ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Kararan Kalplerin Derin Sızısı Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Kararan Kalplerin Derin Sızısı

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Kararan Kalplerin Derin Sızısı Empty
MesajKonu: Kararan Kalplerin Derin Sızısı   Kararan Kalplerin Derin Sızısı EmptyPerş. Ağus. 09 2012, 16:49

Akşamın sesiz karanlığında dışarıda oturururken komşumdan gelen acı sese takıldım.Komşum bir köpek yavrusu aldı yaklaşık beş
gündür,gece,gündüz durmadan mıyaklıyor acı,acı ama kimse aldırmıyor,alişması lazım ,yeni sahibine ve evine,onun çaresizliğini vede acı yakaraşlarını duyunca,düşünceye daldım derinden,derin bir ahh çektim,kimbilir ALLAH zikrinden mahrum bıraktığımız kalbimiz,gönlümüz
nekadar ızdırap çekmiştir nasıl seslenmiştir gönül kalbimiz,bizlerde alişırsın zamanla demişizdir kimbilir belkide alışamamıştır, bağırsa,feryat etsede kimin umrunda demişizdir dedim, derin bir tefekküre daldım test etmek istedim ölü bir kalp,dirilmeye çalışan bir kalp arasında
nasılda bir fark vardır diye.

Benim penceresiz kapısını açmayınca ışık hiç girmeyen bir odam var,akşamın zifiri karanlığında oraya girdim kapıyı örtüm,ışığıda kapattım
gözlerim açık eminim yinede elimle dokunmak istedim evet açık ama ben hiç birşeyi göremiyorum,ruhum sıkılmaya başladı dokunuyorum etrafıma eşyalarımın olduğunu biliyorum ama bilmek yetmiyor, görmek, hissetmek, istiyorum aradan biraz geçince nefesimin yetmediğini hissediyorum
ALLAH diyorum sayısını bile hatırlayamadığım kadar çok,ama korkuyla,sıkıntıyla feryet etmek istiyorum,ben seslenmezsem içerideki çocuklarım burada olduğumu nasıl anlıyacaklar diye düşünürken artık dayanamıyorum nefesim kesildi sıkıntı bastı koşararak dışarıya fırlıyorum,Aman ALLAH ım bu
ölmüş bir kalbin feryadı nede kötü,acıymış ALLAH demek bile rahatlatamadı benim,gönlümü ve vücudumu.Yarabbim böylesi bir kalpden sana sığınırız
bizlere merhamet eyle sen acımazsan,merhamet,etmezsen perişan halimiz sesleniyoruz sana merhamet kapılarını açarmısın,biz günahkar kullarına.

Dışarıda ayın ışığı biraz serinliyor yüreyim azda olsa bir ışık,yıldızlar parlıyor pırıl,pırıl ama buda yetmiyorki yaşayabilmeme.
Heryeri görmem lazım, yaşamımı sürdürmem için daha çok ışık,hava vede su lazım diye düşünürken tan yeri ağarmaya başlıyor yanımdaki çocuğumu görebiliyorum,buda yetmiyor hangi çocuğumun olduğunu bilmem için yüzünü net görmem lazım derken güneş doğuyor pırıl,pırıl azda olsa görmeye çalıştığım etrafımı net görebiliyorum artık.Sana çok şükürler olsun sonsuzluğun,sonsuzu Yarabbim diyorum sevinçle,mutlulukla ta yüreğimin derinlerinden bir ahhh çekiyoru kimbilir kaçkere ALLAH dedim ama huzurlu,mutlu,sevinçli,Aman ALLAH ım hayat varmış,diyorum.Kalbim mutlu, yüreğim huzurlu,bedenim tüm vücudum rahat işte diyorum aydınlamış ALLAH aşkıyla, ALLAH zikriyle donanmış bir kalp nede güzelmiş.

Yüceler,Yücesi Rabbim bizleri cümlemize böyle kalp,gönül nasip eylesin derken, gayret etmek lazım sesizimizi duyurmak lazımki kapılar açılsın,itaat etmek lazımki verilsin,yalvarmak lazımki affedilsin konuşmak lazımki tüm kadeşlerimiz sebeplensin diye düşünüyorum, bunları yazıyorumki ,bütün kadeşlerim düşünsün, hissetsin,kendileri için hangi kalp vede gönüle sahip olmak daha güzeldir tabiki benim kadeşlerim en güzel kalbe gönle layıktır
Yüceler,Yücesi Rabbim cümlemize böylesi güzel bir kalp,gönül nasip eylesin inşaAllah........
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Kararan Kalplerin Derin Sızısı Empty
MesajKonu: Geri: Kararan Kalplerin Derin Sızısı   Kararan Kalplerin Derin Sızısı EmptyPerş. Ağus. 09 2012, 22:43

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kararmis Kalplerin Neticesi !
» İmam gazali kalplerin keşvi
» Kalplerin ALLAH'ın Zikri ile Mutmain Olması
» ELİF SIZISI
» Yürek Sızısı...