ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Kelimelerden Yollar Yaptım... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Kelimelerden Yollar Yaptım...

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Kelimelerden Yollar Yaptım... Empty
MesajKonu: Kelimelerden Yollar Yaptım...   Kelimelerden Yollar Yaptım... EmptyÇarş. Ara. 12 2012, 19:58

Kelimelerden Yollar Yaptım... Kmanzaras

Kelimelerden Yollar Yaptım Hayat Koydum Köprünün Adınıda...

Kelimelerden yollar yaptım kendime. En güzellerini seçtim özenle Kimi uzaklardan seher yeli ile geldi kondu başucuma kimi karlı tepelerin zirvesinden çığ misali indi üstüme Hayatın anlamını yeniden yazdım kelimelerle. Yeni bir başlangıç yaptım onlarla kapattım eski sayfaların yapraklarını. Kalemim titredi kimi zaman kelimeler dağıldı toparlayamadım. Tam hayata beyaz bir sayfa çevirmişken mürekkebim döküldü karardı hayat durdu zaman İnadına yeni tarihler attım gelmemiş tarihler yaşanmamış hepside...

An oldu tek kelime anlattı aklımdan geçenleri tıpkı bir bakışın her şeyi anlattığı gibi. An oldu cümleleri cümlelere ekledim olmadı dolmadı kağıtlar. Alfabemdeki harfler yetmedi kimi zaman ne yazsam anlatamadım derdimi kimselere. Damlalarım aktı sayfalarıma o zamanlarda ellerim tutmaz oldu gözlerimse görmez. Aklımdan birçok geçti ama ne ben o birçoklara yetişebildim ne de birçoklar beni bekledi...

Adımlarım kilitlendi kelimelerden kurduğum yollarımda. Zaman akıp geçti de bir ben geçemedim zamana inat yol almaktan İnadına yaşadım yazdıklarımda inadına haykırdım içimde ne varsa kustum kelimelerle hepsini. Bomboş kaldı içim ardından yeni kelimelerle doldurdum gidenlerin yerini. Kimi zaman virgül koydum yenileri eklensin ardı gelsin diye. Kimi zamansa son noktayı attım yaşandığı yerde kalsın hayat bir adım bile atamasın diye...

Gün oldu sevda koydum yazımın başlığını gün oldu hüzün. Sevda ile hüzün birleşti aniden aynı cümlede yeniden doğdu. Ne sevda yarıştı hüzünle ne de hüzün sevdayla. Birde baktım sevdada hüzün hüzünde sevda varmış meğerse. Kimilerinin kuramadığı köprüleri kurdum ben kelimelerimle. Sevgi koydum ayaklarının ismini yıkılmasın istedim kötülüklere karşı. Güzel ne varsa içinde sakladım. Hayat koydum köprünün adını. Yola çıkanlara yaren olsun güzel başlangıçlarını yine güzel bitirsinler diye...

Selam Sevgi ve Dua ile...
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Kelimelerden Yollar Yaptım...   Kelimelerden Yollar Yaptım... EmptyÇarş. Ara. 12 2012, 21:58

çiçek17 Allah razı olsun 2 çiçek17
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Kelimelerden Yollar Yaptım...   Kelimelerden Yollar Yaptım... EmptyPerş. Ara. 13 2012, 01:12

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

Kelimelerden Yollar Yaptım...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kelimelerden Yollar Yaptım Kendime...
» Ben Kendime Ne Yaptım...
» Söylediğini Yaptım...
» Temizlik Yaptım Bugün
»  Hayatı Tesbih Yaptım