ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Günün Duası - Sayfa 13 Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Günün Duası

+3
Menekşe
MaVi_GüL
miftah
7 posters
Sayfaya git : Önceki  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Günün Duası - Sayfa 13 Empty
MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyPerş. Kas. 07 2013, 16:29

amin...

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6 
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyPtsi Kas. 11 2013, 01:40

çiçek Allah razı olsun çiçek 
miftah
Admin
Admin
miftah

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyÇarş. Mayıs 21 2014, 13:45

ALLAHümme Salli âlâ Seyyidina Muhammedin ve âlâ Âli seyyidina Muhammed (ALLAHım (peygamberimiz) Hz.Muhammed'e ve aline (evladu iyaline) salatu selam ve esenlikler eyle )

Ya Rabbi! Acizlikten, üzüntüden, tasadan, kederden,
Korkaklıktan, kabir azabından, cehennem ateşinden sana sığınırız.
Bizleri kötülükten ve kötülerin şerrinden emin eyle ya Rabbi!

Bize karşı düşmanlık duygularıyla oturup kalkanların kalblerini yumuşatmak
murad ediyorsan,
bize ve gönüllüler hareketine karşı onların kalblerini yumuşat
ve sinelerini daim bir sevgiyle doldur!

Ey kalbleri evirip çeviren Sultanlar Sultanı!
Bizim kalblerimizi de, onların kalblerini de sevdiğin ve hoşnut olduğun
güzelliklere çevir! Ya Rabbi!

Sen bizlere bizi aşan istidat ve kabiliyetler ver
ve lutfedeceğin bu kabiliyetleri
senin rızan yolunda kullanmayı
bizlere nasip eyle ya Rabbi!

Sen bizlere peygamberleri donattığın sıfatları lutfet lakin biz lutfedeceğin bu sıfatları tefahur vesilesi yapmayalım ve hep kendimizi sıfır görelim ya Rabbi!

Cümlemize vicdan genişliği lutfet
Kalplerimize inşirah bahşet
Bizleri kollektif şuura sahip kullarından kıl
Ve bizleri müttakilere rehber eyle ya Rabbi!

Ey yüceler yücesi olan ALLAHım
Biz ümmeti Muhammedin dağınıklığını gider
Bize ve ülkemize birlik ve dirlik ver
Bütün dünyaya da huzur ve barış nasibeyle..
Kalplerimizi birbirene ısındır ve
Bizleri birbirimize sevdir
Dünyanın dört bir tarafında hizmet eden kardeşlerimizi
Bizlerle beraber ihlas-ı etemme muvaffak kıl ya Rabbi!
-Alıntıdır-
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyPerş. Mayıs 22 2014, 01:10

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7 
miftah
Admin
Admin
miftah

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptySalı Mayıs 27 2014, 11:41

Ebu Musa el-Eşarî radiyallahu anh şöyle anlatır:

“Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem ile birlikte bir seferde bulunuyorduk.

Tepeye çıkınca tekbiri yüksek sesle getirmeye başladık. ‘Seslerinizi azaltın.

Çünkü siz duymayan, görmeyen birine seslenmiyorsunuz. Bilakis işiten ve gören ALLAH’a dua ediyorsunuz.’ buyurdu.

Daha sonra yanıma geldi. O sırada ben kendim duyacak şekilde/içimden

لاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللَّهِ

(Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh)

“Güç ve kuvvet ancak ALLAH’a mahsustur” diyordum. Bana şöyle buyurdu:

لاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللَّهِ

“Güç ve kuvvet ancak ALLAH’a mahsustur” de!

Zira bu kelimeler cennet hazinelerindendir.”

(Buhari, el-Câmiu’s-Sahih - IX, 144)
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyÇarş. Mayıs 28 2014, 01:22

çiçek5 Allah razı olsun çiçek5 
miftah
Admin
Admin
miftah

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyPtsi Haz. 02 2014, 16:26

Cevşenden dualar;

1- ALLAH'ım, ben, ismin hakkına sana el açıyorum, (hacetlerimi) sen-den diliyorum; ey ALLAH, ey dünyada hem mümine hem kâfire merhamet eden (Rahman), ey ahirette sadece müminlere merhamet edecek (Ra-hîm), ey iyilik ve ikramı bol olan (Kerîm), ey her şeyi ayakta tutan (Mu-kîm), ey azamet ve yücelik sahibi (Azîm), ey varlığının evveli olmayan (Kadîm), ey her şeyi bilen (Alîm), ey kullarını cezalandırmada acele et-meyen hilim sahibi (Halîm), ey hikmet sahibi (Hekîm)!

Münezzehsin sen, ey kendisinden başka ilâh olmayan! İmdat! İmdat! Kurtar bizi ateşten ey Rabbim!
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptySalı Haz. 03 2014, 01:37

Amin...
 çiçek4 Allah razı olsun çiçek4 
miftah
Admin
Admin
miftah

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptySalı Haz. 24 2014, 18:13

ALLAH’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat ve selam eyle ve Bizi, "Firdevs'e varis olup orada sürekli kalacak olan" (Mü'minun/11), "Rablerine dönecekleri için verdiklerini kalpleri çarparak veren" ve "iyiliklere koşuşup iyilik için yarışan" (Mü'minun/60-61) salih kullarından kıl. Ya Rabbi, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden de koru. ALLAH'ım! iyilikleri toplayan evveli ve ahiri iyilik olan herşeyi Senden ister, kötülükleri toplayan, evveli ve ahiri kötülük olan herşeyden Sana sığınırız. Âmin...
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyCuma Haz. 27 2014, 01:23

Amin ecmain inşALLAH...

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyC.tesi Haz. 28 2014, 23:30

miftah
Admin
Admin
miftah

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyPerş. Tem. 03 2014, 15:33

Hakiki manada ayrıntıda tevbe edemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Seni tanıyamayışımızaESTAĞFİRULLAH..Senin ismini alamayışımıza ESTAĞFİRULLAH..Senin namına hareket edemeyişimize ESTAĞFİRULLAH..Senin namına verip,senin namına alamayışımıza ESTAĞFİRULLAH...Senin namına başlayıp,senin namına işleyemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Besmelenin rahmet noktasında parlak bir nurunu göremeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Kainatın şahitliğinde şehadet getiremeyişimize ESTAĞFİRULLAH..İmanın hakikatine ulaşamayışımıza ESTAĞFİRULLAH..İbadetin ve ALLAH'a asker olmanın şuuruna ermeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Hakkıyla namaz kılamayışımıza ESTAĞFİRULLAH....Namazla Mi'rac hakikatine ulaşamayışımıza ESTAĞFİRULLAH....Kebaire karşı lakayd kalışımıza ve günahı bile bile işleyişimize ESTAĞFİRULLAH....Nefis ve malımızı sana satamayışımıza ESTAĞFİRULLAH...Kainatın tılsım-ı muğlakını açamayışımıza ESTAĞFİRULLAH...Dinin mahiyet ve kıymetini bilemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Namazın muayyen beş vakte hikmet-i tahsisini bilemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Seni tesbih, tazim ve şükredemeyişimize ESTAĞFİRULLAH..Celaline karşı kavlen ve fiilen Sübhanallah deyip takdis edemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Kemaline karşı lafzen ve amelen Allahu ekber deyip tazim edemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Cemaline karşı kalben, lisanen ve bedenen Elhamdülillah deyip şükredemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...İbadetin manasına ulaşıp, hayret ve muhabbetle secde edemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Külli ve umumi kainat manasında ibadet edemeyişimize ESTAĞFİRULLAH..Kalbin ve ruhun derece-i hayatına çıkamayışımıza ESTAĞFİRULLAH...Senin Esma-i İlahiye'ne ve Vacib-ül vücuduna ve haşre kat'i iz'an ve tahkiki iman edemeyişimize ESTAĞFİRULLAH..Hikmet-i alemin tılsımını ve hilkat-i insanın muammasını ve hakikat-ı salatın rumuzunu fehmedemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Kur'an-ı Hakim'in kırk vecihle i'cazını fehmedemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Kaderin ve cüz'i ihtiyarinin sırlarını açamayışımıza ESTAĞFİRULLAH...Melaikeye şuuru elde edemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Enenin mahiyet ve neticesini bilemeyişimize ESTAĞFİRULLAH..Zerrenin mahiyet ve vazifesini bilemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Mi'rac-ı Nebeviye'nin hakikatine ulaşamayışımıza ESTAĞFİRULLAH....Efendimiz (asm) ın külli ve umumi ubudiyetine dahil olamayışımıza ESTAĞFİRULLAH ....Efendimiz(asm) ı hakkıyla tanıyamayışımıza ESTAĞFİRULLAH...Esbabın bilkülliye sukutunu hazmedemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Sırr-ı Ehadiyeti Nur-u Tevhid içinde inkişaf ettiremeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Kalbe ruha açılan yaraların farkında olamayışımıza ESTAĞFİRULLAH...Ameliyat-ı cerrahiye hükmünde kalbi masivadan tecrid edemeyiş imize ESTAĞFİRULLAH...Kalbi ayine-i samed bilip masivayı terk edemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Nefsimizi tezkiye edişimize ESTAĞFİRULLAH..Hizmette önde, ücrette arkada olamayışımıza ESTAĞFİRULLAH...Daima iyiliği kendimizden bilişimize ESTAĞFİRULLAH...Kainata mana-yı ismiyle bakıp, mana-yı harfiyle bakamayışımıza ESTAĞFİRULLAH...Amelimizde rıza-yı İlahi olamadığına ESTAĞFİRULLAH...Hizmet-i Kur'aniyede bulunan kardeşlerimizi tenkid etmememiz gerektiğini ve onların üstünde faziletfuruşluk nev'inden gıpta damarını tahrik etmememiz gerektiğini bilemeyişimize ESTAĞFİRULLAH...Tefani, uhuvvet, muhabbet, ihlas, iktisat, sebat' sadakat, metanet, izzet, sıdk, teavün, tesanüd hakikatlerini hazmedemeyişimize ESTAĞFİRULLAH....
-alıntıdır-
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyCuma Tem. 04 2014, 02:38

Estağfirullah'il-Azim

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyCuma Tem. 04 2014, 03:25

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7 
miftah
Admin
Admin
miftah

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyÇarş. Tem. 09 2014, 16:51

Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem şöyle buyurmuştur:

“Kim bir elbise giyer ve

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي كَسَانِي هَذَا وَرَزَقَنِيهِ مِنْ غَيْرِ حَوْلٍ مِنِّي وَلاَ قُوَّةٍ

(Elhamdülillahillezî kesânî hazâ ve razakanîhi min gayri havlin minnî velâ kuvveh)

‘Bunu bana giydirip, tarafımdan bir güç ve kuvvet olmaksızın beni bununla rızıklandıran

ALLAH’a hamdolsun.’

diye dua ederse geçmiş günahları affedilir.”

(Dârimî es-Sünen, II, 378)
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyPerş. Tem. 10 2014, 22:33

çiçek5 Allah razı olsun çiçek5 
miftah
Admin
Admin
miftah

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyPtsi Tem. 21 2014, 14:22

Ya Rabbi!
Kadir gecesini içinde barındıran şu günler hürmetine...
Hz Muhammed (Asm), Hz Ali, Hz Fâtıma, Hz Hasan, Hz Hüseyin hürmetine...
Ferd, Hayy, Kayyûm, Hakem, Adl ve Kuddûs esmaların hürmetine...
Kur'an-ı Kerim, Celcelutiye ve Cevşende bulunan azim sırlar hürmetine...
Fatiha, Ayet'ül Kürsi ve Besmeledeki derin sırlar hürmetine...
Kâf, Hâ, Yâ, Ayn, Sâd hürmetine...
Hâ, Mim, Ayn, Sin, Kaf hürmetine...
Elif, Lâm, Mim, Râ hürmetine...
Kabe-i Muazzama ve misafir ettikleri hürmetine...
Kutb-ul Aktâb hürmetine...
Sen dünyadaki bütün mazlum kullarına yardım eyle. Zalimleri yed-i kudretinle durdur. Rahmetine her zamankinden daha çok muhtacız. Çok zor durumda olan Filistinli kardeşlerimize görünmez ordularınla yardım eyle. Ramazan hazinesi olan Kadir bereketiyle bizleri bağışla ve dualarımızı kabul eyle...
Amin, amin, amin...
6- "Denizin ortasına vurulan kılıç gibi olan isimlerinle ey yaratanların en hayırlısı olan ALLAH’ım; hadiseleri yönlendiren, savaş ve barışı sağlayan isimlerinle Sana yalvarıyorum ki, bu fitne ateşi söndürülsün!"
18- "Tecelli etmekte olan Celâl ve büyüklüğünün nûruyla; Merhamet ve Şefkatinle; çok çok bereketli olan Kuddüs isminle, Sen bu karanlıkları aydınlığa çevir."
49- "Selâm isminle duamı kabul et, ve benimle beraber ol; düşmanlara karşı bana Sen kâfi gel; çünkü onlar çok azdılar."
33- "Senin gücünle, her yönden gelen bütün düşmanları reddediyoruz, geri gönderiyoruz! Ve Sen Ism-i A'zam'ınla, uzaktan onlara vurup, onları dağıtıyorsun!"
37- "Ey kendilerinden dilekte bulunulanların en hayırlısı, ve ihsan edenlerin en hayırlısı; ey umut edilenlerin en hayırlısı, Sen gelmiş geçmiş bu ümmete rahmet eyle!" (Onları başarılı kıl!)
Aminn binler amin
(Kubilay Aktaş)
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptySalı Tem. 22 2014, 00:14

Amin...

çiçek7  Allah razı olsun  çiçek7 
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptySalı Tem. 22 2014, 01:35

Amin...
miftah
Admin
Admin
miftah

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyPerş. Tem. 24 2014, 15:07

Cevşen-i Kebir Duasından

(1) اَللّـهُمَّ اِنّي اَسْأَلُكَ بِاسْمِكَ يا اَللهُ يا رَحْمنُ يا رَحيمُ يا كَريمُ يا مُقيمُ يا عَظيمُ يا قَديمُ يا عَليمُ يا حَليمُ يا حَكيمُ سُبْحانَكَ يا لا اِلـٰهَ إلاّ اَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنا مِنَ النّارِ يا رَبِّ

(2) يا سَيِّدَ السّاداتِ يا مُجيبَ الدَّعَواتِ يا رافِعَ الدَّرَجاتِ يا وَلِيَّ الْحَسَناتِ يا غافِرَ الْخَطيئاتِ يا مُعْطِيَ الْمَسْأَلاتِ يا قابِلَ التَّوْباتِ يا سامِعَ الأَصْواتِ يا عالِمَ الْخَفِيّاتِ يا دافِعَ الْبَلِيّاتِ.

(3) يا خَيْرَ الْغافِرينَ يا خَيْرَ الْفاتِحينَ يا خَيْرَ النّاصِرينَ يا خَيْرَ الْحاكِمينَ ياخَيْرَ الرّازِقينَ يا خَيْرَ الْوارِثينَ يا خَيْرَ الْحامِدينَ يا خَيْرَ الذّاكِرينَ يا خَيْرَ الْمُنْزِلينَ يا خَيْرَ الْمُحْسِنينَ.

1- ALLAH'ım, ben, ismin hakkına sana el açıyorum, (hacetlerimi) sen-den diliyorum; ey ALLAH, ey dünyada hem mümine hem kâfire merhamet eden (Rahman), ey ahirette sadece müminlere merhamet edecek (Ra-hîm), ey iyilik ve ikramı bol olan (Kerîm), ey her şeyi ayakta tutan (Mu-kîm), ey azamet ve yücelik sahibi (Azîm), ey varlığının evveli olmayan (Kadîm), ey her şeyi bilen (Alîm), ey kullarını cezalandırmada acele et-meyen hilim sahibi (Halîm), ey hikmet sahibi (Hekîm)!

Münezzehsin sen, ey kendisinden başka ilâh olmayan! İmdat! İmdat! Kurtar bizi ateşten ey Rabbim!

2- Ey efendilerin efendisi olan, ey duaları kabul eden, ey dereceleri yücelten, ey iyiliklerin sahibi olan, ey hataları bağışlayan, ey bütün istek-leri veren, ey tövbeleri kabul eden, ey bütün sesleri işiten, ey bütün gizli-likleri / sırları bilen, ey belâları/felâketleri def eden!

3- Ey bağışlayanların en iyisi, ey (müşkül meseleleri çözüp) açanla-rın en iyisi, ey yardım edenlerin en iyisi, ey hükmedenlerin en iyisi, ey rızk verenlerin en iyisi, ey vârislerin en iyisi, ey övücülerin en iyisi, ey kendisini ananları en iyi anan, ey en iyi nazil eden, ey iyilik edenlerin en iyisi!
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyCuma Tem. 25 2014, 03:43

Amin...
 çiçek10 Allah razı olsun 2 çiçek10 
miftah
Admin
Admin
miftah

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyCuma Ağus. 01 2014, 16:56

CUMA Gece Duası

Bismillahirrahmanirrahîym

İlahi! Bütün ulvi babalar senin kulcağızlarındır. Sen mutlak Rabsin. Bütün zıtları cem ettin. Celal ve cemal sahibisin. Zatınla haşmetinin sonu yoktur. Çünkü senin şühudunun sınırı yoktur. Sen bizim müşahedelerimizden ulusun. Kusursuz kemal sahibisin, seni vasfetmemizden daha yüksek cemale sahipsin. Celalinde sonradan olma varlıkların özelliklerinden yücesin. Ulu cemalin şehvetlere meyletme badiresine düşmekten münezzehtir. Karşıtları birleştirdiğin sırrın hakkı için senden, ayrı işlerimi birleştirmeni istiyorum. Öyle ki varlığının birliğini bana göstersin. Cemalin ridasını giydir bana. Başıma celalin tacını geçir. Böylece beşeri nefisleri ona boyun eğsin. Dik başlı kalpler bana uysun. En kutsal sırlar önüme serilsin. Katında kadrimi yücelt; bu sayede bütün büyüklenenler benim yanımda alçalsın. Üstünlük taslayanlar benim karşımda zelil olsun. Perçemimden tutup kendine çek. Ruh sahibi olup perçemi senin elinde olan her canlının perçemini elime ver. Halkın ve emrinde bana doğru bir lisan ver. Beni kendinle doldur, karanda ve denizinde beni koru. Halkı zalim olan tabiat köyünden beni çıkar. Beni varlıkların rızıklarından azat et. Bana katından bir burhan ver; bana güven versin. Senden başkasının bana hakim olmasına, güç yetirmesine izin verme. Zenginliğimin her istenende sana muhtaçlıkta olmasını sağla. Arzu edilen her şeyle ilgili olarak zenginliğinle bana eşlik et. Sen benim yönüm ve makamımsın. Dönüş ve son sanadır. Kırıkları onarır, zorbaları kırar, korkanlara güven verirsin. Zalimleri korkutursun. En yüksek ululuk, en kapsamlı tecelli ve en koruyucu hicap senindir. Münezzehsin. Senden başka ilah yoktur. Sen bana yetersin ve sen en güzel vekilsin. “Rabbin, haksızlık eden memleketleri (onların halkını) yakaladığında, onun yakalayışı işte böyle (şiddetlidir).

Şüphesiz onun yakalaması pek elem vericidir, pek çetindir!” “Günaha dalanların ise cezalarını hakkıyla vermişizdir. Müminlere yardım etmek de bize düşer.” ALLAH’ım! Ey mahlukatın yaratıcısı, ölüleri çürütüp varlıktan silen, dağınıkları bir araya toplayan, zatların üzerine nurları bahşeden! Geniş mülk ve yüce cennetler senindir. Rabler senin kulların, krallar senin hizmetkarların, zenginler senin yoksullarındır. Sen ise zatın itibariyle başkalarından müstağnisin. Her şeyi yarattığın ve takdir ettiğin, dilediklerine cennetleri ve ipek giysileri, halifelik ve büyük mülk bahşettiğin ismin hakkı için senden hırsımı gidermeni, eksikliğimi tamamlamanı, üzerime nimetlerinin giysilerini giydirmeni, izin ve ilkaya elverişli olacak şekilde isimlerini bana öğretmeni istiyorum. İçimi korku ve rahmetle doldur. Dışıma heybet ve azamet ver. Öyle ki düşmanların kalpleri benden korksun, dostların yürekleri ise bana ısınsın. Onlar, üstlerindeki Rablerinden korkarlar ve kendilerine ne emrolunursa onu yaparlar. Rabbim! Bana tam bir istidat bahşet ki, kutsal feyzini abul edeyim, senin mülkünde senin halifen olayım, kullarına önelik gazabını savayım. Çünkü sen dilediğini halife kılarsın ve senin her şeye gücün yeter. Sen her şeyden haberdarsın, her şeyi görensin. ALLAH’ın salât ve selamı efendimiz Muhammed’in, ehlibeytinin ve bütün ashabının üzerine olsun. O bana yeter ve O ne güzel vekildir.

CUMARTESİ Gündüz Duası

Kim ALLAH’a sarılırsa o dosdoğru yola iletilmiştir. Beni ALLAH’ın lütfunun himayesine alan ALLAH’a hamdolsun. Beni ALLAH’ın rahmeti cennetine misafir eden ALLAH’a hamdolsun. Beni ALLAH’ın sevgisi makamına oturtan ALLAH’a hamdolsun. ALLAH’ın yardımları sofrasından beni rızıklandıran ALLAH’a hamdolsun. Beni ALLAH’ın seçimine layık görülme lütfuna mazhar kılan ALLAH’a hamdolsun. Beni ALLAH’ın vefası sunumları kaynaklarından besleyen ALLAH’a hamdolsun. Beni ALLAH’a kulluk doğruluğu hırkalarıyla giyindiren ALLAH’a hamdolsun. ALLAH hakkında onca kusur işlememe, ALLAH’ın haklarını zayi etmeme rağmen bütün bunlara nail oldum. Bu lütuf ALLAH’dandır. ALLAH’dan başka günahları kim bağışlayabilir. İlahi! Beni var etmen şeklindeki nimetin cehdim ve çabam olmadan gerçekleşmiştir. Keremine yönelik umudum muradın sınırına kadardır. Bunda benim bir istihkakım ve istidadım söz konusu değildir. Birlerin teki ve şahidlerin müşahede ettiklerinin hakkı için senden istiyorum ki kulluk mihnetinden sevgi kaynakları selametine beni ulaştır, inat karanlığını doğruluk güneşinin ışığıyla gider, yardım eliyle doğruluk kapılarını aç. Çünkü ALLAH kullara karşı lütufkardır.

Rabbim! Varlığımın mekana aitliğini yok etmeni, müşahedemin güvenliğini baki kılmanı istiyorum. Şahidimin ve meşhudumun arasındaki ayrılığı kaldır. Varlığıma ait mevcudiyetin bütün ayniliğini gider. Efendim! Bana kulluğumu başkasını görme vehminin körlüğünden uzak kıl. Hayırlılar arasından seçilmiş iki nebî hakkında önceden verdiğin sözü bana ulaştır. Her tavır ve ihtiyaç karşısında iradenle benim işime galip ol. Hareket ve duruşta tevhid ve istiva ile bana yardım et.

Habibim! Senden her hal ve durumda en hızlı vuslatı, en göz kamaştırıcı cemali, en görkemli celali, en yüksek kemali istiyorum.

Ey O olan O! Ey O! Ey O’dan başka kimse olmayan! Belirsiz gayb ve kutsal gayn ile senden istiyorum: “Geri dönüp giden geceye, aydınlanan sabaha andolsun. Muhakkak o kerem sahibi nebinin sözüdür. Yüce arşın yanında güçlü, orada itaat edilen ve güvenilirdir. Apaçık arabçadır. Şüphesiz o alemlerin rabbi tarafından indirilmiştir.” İşi gizli ruhla sağlamlaştıran hüküm istiyorum senden. Beyan sigasıyla ve sağlam bir üslupla istiyorum. ALLAH’ım! Hayatımın nesimi eliyle tahiyyatım ruhlarıyla zatıma yüklemeni istiyorum bunları. Tertemiz salâvatların, daimi selamların arasında isteklerin hasıl oluş vesilesi kılmanı istiyorum. Sevenlere ulaşma aracı kıl. Her mertebede Ona tabi olanlara, mensup bulunanlara selam olsun. Apaçık Hak ilah! Bizi onlara has kimselerden kıl. Amin.

Salât ve selam Muhammed’in, ehlibeytinin ve bütün ashabının üzerine olsun. İzzet sahibi Rab, senin Rabbin onların yakıştırmalarından münezzehtir. Gönderilmiş Rasullere selam olsun. Alemlerin rabbi olan ALLAH’a hamdolsun. Amin…

CUMARTESİ Gece Duası

Efendim! Baki oluşun daimidir. Senin hükmün mahlukat içinde geçerlidir. Yüceliğinde münezzehsin. Münezzehliğinde yücesin. Varlığı korumak seni yormaz. Gözün gördüğü senden gizlenmez. Dilediğin kendine çağırırsın. Kendinle kendine delalet edersin. Daimi hamd sana özgüdür. En ulu devamlılık senindir. Senden berrak bir vakit istiyorum. Bu vakti sana yaraşır muamelelerle geçireyim. Bu vaktin gayesi sana yakınlık olsun ve senin rızana uygun amellerle geçireyim. Bana öyle bir sır ver ki, amellerin hakikatleri onunla benim için açığa çıksın. Bana öyle bir hikmet tahsis et ki, beraberinde hüküm ve işaret olsun, anlama ona eşlik etsin. Çünkü sen, seni dost edinenin dostusun. Sana dua edene icabet edensin. İlahi! Bana bahşettiğin nimetlerin kalıcılığını süreklileştir.

Yanımdaki müşahedeni kalıcı kıl. Bana benim zatımı zatım açısından değil kendi açından göster. Ki seninle olayım, benimle değil. Bana katından öyle bir ilim ver ki, bu hususta bütün bilen ruhlar beni örnek alsın. Çünkü sen bilensin, her şeyin bilgisi senin katındadır. Celal ve kerem sahibi rabbinin adı yücedir. Gaiplerin anahtarları O’nun elindedir ve Ondan başkası bunları bilemez. O, karada ve denizde olan her şeyi bilir.

Rabbim! Üzerime nurundan şualar yağdır ki, her örtülüyü benim için ortaya çıkarsın, öyle ki varlığımı kamil manada ben olarak değil sen olarak müşahede edeyim. Sıfatımı kendimden silmiş olarak sana yaklaşayım, tıpkı senin üzerime nurunu indirmek suretiyle bana yaklaşman gibi. Rabbim! İmkan benim sıfatım, yokluk benim maddem, fakirlik ise benim karargahımdır. Senin varlığın benim sebebimdir. Senin kudretin benim failimdir. Sen benim gayemsin. Senin ilmin ne kadar cahil olduğumu anlamam için yeterlidir. Sen benim bildiğim ve benim bildiğimin ötesindeki gibisin. Sen her şeyle berabersin. Senin beraber hiçbir şey yoktur. Menzilleri seyir için takdir ettin. Mertebeleri de menfaat ve zarar için tertip ettin. Hayır yollarını sabitleştirdin.

Bunların tümünde biz seninle beraberiz, ama sen bizimle beraber değilsin. Sen sırf hayırsın, salt cömertliksin ve mutlak kemalsin. Hayırları toplulukların üzerine indirdiğin, gecelerin karanlıklarını giderdiğin ismin hakkı için senden, varlığımı her nurun maddesi ve her matlubun gayesi olan nurundan bir nurla doldurmanı istiyorum. Ki varlığımın zerrelerine yerleştirdiğin hiçbir şey bana gizli kalmasın. Bana doğru bir lisan bahşet ki, bu lisan hakkın müşahedesini ifade etsin. Bana öyle kapsamlı söz ver ki, onunla açıklık ve belagat gerçekleşsin ve konuşmamda hakkım olmayan şeyleri iddia etmekten beni koru. Beni ve bana tabi olanları bir basiret üzere kıl.

ALLAH’ım! Hayreti gerektiren veya fitneye sebep olan yahut senin hakkında şüpheye yol açan sözden sana sığınırım. Söz senden alınır, hikmet senden algılanır. Sen semavatı tutansın, isimleri öğretensin. Senden başka ilah yoktur, bir’sin, teksin, yalnızsın, samedsin. Doğmamış,doğurulmamışsın. Sana hiç kimse denk değildir. ALLAH’ın salât ve selamı efendimiz Hz.Muhammed’in, ehlibeytinin ve bütün ashabının üzerine olsun. Alemlerin rabbi olan ALLAH’a hamd olsun
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyPaz Ağus. 03 2014, 23:39

miftah
Admin
Admin
miftah

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyPtsi Ağus. 04 2014, 12:44

bir avuç dua

Annesiyle beraber bakkala girmiş çocuğa, bakkal amcası, şeker kutusunu uzatır ve "evladım istediğin kadar al!" der. Çocuk elini uzatıp almaz, çekingen davranır. Bunun üzerine bakkal kendisi avuçlayarak verir şekeri. Çocuk bu defa sevinerek kabul eder şekerleri. Dışarı çıkınca, annesi sorar: "Yavrum, bakkal amca, al dediğinde niye almadın ki?" Çocuk müzipçe güler: "Anneciğim, benim ellerim küçük, bakkal amcanınkiler daha büyük. Bu yüzden onun vermesini bekledim."

Unutma, şimdi burada, bir insan olarak varolacağın aklının ucundan bile geçmezdi. Dua edecek olsaydın insan olmak için, edemeyecektin. Avuçların yoktu ki. Şimdi burada insan diye varoluşun senin avuçlarına sığmayacak kadar büyük bir dua idi.

Öyleyse, bundan sonra O'nun rahmet eline bırak isteklerinin hepsini...

De ki "ey Rahman, ben isteyemem Senden, isteyen olmayı bile isteyemeyecekken, huzurunda her şeyi isteyen biri oldum. Şaşkınım! Sürpriz diye buldum avuçlarımı. Sen benim isteyemediklerimi bile bana verdiysen, isteyeceklerimin hepsi Senin yanındadır. Sustum ben; Sen söyle isteyeceklerimi..."
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Günün Duası   Günün Duası - Sayfa 13 EmptyPerş. Ağus. 07 2014, 23:04

Günün Duası
13 sayfadaki 16 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki
 Similar topics
-
» Günün Duası
» Günün Tarifi :))
» Günün Sözü
» Günün Sözü
» Günün İncisi