ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Yoruldum Deme Sakın Umudum Tükendi Deme... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Yoruldum Deme Sakın Umudum Tükendi Deme...

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Yoruldum Deme Sakın Umudum Tükendi Deme... Empty
MesajKonu: Yoruldum Deme Sakın Umudum Tükendi Deme...   Yoruldum Deme Sakın Umudum Tükendi Deme... EmptyÇarş. Ocak 30 2013, 20:22

İnsan içindeki yolculuğa doğru gittiği yere yüreğiyle gitmeli. Toplan gidelim yüreğim bir dağ çiçeğinde kelebek olalım. Şimdi tebessüm zamanı acılara. Başını kaldırıp göğe, gözyaşlarını bir kuytuya saklayıp, umutsuzlukları bu şehre gömerek, umudu vurup terkine gitme zamanı şimdi yıldızlara. Varmı daha ağır yük, hasret çekmek kadar. Hasreti de vurup sırtımıze gidelim yüreğim...

Aldırma olup bitenlere, korkma! Siliver geçmişi içine sinmeyen bir şiirin son dizesi gibi. Dört yanımız kin, nefret dolu, Dört yanımız cehennem, Haydi kalk yüreğim.. Geç kaldık deme sakın, bittik tükendik deme. Daraldım bunaldım deme, yollar dikenli deme. İçindeki yolculuğa doğru git sabah olmadan, şehir uyanmadan, kar yağmadan yollara. Toplan gidelim yüreğim, topla hayallerini ve dudağındaki kan güllerini, ihanetlerin dağladığı ateşlerde pişmeden yetim ruhumuz gidelim, gidelim buralardan düşmeden ateş canevimize...

Topla hayallerini topla gidelim yüreğim, yanına alıp özlemlerini ve bir ömre sığdırdığın öfkeni, yağmur yağarken anılara puslu bir havada sağır ve sessiz terk edelim bu şehri. Çekip gidelim yüreğim sabah olmadan, şehir uyanmadan...

Yanımıza alacak başka birşeyimiz olmasın varsın, dürüstlüğümüzden başka. Yolun başında elbet incitcekler bizi, itecekler, kanatacaklar, acıtacaklar, çamur atacaklar. Aldırma ihanetlere yüreğim. Her defasında onursuz, haysiyetsiz, iki yüzlü insanlarla karşılaşmak bu şehirde midemi bulandırıyor, zor geliyor artık.. Yoruldum deme sakın. Umudum tükendi” deme. Varsın tek sermaye sevgimiz, tek çare umudumuz., tek doğru yolumuz olsun...

Hadi toplan yüreğim dağların ıssız doruklarına çıkalım, yetişmesin ardımızdan kahpe zifir, ziftli ihanetler. Toplan gidelim hüzünler çökmeden içimize, bir güz çiçeği bükmeden boynunu ardımızdan. Gidelim. Vuranlar kalbimizden vurdu bizi ah, daha fazla kanamadan kalbimiz gidelim...

Burda kalmamız için hiç bir neden yok artık, yaslandığımız bütün duvarlar yıkıldı. Gidelim bir ağaçta dal olalım, yaprak olalım, bir dağ başında toprak olalım ama burdan uzak olalım. Kahpe dolu her taraf, varsın kahır ve gam olsun yükümüz, vurur sırtımıza gideriz, yeterki vurmasın bizi sırtmızdan hayat...

Gidelim yüreğim gidelim, sevgileri alıp yanımıza, ihanetleri bırakıp geride, herkesi kendi günahıyla başbaşa bırakıp gidelim. De ki, benimde yerim var bu hayatta. Yoruldum, ümidim tükendi deme. Haydi tut elimden, derin bir soluk alıp düşelim yollara, rüzgarlarla yıkayıp yüzümüzü, yıldızlara selam verip gidelim. Bizim dünyamız burayla sınırlı değil, buraya sığmaz gönül güllerimiz bizim...

Toplan gidelim yüreğim, gitmek zamanı, aldırma ihanetlere. Yoruldum deme sakın umudum tükendi deme. Toplan toplan gidelim sabahı dudaklarından öpme aşkına. Bir dağ çiçeğinde kelebek olalım...

Nuri Can

Selam Sevgi ve Dua ile...
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Yoruldum Deme Sakın Umudum Tükendi Deme...   Yoruldum Deme Sakın Umudum Tükendi Deme... EmptyÇarş. Ocak 30 2013, 22:10

çiçek5 Allah razı olsun 2 çiçek5
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Yoruldum Deme Sakın Umudum Tükendi Deme...   Yoruldum Deme Sakın Umudum Tükendi Deme... EmptyPerş. Ocak 31 2013, 01:53

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yoruldum Deme Sakın
» Deme Sakın...
» Umudum Var...
» Sakın Kader Deme Kaderin Üstünde Bir Kader Vardır
» Baharlı Umudum...