ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Vakt-i Hazan Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Vakt-i Hazan

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Vakt-i Hazan Empty
MesajKonu: Vakt-i Hazan   Vakt-i Hazan EmptyÇarş. Mayıs 16 2012, 21:30

Vakt-i Hazan

Kim bilir belki de sonbaharla dökülen son iç döküştür? Hazan vurgunu düşler hazanla can bulurken ve ölü bir ruh hazanla dirilirken. Münhani beden, müzmin ruh, melûl gözler ve naif bir beden Son baharımdan kalacaksa hatırda bir şey Ve kaç hatıra düşeceksem hatrına sözlerimin kaç hazan nâmesi dinledi ruhum ve kaç hazan bestesi dolandı dilime İftirakla harap gönlüme kaç hazan düşü can verdi? Son hazanda kurduğum düş kaç kez canımı aldı? Ve bir yağmur ancak bu kadar can yakardı.

Pencereden düşen son nazarlar mıdır?... Var mıdır nasipte bir daha kavuşmak hazana?...Düşünür titrerim Ömürümün terennümü hazan son baharım olsun dilerim. Kefaret olur mu şerha şerha olmuş ruhumun bir hazan yağmurunda halecanı? Telafisi var mıdır yokluğunun ve boşluğunu ne doldurur?... Kefaret olur mu gözyaşlarımız birlikte günahlarımıza?... Şafak vakti yakarışlarımız affımız olur mu?... Ve olur mu bir ağyar merhem yaralarımıza?...

Kim bilir belki de son baharımdır sevgili!... Gözlerine düşen son nazarımdır, son gülüşüm belki, belki de son kez dolmuştur gözlerim gözlerinde. Hatrına gözlerinin gözlerimi ağyara mühürledim Ve bir hazan vakti gönlüne sürgün edildim. Ya alsın bu hazan beni ya koysun ömrüme seni Dilerim Binbir güzel ismi hatrına, siyah örtü, yedi kandil hatrına böylece dilerim.

İsminin güzelliğini dinlerim tan vaktinde, her şafak sanatını izlerim Seni düşünür titrerim Bülbül olur inlerim Kim bilir daha kaç hazan göreceğim ya da bu son baharım gideceğim. Yaprağın kaderi düşmekmiş her nefs için ibretmiş Gören göze anlayan gönle nimetmiş. Yürürüm sarı yapraklar üstünde sararmış çehremle Aklımdasın sevgili!... Bir yağmur damlasıyla elimdesin, gözyaşımla gözümdesin her şeyden öte özümdesin İşte yazdım sözümdesin

Böylece daha kaç şafak arayacak gözlerim seni Yağmuruyla hazanın kaç gözyaşı boşalacak ve ruhum kaç kez bir yaprakla aynı kaderi yaşayacak Hasretinle dolanırken daha kaç yağmur boşalacak üstüme ben kaç bahar yaşacağım seninle?... Yaprağın kaderi düşmekmiş sevgili. Naif bedenim rüzgârında hazanın Yangınımdan hissetmiyorum sevgili Yaprak olup savruluyorum ve eziliyorum ayaklar altında kaç kez aldırmıyorum

Yürüyorum Sarardım hazanla soluyorum Ayaklarımın altında kalan her yaprakla sanki bende can veriyorum. Bir rüzgârla irkiliyorum Aldırmıyorum Gökkubbe ağlıyor ben ağlıyorum Bu nefha ısıtır beni nemnâk bir sokağın kehkeşanı altında Üşümüyorum

Yaprağın kaderi düşmekmiş sevgili ve demiş ya şair:

Gam mı sonbaharda sararacak yapraklar
Nasılsa her mahlûk kendi hazânında cân verir

Vedat Ali Tok

Sararsam gam mı sakın üzülme sevgili! Ben gözlerin hatrına mühürlü ve bir hazanla sürgünüm sana Bu nefha üşütmez beni Yaprağın kaderi düşmekmiş sevgili Unutma diyemem ama ne olur bir hazanla hatırla beni

Yaprağın kaderi düşmekmiş sevgili

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Vakt-i Hazan Empty
MesajKonu: Geri: Vakt-i Hazan   Vakt-i Hazan EmptyPerş. Mayıs 17 2012, 01:04

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7

Vakt-i Hazan
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics