ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Tane Tane Yaşanır Hayat Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Tane Tane Yaşanır Hayat

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Tane Tane Yaşanır Hayat Empty
MesajKonu: Tane Tane Yaşanır Hayat   Tane Tane Yaşanır Hayat EmptyC.tesi Ekim 13 2012, 19:24

Tane Tane Yaşanır Hayat

Tane tane yaşanır hayat.. Kar tane tane yağar.. Yağmur tane tane dökülür kuru topraklara.. Sonra o taneler hayat verir kurumuş dallara. Bir heycan kaplar danseden yaprakları.. Hayat soluklanır, yaşam gözünü açar yeni baştan her tanede.. Başaklar tomurcuklanır, en güzel giysilerini giyer tüm çiçekler, ağaçlar.. Sanki bir aşk başlar doğa ile yaşam arasında.. Herşey ilk tanelerin düşmesi ile başlar..

Ürküntü ile karşılar doğa ilk taneleri.. Sonra sinesine çeker emerek taneleri. Taneler çoğaldıkça doğa ondan aldığı yaşamı çoğaltarak verir tüm yaşayanlara.. Hiç bencillik yapmadan, hiç sorgulamadan..

Rastgele der balıkçıya bir gezgin. Gülümseyen bir gözbebekleri ile saol çeker balıkçı. Bir rastgele tanesi ile saol tanesidir ikisinde güzellikler yaratan. Gün güzeldir artık onlar için. Yaşamdan kendilerince tanelerini almış koymuşlardır yüreklerine, göz pınarlarına.. Balıkçı fora eder teknesini uzaklara, gezgin adımlarını sıklaştırır bilinmeze. İçlerinde dierinin verdiği taneleri ile ters yonde..

Korktuğumda birşeylerden sığınırım tanelerime.. Birinden aldığım seviyorum u, diğerinden aldığım dostumla birleştirip harman yaparım diğer aldığım canımsın ile.. Bir elin nesi var.. diyen şairi düşünürken iki elin sesi var.. ı yaratırım kendi dünyamda.. Tanelerimdir gözbebeklerimden dünyaya bakan. Onlar bakar, ben sevinirim. Onlar görür, ben multu olurum. Onlar yaşar, ben huzurun ne olduğunu anlarım..

Akıl mantıkla aynı şey değilmiş. Çok sonra öğrendim. İkisinin tek basına birşeye yaramadığını ise çok çok sonra.. Akıl taneler biriktirip mantığını büyütürmüş. Mantık büyüdüğünde ise adam olunurmuş. Adam olunduğunda ise tanelerinin bilincine varılırmış. Birşeylere karar vermen yada yapman gerektiğinde tanelerine danışırmışın. İnsan olmanın, sevmenin, sevilmenin, seviyorum demenin anlamı o zaman belli oluyormuş. Öğrendim hepsini.. Tanelerimi seviyorum.. Bunuda öğrendim..

Nasıl geliniyorsa hayata öyle gidiliyor. Çırılçıplak.. Bir yaşadıkların kalıyor geride birde kimsenin bilmediği binlerce birikmiş tanen. Uzun gibi görünen yaşam aslında bir tane kadar kısa. Ya denildiği gibi yüreğinin ve tanelerinin götürdüğü yere gideceksin.. Yada tanelerini savurup dört bir yana, başkalarının tanelerinin peşine düşeceksin. Kendi tanelerine sahip çıkmasını bilmiyorsan, başkalarının taneleri ne verecekse sana. Seviyorum.. tanesinin en güzeli olduğunu bende.. tanesini aldığınızda anlarsınız. Gözbebeklerim o taneler ile bakıyor dünyaya..

Adnan DAN
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Tane Tane Yaşanır Hayat Empty
MesajKonu: Geri: Tane Tane Yaşanır Hayat   Tane Tane Yaşanır Hayat EmptyPaz Ekim 14 2012, 01:29

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7

Tane Tane Yaşanır Hayat
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sevgi Anlatılmaz Yaşanır...
» Yaşanır mı Hiç
» Aşk Yürekte Yaşanır
» Aşk Yürekte Yaşanır
» Sevgi konuşulmaz yaşanır.