ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bize Sevmesini Öğretmediler... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bize Sevmesini Öğretmediler...

4 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bize Sevmesini Öğretmediler... Empty
MesajKonu: Bize Sevmesini Öğretmediler...   Bize Sevmesini Öğretmediler... EmptyPtsi Ocak 14 2013, 23:37

Bize sevmesini öğretmediler sevgilibize hep sevgiyi saklamasını öğrettiler.Hep bekletmeyi hep ertelemeyi bu yüzden biz kiminle birlikteysek bir diğerini ama hep uzakta olanı özledik hiç dinmedi doyumsuzluğumuz biz hep uzaktakini sevdik sevgili yanımızdakini değil odamızın duvarının arkasındakini değil birşeyler paylaştığımızı değil uzaklardakini ulaşamadığımız kadar uzaklardakini sevdik. Yanımızdakileri kırıp geçirdik incitip üzdük de hep ulaşamadıklarımıza sakladık söyleyemediğimiz o güzel sözleri...

Özlediğimiz sevgiden delice korktuk biz sevgili. Sevmek bizim için sınırlarımızdan hiç çıkmamaktı. Kendi sınırlarımızda sevmek hep kapana kısılmaktı.Bu korku yüzünden hep karşımızdaki insanların sevgisini eksik bulduk küçümsedik onların sevgisini yeni heyecanlar arama isteği vardı.Bir kişide takılı kalmak ne kadar basit diyorduk. Gözümüz hep uçan kuşlardaydı.Yüksek dağların en tepesinden bakıyorduk insanlara biz. Sorun bizdeydi sevgili. Sevgiye inançsız olan bizdik. Bir insan bizi sevmeye başladığında yenildiğinde sevgimize;ondan uzaklaşır nasıl da tiksinirdik sevgilerinden biz. Ama bizden biraz uzaklaşmaya görsünler onları yana yakıla nasıl da arardık. Çünkü biz sevilmeye alışmıştık hatırlasana nasıl da ihtiyaç duyardık seslerine kokularına. Kaybolmuştuk dağıttığımız sevgilerde. Kim bizi seviyordu biz kimi seviyorduk. Sınırlar erir karışırdı herşey. Öksüz sahipsiz bir sevgimiz vardı ama onu kime vereceğimizi şaşırdık. İnanırlardı bize inanırlardı o öksüz sahipsiz başıboş sevgimize. Çünkü çevremizdeki herkes o kadar hasretti ki sevgiye. Çünkü onlar da bizim gibi sınırlar içinde büyümüşlerdi. Açılamıyorlardı kendilerini tanıyamadan çıkamazlardı sınırdan izinsiz çıkış yoktu bize sevgiye geçit yoktu.Kaç zamandır kendimizi kandırdık sevgili. Kimi sevenler şarkılarda yaşatır sevdiğini kimi eski cüzdanındaki eski soluk bir resimde kimi ise hayallerle süslediği sınırlı dünyasında anlatacak çok şeyleri yoktur.Çok olan sadece çektikleri acılardır sınırlı dünyalarında.Bunu bilirler sevgili ama kıramazlar zincirleri.

Aşkı sevmeyi sevilmeyi kendimizi adamayı o kadar çok özlemişken aynı zamanda iki yüzlülükte içimize işlemişti.Kendimden biliyorum gözümüzde hayatımızın zerre kadar önemi yoktu.Gerektiğinde hayatımızı hiçe sayacak kadar kahraman ama bir o kadar da yalancı ve riyakardık sevgili. Patlayıcı bir madde gibi taşırdık sevgileri.Kaygı dolu ürküntü dolu bir sır gibi taşırdık sevgileri.Okuduğumuz yoksulluk romanlarında gözyaşlarıyla seyrettiğimiz filmlerde anlatılan kahramanların hayatlarından daha berbattı hayatımız aslında.Ama kendimize duymadığımız şefkati onlara duyardık. Birbirimize ne kadar ne kadar üzüldüğümüzü gösteremediğimizden birbirimizin derdine yeterince eğilemediğimiz için bu filmlerdeki kahramanların hayatlarına ağlardık doyasıya. Aslında birbirimizi çok sevmek istiyorduk ama nedense çok utanıyorduk bundan ve hep erteliyorduk.Yürürken sokakta karanlıklar eşlik ederdi yalnızlığımıza.Sokağın sonunda o gökyüzünün yalancılığı bizi de vururdu kaybolan o sahipsiz aşklarıda...

Biliyor musun bugüne kadar hep seviyormuşum gibi yaptım ben.Aslında onları tanımıyordum ben ama yinede ihtiyacım vardı sevgilerine .Bağışlasınlar beni ve unutmasınlar onlar adına onlardan daha çok acı çektim ben. Bir tek seni tanıyorum aslında ben. Bir tek seni. Dinliyorum anlat hadi. Demek sonsuza dek kaçıyormuş insan kendisinden...

Selam Sevgi ve Dua ile....

En son mustafa43 tarafından Salı Ocak 15 2013, 01:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Bize Sevmesini Öğretmediler...   Bize Sevmesini Öğretmediler... EmptySalı Ocak 15 2013, 01:34

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Bize Sevmesini Öğretmediler...   Bize Sevmesini Öğretmediler... EmptySalı Ocak 15 2013, 01:37

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Bize Sevmesini Öğretmediler...   Bize Sevmesini Öğretmediler... EmptySalı Ocak 15 2013, 10:08

Bize sevmesini öğretmediler sevgilibize hep sevgiyi saklamasını öğrettiler.Hep bekletmeyi hep ertelemeyi bu yüzden biz kiminle birlikteysek bir diğerini ama hep uzakta olanı özledik hiç dinmedi doyumsuzluğumuz biz hep uzaktakini sevdik sevgili yanımızdakini değil odamızın duvarının arkasındakini değil birşeyler paylaştığımızı değil uzaklardakini ulaşamadığımız kadar uzaklardakini sevdik. Yanımızdakileri kırıp geçirdik incitip üzdük de hep ulaşamadıklarımıza sakladık söyleyemediğimiz o güzel sözleri...

Çok güzel bir yazı,çok şeyler anlatiyor anlayana emeğine sağlık.. çiçek4 Allah razı olsun çiçek4

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sevmesini Bilemedik...
» Ne Oldu Bize...
» Aşk Oyuncak Oldu Sevmesini Bilmeyen Yüreklerde...
» Aşk Oyuncak Oldu Sevmesini Bilmeyen Yüreklerde
» Bize Sor