ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Mübarek Gün ve Geceler

+22
Cennet Çiçeği
hazan
muallim.ag
nurtanesi
mutedil
sonayozen
miftah
hamne
bedii
Nur_Sultan
gülesevdalı
Su DamLaSI
bilge
AySeNuR
*dost*
nur_şen
fatma16
beyza57
Tugb@
balon454
mustafa43
MaVi_GüL
26 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 28  Sonraki
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Empty
MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Mayıs 08 2009, 04:46

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Cumanizmubarekolsun

Cum'a nız Mübarek Dua'larınız Kabul
Yaşantınız ALLAH Yolunda Ve Hayırlar İle Dolu Olsun
İNŞAALLAH....

Ey Rabbim...!

İşte zerreler, kürreler, insanlar, melekler, dağlar, taşlar bütün kainat seni tesbih ederken; ben seni hakkıyla tesbih edememenin ızdırabını yaşıyorum.

Ey merhametlilerin en merhametlisi olan, sonsuz kudret sahibi Yüce Rabbim...!

Gecelerden sabahlara kadar sana ram olmuş, o yüce Nebinin aşkıyla pür-envar olmuş yüreklerin iniltisi ve yine gecelerden sabahlara kadar senin azametin ve haşyetinden uyku bilmez, zülfü sırmalı gözlerden dökülen, göz yağmurlarının hatırına, sana kalbimi getirdim…

Kalbim avuçlarımda, sırtımda dağlar kadar günah, sırtımda yılların ve çağın vebali, acziyetim koynumda, acziyetimi senin sonsuz merhametine sunuyorum…

Ey Rabbim...! Hal-i pür-melâlimi sana arz ediyorum.
Ya İlahe'l Alemin...!

Gözyaşlarım, taifte taşlanan, onca zulümlere maruz kalan sevgili kulun ve Rasûlün Muhammed (Sallallahu Aleyhi Wesellem )'in gözyaşları kadar saf ve duru ve masum değil belki, O' nun hatırına bağışla beni...
Yüreğimin tufanında, azgın dalgaların kurbanı oldum. İşte koca bir ömrü böyle zayi eyledim ve şimdi yüce dergahına geldim…

Ey rabbim! Beni zayi eyleme, ne olur çağın keşmekeşliğine beni yenik düşürme, ne güzelsin sen Allah'ım, ne muhteşem bir nizam kurmuşsun ve kainatta her zerreye merhametinle mührünü vurmuşsun. Gönlümü teskin eyle, idrâkımı keskin eyle. Nurunu sal yüreğimin derinliklerine, beni bütün kayıtlardan ve prangalardan kurtarıp kendine kul eyle…

Eğer sen bana merhamet etmezsen, bana kim merhamet edecek...? Benim senden başka kimim var...! Şu vefasız tavrımı bağışla...

Ya Rabbi...! Beni dostlarının kapısından ayırma Allah'ım.

Ey rabbimiz...! Bize merhamet eyle...

amiiiiiiiiinnnn....
AySeNuR
Aktif Üye
Aktif Üye
AySeNuR

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Mayıs 08 2009, 13:26

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 C17n
Su DamLaSI
Üye
Üye
Su DamLaSI

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Mayıs 08 2009, 14:13

Allah’ım, günahlarım beni dilsiz etti.İsyanlarımın çokluğu beni mahcup etti. Şiddetli gaflet sesimi kıstı. Rahmet kapını çalıyor ve mağfiret kapında durarak şöyle sesleniyorum:

Ey rahmeti her şeyi kaplayan! Ey herşeyin iç yüzü ve hükümranlığı elinde olan!

Ey kendisine hiçbir şey zarar vermeyen, kendisine hiç bir şey fayda sağlamayan, Kendisini hiç bir şey mağlup edemeyen, Kendisinden hiçbir şey gizli kalmayan, Kendisinden hiçbir şey ağır gelmeyen, hiçbir şeyden yardım beklemeyen, hiçbir şey Kendisini başka bir şeyle meşgul olmasından alıkoymayan, hiçbir şey kendisine benzemeyen, hiçbir şey kendisini âciz bırakamayan Allah’ım!

Benim her şeyimi bağışla. Öyle ki beni hesaba çekeceğin hiçbir şey kalmasın.

Ey her şeyin dizgini elinde, her şeyin anahtarı yanında olan! Ey hiçbir şey yokken var olan! Ey her şeyden sonra da varlığı devam eden! Ey her şeyin üstünde varlığı zâhir olan! Ey her şeyden başka ve Bâtın olan! Ey her şeyi emri altında bulunduran Allah’ım!

Benim bütün günahlarımı bağışla, şüphesiz Senin her şeye gücün yeter.

Ey herşeyi bilen, herşeyi kuşatan, herşeyi gören, her şeye şahit olan, herşeyi gözetip kontrol eden, her şeye lütufta bulunan, her şeyden haberdar olan Allah’ım!

Bütün günah ve hatalarımı bağışla! Öyle ki, beni hesaba çekeceğin hiçbir şey kalmasın. Şüphesiz senin her şeye gücün yeter.

Allah’ım senden ayrı yaşamaktan ve bayağı arzularımdan, Senin celâlinin izzetine, izzetinin celâline, saltanatının kudretine, kudretinin saltanatına sığınırım.

Ey dergâhına sığınanları koruyan Allah’ım. Beni şeytani arzulardan koru, beşeri kirlerden temizle, Peygamberin olan Hz. Muhammed’in (a.s.m ) candan sevgisini nâsip ederek, gaflet pasından cehâletten gelen evhamlardan uzaklaştır. Öyle ki benlik ve enaniyet tamamen yok olup her şeyim ALLAH için, ALLAH adına, ALLAH yolunda ve ALLAH tarafından olsun. Böylece Allah’ın nîmeti sayesinde ihsan deryâsına dalsın, Allah’ın kılınçlarıyla yardıma mahzar olsun, Allah’ın inayetiyle memnun olsun, Allah’tan alıkoyan her şeyden Allah’ın himayesiyle korunmuş olsun!

Ey nûrların nûru! Ey sırları bilen! Ey gece ve gündüzü döndüren. Ey herşeyi elinde bulunduran Melik! Ey izzet sahibi Aziz! Ey düşmanlarına galip gelen Kahhâr! Ey sonsuz merhamet sahibi! Ey sonsuz şefkat sahibi! Ey günahları affeden! Gaybleri çok iyi bilen! Ey kalb ve gözleri halden hâle çeviren! Ey kusurları örten! Ey günahları bağışlayan! Günahlarımı bağışla! Çareleri daralan, yüzüne karşı kapılar kapanan, Hak ehlinin yolunda yürümesi güçleşen, ömür günleri tükendiği halde nefsi gaflet, günah faydasız amel sahalarında başıboş yaşamaya devam eden kuluna merhamet et! Ey dua edildiğinde cevap veren ve ey hesabı çabuk gören! Ey keremi bol ve kullarına bağışı çok olan! Hastalığı artan, şifası güçleşen, çaresiz kalan, musibeti fazlalaşan ve senden başka sığınak ve ümidi olmayan kuluna merhamet et!

Allah’ım Kederimi, üzüntümü ve şikâyetimi sadece Sana arz ediyorum! Allah’ım Tek delilim, muhtaç oluşum; hazırlığım elimin boş olması ve çaremin tükenmişliğidir. Allah’ım! Senin cömertlik deryalarından bir damla, benim bütün ihtiyaçlarımı karşılar. Senin af dalgalarından bir zerre bana yeter. Ey yaratıklarına karşı çok şevkatli olan Vedûd! Ey yaratıkları tarafından çok sevilen Vedûd! Ey mahlukatı yoktan yaratan ve onları öldükten sonra yeniden dirilten! Ey dilediğini yapan!

Arşının rükünlerini dolduran Zatının nuru hürmetine, bütün yaratıklarına galip geldiğin kudretin ve herşeyi kuşatan rahmetin hakkı için istiyorum. Senden başka ilâh yok, ey kullarının imdadına koşan Allah’ım bize imdât et! Ömrüm boyunca işlediğim bütün günahlarımı ve dilimin sürçmelerini bağışla. Bunu rahmetinle yap, ey merhamet edenlerin en merhametlisi! Duamızı kabül eyle! Ezelden ebede her türlü hamd ve övgü, şükür ve minnet, alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsusMübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Cumabm8bq8jc0fh6
hamne
Yeni Üye
Yeni Üye
hamne

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyC.tesi Mayıs 09 2009, 00:45

oslem demiş ki:
Amin Hamne sanada inşallah heppimize...
hamnede ilginç ha ne demek yane
anlayamadım Rolling Eyes
ismimimimimi Laughing kastediyorsun?
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Mayıs 15 2009, 01:04

[/size][/font][/color][img]Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Cuma22[/img]

Yaşadığımız şu asırda, dünyanın her yerinde insanlık farklı bir insan modeli arıyor, kimse yaşadığı halden memnun değil, tarifsiz sıkıntı ve bunalımlar içinde, insanlık gördüğünde ve yüzüne baktığında kalbini rahatlatacak bir dost arıyor. Maddeperestler bile kendileri gibi, nefsine ve malına köle, menfaatine ve şehvetine düşkün insanları görmekten hoşlanmıyor artık. O gerçek dostun varlığını dünyaya duyur Ya Rab...!

Gençler var; kendi köklerinden kopmuş, sevgisizliğin ve güvensizliğin ızdırabını yaşarken, kendilerini ALLAH için kurtaracak, ihanet etmeyen, şefkatle tutunabilecekleri, vefalı gerçek bir dostun hasretini çekiyorlar. O dostu bize göster Ya Rab...!
Su DamLaSI
Üye
Üye
Su DamLaSI

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Mayıs 15 2009, 13:30

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 123hz11
hamne
Yeni Üye
Yeni Üye
hamne

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyPerş. Mayıs 21 2009, 23:20

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Dua130
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyPerş. Mayıs 21 2009, 23:47

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Cuma81
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Mayıs 22 2009, 02:18

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Cuma79o

Emanetini sağlam ulaştırmayı nasip eyle..
Doğduğum gün verdiğin o tertemiz kalbi, aynı temizlikte emanet etmeyi nasip eyle..
Kirlerden pak eyle bu kalbimi, parçalamaya meyl eden faniliklerden uzak eyle!
Sen'in verdiğin gönül de, Sen'in ile geleyim Ya İlahi..

Yalan tutsaklıklara esir etme bedenimi,
Üzerimde yalan ve yanlış hiç bir sevdanın izini bırakma,
Gönlüme her gireni, bana Sen'i getirdiği için seveyim,
Sana gelebilmek için sevileyim!
Gözeten Sen'sin her halimi.. Sen koru benliğimi..
Sana emanet ettim yüreğimi.. her halimi!
Dünya kuyusunda Yusuf(AS)'ın teslimiyetini ihsan eyle bu bedene,
Yakup(AS)'ın, Yusuf(AS)'a hasreti gözyaşı oldu ömrüne, gözlerinden etti hasreti..
Sabır ile duâsı ile kavuşturdun hem Yusuf'una hem gören gözlerine..
Sen'in için akan gözyaşına talibim Ya İlahi..
amiiiiiinnn......
AySeNuR
Aktif Üye
Aktif Üye
AySeNuR

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Mayıs 22 2009, 11:14

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Cuma
Su DamLaSI
Üye
Üye
Su DamLaSI

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Mayıs 22 2009, 12:56

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Cumagunuduarb4
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Haz. 05 2009, 03:28

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Cuma32

Ey rabbim! Beni zayi eyleme, ne olur çağın keşmekeşliğine beni yenik düşürme, ne güzelsin sen ALLAH'ım, ne muhteşem bir nizam kurmuşsun ve kainatta her zerreye merhametinle mührünü vurmuşsun. Gönlümü teskin eyle, idrâkımı keskin eyle. Nurunu sal yüreğimin derinliklerine, beni bütün kayıtlardan ve prangalardan kurtarıp kendine kul eyle…

Eğer sen bana merhamet etmezsen, bana kim merhamet edecek...? Benim senden başka kimim var...! Şu vefasız tavrımı bağışla...

Ya Rabbi...! Beni dostlarının kapısından ayırma ALLAH'ım.

Ey rabbimiz...! Bize merhamet eyle...

Yaşadığımız şu asırda, dünyanın her yerinde insanlık farklı bir insan modeli arıyor, kimse yaşadığı halden memnun değil, tarifsiz sıkıntı ve bunalımlar içinde, insanlık gördüğünde ve yüzüne baktığında kalbini rahatlatacak bir dost arıyor. Maddeperestler bile kendileri gibi, nefsine ve malına köle, menfaatine ve şehvetine düşkün insanları görmekten hoşlanmıyor artık. O gerçek dostun varlığını dünyaya duyur Ya Rab...!

Gençler var; kendi köklerinden kopmuş, sevgisizliğin ve güvensizliğin ızdırabını yaşarken, kendilerini ALLAH için kurtaracak, ihanet etmeyen, şefkatle tutunabilecekleri, vefalı gerçek bir dostun hasretini çekiyorlar. O dostu bize göster Ya Rab...! amin
gülesevdalı
Yeni Üye
Yeni Üye
gülesevdalı

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Haz. 05 2009, 10:54

cumanız mübarek canlar hayırlı bereketli bol feyzli cumalar
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: s.a   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Haz. 19 2009, 02:39

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Cid010201c64e9c56972ad0

Dualarıma içtenlik ver, ey Rabbim
Her ihtiyacımı sana muhatap olma vesilesi eyle
Fısıltılarımı da, iç çekişlerimi de,suskunluklarımı da dua diye kabul eyle
Her duamda sonsuz yakınlığını hissetmeyi, hiç bitmez ihsanını tatmayı nasip eyle

Rabbim, bana beni Sen verdin
Verdiğin yüzünden Senden yüz çevirenlerden eyleme beni
Rabbim, elimdekiler Senin elindendir
Elimdekiler yüzünden Seni unutanlardan eyleme beni

Bu fani hayatımı ebedi hayatın başlangıcı eyle
Kalbimi sana kul olmakla ihya eyle
Kulluğumu daim eyle

Hatalarımı Sana yakınlaşma vesilesi eyle
Günahlarımı da Sana yönelme bahanesi eyle
Pişmanlıklarımı Senin kapına yüz sürme sebebi eyle

İnandığım gibi yaşat beni
Seni görür gibi yaşat beni
Senin nazarında sahih eyle imanımı

Ey Rabbim
Kalbime En Sevgili'nin[asm] muhabbetini koy
Kalbime seni seveni sevmenin lezzetini tattır
Ruhuma Seni sevmekle sevinmenin müjdesini indir

amiiiiiiiinnnn.......
AySeNuR
Aktif Üye
Aktif Üye
AySeNuR

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Haz. 19 2009, 14:10

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Tebrik

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Ey Rabbim!
Boynumuzu büktük, benliğimizden soyunduk, Ellerimizi semaya değil - Senin mekanlar üstü arşına açtık, boş çevirme ya Rabbi! ..

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Duaai0

Kalplerimizi nur-u Muhammed ile, nur-u Kur'an ile nurlandır.
ALLAH'ım katından öyle bir rahmet ver ki ..
Kalplerimize hidayet, işlerimize ve dağınıklarımıza düzen, içimize kamil iman,
dışımıza Salih ameller, amellerimize temizlik ve ihlas ver.
Rızana uygun istikameti ilham et.
Kalplerimize huzur bulacağı dostlar nasip eyle!..

Ey alemlerin Rabbi olan ALLAH'ım! ..
İmanımızı mükemmelleştir.Fani varlığımızı ebedileştir.
Kalbimizi bu dünya üzerinde çürümeye terk etme. Kalbimizi kalbine al.

Kalbimizde yaktığın iman ateşini nefsin ve şeytanın rüzgarlarıyla söndürme.
İmandan sonra küfre düşürme.
Gönlümüzü bin parça edip her birini boş hayaller peşinde koşturma.
ALLAH'ım!..
Kalp huzuru ver, hırs gözümüzü körelt.
Kafamız dünyevi heves ve hayallerin çarpıştığı bir kavga zemini olmasın.
Zihnimiz ve kafamızı marifet ilmiyle doldur.

İlahi sevginin tecelli ettiği,kainatın kalbi olan Habibin Muhammed Aleyhisselam'ın
muhabbetini kalbimizde ebedi kıl.

ALLAH'ım!..
Anlayışlarımız kıt amellerimiz az ihtiyaçlarımızı Sana arz ediyoruz
Rahmetine muhtacız ..
Halimiz'se sana ayan! ..
Kabul eyle ya Rabbi!..

Amin ..

Her saniye azalan ömrümüzün aksine her nefesle artan bir imanımızın olması duasıyla

Cumamız mübarek olsun...

miftah
Admin
Admin
miftah

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyPtsi Haz. 22 2009, 23:45

herkesin 3 ayları mübarek olsun simdiden
ayrıca Sitemiz kadrosunu oluşturan abimiz için hepinizden dua istiyorum
mustafa43 abimizin bu ara büyük borç sıkıntıları var biliyoruz toplu yapılan dualar daha
makbul kabule yakın, isterseniz bu cuma öğle ezanı öncesi dualar ile buluşalım
Rabbim hayırlı edalar göndersin...
başta Mustafa abimize sonrada borçu olan tüm müslüman kardeşlerimize....
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyPerş. Haz. 25 2009, 01:43

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Kandil1ir8ev7
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyPerş. Haz. 25 2009, 03:22

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Ramaznpr6

Resulullah (Sallallahu aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “Sabahlayan her ekleminiz için bir sadaka vermeniz gerekir. Her tesbîh (Sübhanallah) bir sadakadır.
Her tekbir (Allahu Ekber) bir sadakadır.
Her tahlîl (Lâ ilâhe İllallah) bir sadakadır. İyiliği emretmek bir sadakadır. Kötülükten alıkoymak bir sadakadır. Bütün bunların yerine kuşluk vaktinde iki rekât Namaz kılmak yeterlidir.”
(Müslim 720)

“(Onlar şöyle yakarırlar): “Rabbimiz! Bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize katından bir rahmet bahşet. Şüphesiz Sen karşılıksız armağan edensin (Vehhâb olansın).”
(Âl-i İmran Suresi 8. Âyet Meali)

Sübhanallah..!
Allahu Ekber..!
La ilahe ilallah..!
Bu eşsiz mücevherleri sinemizde saklamamızı,
Dilimizden düşürmememizi nasip eyle Rabb’im..!
Dilimizden ve kalbimizden noksan eyleme zikrini..!

Hibe Eden Vehhâb Adının hürmetine Rabb’im..!
Ne varsa bahşettiğin bize;
Yolunda Senin
Ve Rızan için;
Paylaşmamızı, harcamamızı nasip eyle bize! Hibe ettiklerini heba etmememizi nasip eyle Rızan için..!
Rızan için Rabb’im;
Senin yolundan bir an bile bizleri alıkoyma..!
Ahde vefa gösterenlerden eyle bizi..!
Bizi, Sana vefa gösterenlerden eyle..!
Ya Vehhâb..!
Ya Vehhâb..!
Ya Vehhâb..!
Bütün ihtiyaçlarımızı bilen yalnız Sensin Rabb’im..!
Kalbimizden geçenleri bilen yalnız Sensin..!
Ve biz yalnız Senden yardım dileriz;
Senden umarız dertlerimizin devasını! Zilletten,
Acizlikten,
Muhannete muhtaç olmaktan yalnız Sana sığınırız.
amiiiiiiinn........

Üç Aylarınız ve Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Haz. 26 2009, 02:11

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Cicek313lh6igwg7

Ey efendilerin efendisi Ey dualara cevap veren
Ey iyiliklerin sahibi Ey dereceleri yükselten.
Ey bereketleri büyük olan Ey hataları bağışlayan

Ey belaları def eden Ey sesleri işiten

Ey dilekleri veren Ey sır ve gizlilikleri bilen

Ey Bağışlayanların en hayırlısı

Ey yardım edenlerin en hayırlısı

Ey hükmedenlerin en hayırlısı

Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin, Senden baska İlah yok ki bize imdat etsin.

Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Cehennemden kurtar.

amin
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Haz. 26 2009, 14:05

BÜTÜN KARDEŞLERİMİN ÜÇ AYLARI REGAYİP KANDİLİ VE CUMASI MUBAREK OLSUN.
HAYIRLAR GETİRSİN.BÜTÜN MÜSLÜMANLARA VE BURADAKİ KARDEŞLERİME.AMİN
:prose: :prose: :prose: :prose: :prose: :prose: :prose: :prose: :prose: :prose: :prose: :prose: :prose:
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Tem. 03 2009, 01:29

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Cuma29
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Tem. 03 2009, 02:52

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Cumanizmubarekolsun

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Flowers221

Ya Rabbi...
Bizi, doğru yolda bulunanlardan eyle, işlerimizi kabul gören işlerden eyle

Ya Rabbi...
İşlerinde edepli ve nazik olanlardan, emrine uyanlardan eyle
Bize, razı olacağın iyi işler yapmamızı nasip eyle
Fayda sağlamayan boş işlerden de uzak eyle
Bize, dünyada ve ahirette güzel hayatlar nail eyle Ya Rabbi

ALLAH'ım...
Bize, ana ve babalarımıza, ve affına muhtaç tüm Müslümanlara merhamet eyle

Ya Rabbi...
Yaptığımız hayırlı işleri huzurunda makbul eyle
Kardeşlerimizi, çocuklarımızı, komşularımızı, dost ve sevenlerimizi
iyilerden eyle .
Bize, dinine, vatanına, milletine hizmet eden Salih evlatlar ihsan eyle...

Ya ALLAH'ım...
Bizi, dinimizi, tüm ehli islamı daima aziz ve muzaffer eyle

Ya Rabbi...
Vatanımızı, milletimizi her türlü düşmanlardan, oyunlardan emin eyle..

Ya İlahi...
Bizleri, bütün felaketlerden, müsibetlerden, belalardan muhafaza eyle...

Ya Rabbi...
Şüphesiz bize yardım elini uzatacak senden başka kimse yok,bize merhamet
eyle

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 40826408zx8
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Cumanız Mübarek Olsun   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyCuma Tem. 10 2009, 02:21

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 496ds5

Mal senin..mülk senin..buyuran sensin, Hükmünü, apaçık
duyuran sensin, Yaratan.. yaşatan.. doyuran sensin, Yine de kulların, şeytana tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Kur'ân'a cür'et var, göz göre göre, Ayaklar altında, örf, âdet, töre, ''islam'' türetmişiz, herkese göre; Olmuşuz... para, pul, putlara tâbî; Ne kadar da sabırlısın Yâ Rabbî...

Cezâ ve mükâfat, Kur'ân'da çok net, Kimsede ne korku.. ne de bir gayret. Sanki.. bize değil, cehennem cennet; Olmuşuz.. fal, büyü, cinlere tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Dünyayı boğarken, zulmün tekeli, Terâziyi tutan, eller lekeli. Çatıları basmış, cehâlet seli; Olmuşuz.. bir kara vicdâna tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Ya Rabbî...

O ''kâlû belâ'' yı unuttuk çoktan, İşret soframızda, kuş sütü noksan. Kimin umûrunda; ''mâide doksan''; Olmuşuz.. ''hayyamcı'' fırkaya tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Fakirdik.. ve lâkin, haddi bilirdik, Secdede hamd ile, vecde gelirdik. Üç kuruş gördükçe, sanki delirdik; Kıldık.. her güzeli, çirkine tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Delik deşik olmuş, âhlak yasası, Sülüklerle dolmuş, devrân kasası. Mahşermiş... mîzanmış... kimin tasası; Artık.. rüşvet bile, rüşvete tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Yüz yüze ikrâmda, sahte bir yarış, Dostun arkasından, diller bir karış. Lâfta kalmış... sevgi, saygı ve barış; Olmuşuz.. selâmsız bir nesle tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Bir yanda milyonlar, aç, sefil bekler, Bir deri bir kemik, üryân bebekler, Bir yanda el bebek, kaniş köpekler; Olmuşuz.. bencil bir nesle tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Denizler kokuşmuş, dağlar yanmada, Bacalar,
göklere zehir sunmada, Dünya can çekişir; son savunmada; Nîmete nâmertçe, açmışız harbi, Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Herşeyi uydurduk, hâşâ kitaba, Haram ve helâli, koyduk bir kaba; Çorbamıza bile, karıştı ribâ, Sana ve Resûl'e, açmışız harbi, Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

amiiiinnnn...........
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyPaz Tem. 19 2009, 16:57

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 Miraq
bedii
Aktif Üye
Aktif Üye
bedii

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 5 EmptyPaz Tem. 19 2009, 22:03

kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar

Mübarek Gün ve Geceler
5 sayfadaki 28 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 28  Sonraki
 Similar topics
-
» Geceler...
» Geceler...
» Geceler...
» Geceler...
» Geceler...