gökyüzünü taşıyorsun ve özgürlüğü. Oysa yeryüzü kadar tutsağım ben..yeryüzü kadar cehennem. Bir yanımda Filistin adlı bir çocuk var! düşleri yanık bir kolu kesik..diğerinde yüreğini taşır. Bir yanımda Irak düştüğüm nazlı gelin Beyrut durur!

Gözleri körsesi sağır. Ve ben kör düğümleri atarım sevdayazehirli bilmeceler kusarım. Dilime dokunma sakın yasaklım! Durup durup kendimi edepsiz kelimelere asarım. Soru işaretlerinden tırmanırım her gece ilmek ilmek dokunmuş ölüme. Cevapsızım gelme! Ne olur cemrem düşme bu mevsim gönlümün Ortadoğusuna. Her gelen çokça hüzün her giden çocuklarcaca ölüm ekti bu toprağa. Yokluğun denizinde hiçliğe çektim kürekleri ve seyir defterimin her sayfasındayukarıdan aşağıya ve çaprazlamasına intihar yüklü bir “ayaz” gizli. Döndür adımlarını benden yürek sızım.

Görmüyor musun? Bu aşkın rotası bizsizliğe kilitli. Gözleri ela hüzün çiçeğim. Bu kaçıncı uyak sonbaharın ardından döktüğüm? Kaç elveda daha
yapıştıracağım kim bilir aşkın son tren istasyonuna. Oy dili sürgülü kanayan yaram. Evet ateşim ama yüreğinde cürmüm kadar yer yakamam. Ah gözyaşı tutsaklığım! Hadi al götür saçlarını susturdum sevda türkülerimi. Kaçağım ve yorgun düşmesin cümleme aşkın sen hali korkuyorum...

Sevdasına yüzümü sürdüğüm gül..ben tecridlerde yüzlerce ve düşlerce kez sevdaya vurulmuş zûl. Ben senin canında marazi ağrı ve onulmaz bir kırılganlıkken; sen bana bu kadar yasaklı ve ben bana bu kadar saklıyken ne olur yağma bulutsuzluğuma umutsuzum. Sen tüm yokuşları ters çevirip yüreğini sevdaya dikiyorsun inatla. Oysa ben ayazım düşlerimden düşüyorum gece yarısı suskunluğuyla;uykusuzum. Ben sensiz ölüyorum.

Selam Sevgi ve Dua ile...
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Ayaz... Empty
MesajKonu: Geri: Ayaz...   Ayaz... EmptySalı Şub. 05 2013, 23:40

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL