ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Birgün Ölürsem... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Birgün Ölürsem...

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Birgün Ölürsem... Empty
MesajKonu: Birgün Ölürsem...   Birgün Ölürsem... EmptyPtsi Nis. 16 2012, 19:59

Birgün Ölürsem... 1212932760lonelyboyf

Birgün Ölürsem...

Bir gün ölürsem
Hiç istemeden
Beni bir ağacın altına
Ama denizi de görsün
Bırakın

Ellerimi iki yana uzatın
Hiç tatmadığım birşeylere sarılacakmışım gibi
Üstümde hiç birşey bırakmayın
Ben hiç çıplak kalamadım ki

Özler mi rüzgar saçlarımı okşamayı
Söyleyin geri getirsin rüzgar gözyaşlarımı

Bir gün ölürsem
Hiç istemeden
Beni bir ağacın altına
Ama denizi de görsün
Bırakın

Sevdiğim başucumda saçlarımı okşasın
Uçan kuşlarıma sahte dostlarıma serbest
''Ama annem n'olur ağlamasın''

Özler mi rüzgar saçlarımı okşamayı
Söyleyin geri getirsin rüzgar gözyaşlarımı..

( Hiç düşündünüz mü kendi ölümünüzü?… Kendi ölümüne, belki cenazesine ağlayanlar var mıdır acaba aklına getirdiği zaman benim gibi, bir başka kaçık var mıdır?.. Hani olur ya, sevdikleriniz, sizi sevdiğini düşündükleriniz, geride kalanlar, ah vah ile, kimi sahte, kimi garip ve çaresizce bakışlar, düşünceli gözler… Hani olur ya, belki annenizdir yüreği parçalanan, belki kardeşiniz, belki de hiç ummadığınız bir başka dostunuz… Mümkün olsa bir televizyon hüznüyle dışarıdan görülebilse, sizi kıranlar, parça parça edip yaşarken seyredenler, nasıl bir sahte yüzün arkasında pişmanlık yaşarlar, cenazenizin arkasından, kimbilir? )

Bir gün ben ölürsem, ölüverirsem bir gün aniden, nefesimi nefesinden sayanlar ağlamasın arkamdan… Ansızın duyarlarsa gittiğimi, hep çekip gitmekten yanaydı böyle, birden bire gidişi isterdi, duası kabul oldu, desinler… Anam ağlamasın, kardaşlarım, arkadaşlarım, sevenlerim bir şiiri yaşadı, hüznü yaşattı, arkasında sevgiden bir dünyayı, şiirimsi kılıp da gitti, desinler…

Desinler yaşandı ve bitti küçük bir çocuqun masalı, büyüyemeden, yaşandı ve bitti günler aydınlığa erişemeden, ışığı aynayla birleştiremeden, geceye gündüzü katamadan, yaşandı ve bitti kısa bir film sahnesinde bir minik reklam arası gibi hayatı, desinler… Bir gündü, sabah çiçekleriyle açtı gözünü, öğlen ve ikindin arası savaşını barışa kattı, gecede uykuya teslim oldu, işte bir günde yaşandı bitti her şey, desinler…

Bir gün ölürsem, ölüverirsem bir gün aniden, umuda ve yaşama yaptığı savaşı kazandı, gülümsemekten yana, iyilikten yana ne varsa bildiği, onu yaşadı, desinler. Desinler iyiliği enayice de olsa paylaştı, kıymet bilinmesini umursamadan yaşadı, yaşandı ve bitti küçük bir çocuqun kısa filmi, desinler…

Uğruna savaştığım, kalbine tohumlar ektiğim, fidanını büyütememiş, sevgiyi almaktan başka bir tanımla anlayamayan insanlar, kırmızı bir gülün kokusundan çok sihrini koklayamamış olanlar, o sihri yaşamından kılamamış olanlar, hiç eline diken batmamış, gülden nasibini almamış, umudu ve mutluluğu kendi gözlerindeki aynadan görmüş olanlar, ne derlerse, desinler…

Selam Sevgi ve Dua ile...

En son mustafa43 tarafından Salı Nis. 17 2012, 01:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Birgün Ölürsem... Empty
MesajKonu: Geri: Birgün Ölürsem...   Birgün Ölürsem... EmptyPtsi Nis. 16 2012, 22:10

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Birgün Ölürsem... Empty
MesajKonu: Geri: Birgün Ölürsem...   Birgün Ölürsem... EmptyÇarş. Nis. 18 2012, 01:13

çiçek10 Allah razı olsun 2 çiçek10

Birgün Ölürsem...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ben Ölürsem Mezarıma
» Belki Birgün Özlersin
» Birgün...
» Hep Birgün ve Elbette...
» Birgün Buralardan Gidersem...