ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Geç Gelen Ba/har Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Geç Gelen Ba/har

2 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Geç Gelen Ba/har Empty
MesajKonu: Geç Gelen Ba/har   Geç Gelen Ba/har EmptyPaz Nis. 01 2012, 19:36

[i]Çat Kapı
Geç Gelen Ba/har

Suskunluğu sevdirdi mevsimler.Ağaçların kurumuş dallarında g/izlendi hayat.En çok sevmeyi sevdim, bir de mevsimleri, sürekli yenilenen...

Karların altında sakladım, bahara kurulmuş düşlerimi.Sert rüzgarlardan geçti sensizliğim.Kaç kere yemin ettim bir daha sevmemeye.Kuşlar gözyaşlarımdan dolan pınarlardan içti.Gri bulutlarla komşu oldum yürek evimde.

Henüz dile gelmemiş duygularımı sürükledim kasırga boyu, ardından koştum umutların.Hep biraz korku doldurdum sepetime, bilinmezliğin ş/aşırtıcığı içinde.Ahşap kapılar açılıp kapandı yüzüme.Eskilerin eskimeyen yürek gıcırtılarında seni duydum kaç kez.Ses verdim sesine, korktum yine de seni ne kadar çok özlediğimi sana söylemeye.

Oysa yıl dokudum, z/amansızlığın çarkında.Ağır ilmeklerden geçirdim ruhumu, aşk dediğin k/af dağında.Affımı sundum k/ar beyazlığında.Kışlar da ağırdı, gönlüm tarifi imkansız sancılarda.Bir "aşk doğar mı" karanlığın ardında, hep geç kaldığını sandığımız ba/harların sırtında?
...

Geceler uzun geçermiş yürek yorgunlarına.Siz yaşlanmak deseniz de adına, ömür dolduranlara.Oysa gecelerde çıkar kocaman yıldız kümeleri.Yalnızlığımızı selamlar, kandillerden kurulu göğün heceleri.Herkes sevmek acı dese de, ışığınla aydınlandım gecelerde.Sevmek hep biraz korkutsa da, bir yıldız gibi döküldün ellerime, seni okudum kimsesiz gecelerde.Göğün heceleri, aldırma! Dedi kalp kırıklıklarına, sevmeye devam et! Zira sevgiyi bilen; bir yıldız kadar kadar yakınında.Sanki dokunsan tutacakmışsın gibi.Gülümseyince göğe, yıldızlar yüreğine s/üzülecekmiş gibi.Öyle derin b/aktılar bana.Ben unutsam da, onlar her karanlıkta gülümsediler yalnızlığıma...

...

Şimdi geç geldi diyorlar ba/harlar.Yüreklerde ateş hiç sönmedi oysa.Dışarı baksan buz tutmuş dört bir yan.Kıştan bahanelerle söndürülmüş volkanik dağları andırıyor sevdalananlar.Ben sevmekten hiç soğumadım ki! Hangi mevsim dermanı olsun yürek yangınlarının?

Seni aradım, sebepsizliğime çare adsız iklimlerde.Onlar da sebepsizdi belki de.Mevsimsizdik işte ikimiz de...Bir yerimiz yoktu z/amanlarla sınırlandırılmış iklimlerde.Beşinci, altıncı mevsimlere ekledim seni bu yüzden.Sebepsiz ilikledim yüreğime tıpkı sebepsizliğimiz gibi.Bir ipe tutunur gibi tutundum sevgine.Kışlar derin geçince, geç geldi ba/harlar...

Şimdi buzlanmış dallarda, kırağı vurmuş kuş ürkekliğiyle bekliyorum gelmeni.Bir baksan son nefesinde donacakmışım gibi...Ve ansızın ellerinde yeniden tutuşacakmış gibi yüreğim, gelişine verilmiş sonsuz nefeslerde...Öyle garip, öyle ürkek...

Bu bahar sana anlatacak mevsimsiz telaşlarım var.Z/amanlardan kaçırırken ruhumu, bir haykırış gibi içimde dalgalanışın var...Bu bahar geç gelse de, kışlardan k/alma başlangıçlarım var.Kar beyazında sakladığım af dilekçem, denizlerin mavisinde biriktirdiğim umutlarım var...Varsın geç gelsin baharlar...

alıntı...[/
i]
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Geç Gelen Ba/har Empty
MesajKonu: Geri: Geç Gelen Ba/har   Geç Gelen Ba/har EmptyPtsi Nis. 02 2012, 01:16

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4

Geç Gelen Ba/har
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Geç Gelen Bahar
» Geç Gelen Bahar
» Bu Gelen Bahar
» Başa Gelen Çekilir..
»  O Gece Sendin Gelen