ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Ahir Zaman Genciyim!  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Ahir Zaman Genciyim!

3 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Ahir Zaman Genciyim!  Empty
MesajKonu: Ahir Zaman Genciyim!    Ahir Zaman Genciyim!  EmptyPaz Haz. 10 2012, 19:28

Ahir Zaman Genciyim!

Bir ateşe düştüm yakıyor ama öldürmüyor. Bir an olsun eksik olmuyor sancısı anlaşılmazlığın. Ne olanlar beni anlıyor , ne de ben olanları. Neden acaba diye soracak birilerini arıyorum. Bütün adresler bende, bense çaresiz bir yüreğin feryadında bitiyorum.

Âhir zaman genciyim ben, ayaklarım kilometrelerce yol yorgunlugunda, gözlerim kurtuluşa hasret. Minareden gelecek bir "hayyealelfelah" nabzındayım şimdi. Ama neden, neden sokaklar bu kadar garip bana, neden camiler utangac ve neden kiliseler bu kadar magrur ? Düşüyor muyuz yoksa, yada düştük mü pençesine şeytani tuzakların. Ayakta kalan yok mu, hala savaşan yiğitler yok mu meydanda.

Oysa en fazla yetmiş yıllık bir hayatı omuzlayabilecegimi sanıyordum. Şimdi yaşadığım her dakikaya bir yetmiş yıl daha ekleniyor. Ve biraz daha çabuk çöküyor omuzlarım. Vapurdayken dalgaları ben karşılıyorum sanki, trendeyken rayları tırnaklarım yalıyor bir bir…

Üşüdüğüm zaman hiç ısınmayacakmış gibi içim ve yandığı zaman sanki hiç sönmeyecek gibi ateş…

Âhir zaman genciyim ben, bazen dağlara vurasım gelir başımı. Bu şehri terkedesim ve ispatlamak için uğraşasım bu dünyadan biri olmadığımı. Yüreğime değiyor acısı aldatılmışlığın. Anneme yalvarıyorum dışarıya salmaması için beni. Ve babam gibi ayakta durmayı hayal ediyorum bir gün. Sımsıkı, dimdik ayakta olmayı, herşeye rağmen herşeye karşı ayakta olmayı… hayal ediyorum…

Ahir zaman genciyim ben, ne olursa olsun duaya seccade sermiş dudaklarım var. Yalanların ortasında, dikenlerin acısını tada tada eriyorum muradıma. Ölüyorum belki ama elbette değil bir hiç uğruna. Çırpınıyorum yavru bir ceylan misali düşmüşçesine aslanın ağzına. Son bir hamle, son bir umut, ya beni al yanına ya da iyice geçirsin dişlerini aslan boynuma, bilekleri iyice kavrasın bedenimi. Kanımın aktıgını göre göre can vereyim ama isyana tâbi tek kelime çıkmasın agzımdan. Çünkü zaman âhir zaman, bense çoktan kabul ettim acı bir ölümü değişmeye bu ölümden beter varlığa, varoluşa…

Çünkü hiçbir şey kolay değil, zaman ahir zaman bense bu zamanın içine elinde pimi çekilmiş bomba ile gönderilmiş acemi bir asker.

Ben bir âhir zaman genciyim…

Alıntı
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Ahir Zaman Genciyim!    Ahir Zaman Genciyim!  EmptyPtsi Haz. 11 2012, 00:48

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Ahir Zaman Genciyim!    Ahir Zaman Genciyim!  EmptyC.tesi Haz. 23 2012, 19:01

Çünkü hiçbir şey kolay değil, zaman ahir zaman bense bu zamanın içine elinde pimi çekilmiş bomba ile gönderilmiş acemi bir asker.

Ben bir âhir zaman genciyim…

ALLAH razı olsun Sessiz Gül.
Zamanımızda insan olmak çok zor,insan gibi yaşamak çok zor.
Duyguların paçavra gibi yerlerde süründüğü,maddiyatın ön plana çıktığı
insanın kendine hakim olmakta zorlandığı,öyle bir zamanki ahlaksızlığın
kol gezdiği bir zamandayız.Ayakta durmak zamana uymak,güçlüklere
dayanmak çok zor çoookk.Rabbim yardımcımız olsun.amin....

çiçek4 çiçek4 çiçek4

Ahir Zaman Genciyim!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ahir Zamanda Hiç Kimse Nefsine Hâkim Olamaz!
» AHiR ZAMAN HADİSLERİ
» Ahir Zamanın Biçare İnsanları...
» Ahir zamanın sırat köprüsü gençlik
» Zaman Öyle Bir Zaman