ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana...

3 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana...  Empty
MesajKonu: Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana...    Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana...  EmptyÇarş. Mart 21 2012, 20:17

Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana

Sessiz feryatlarımı dinliyor yüreğim.Bitmek tükenmek bilmez bir feryat..ALLAH'ım nedir bu bendeki hal?ne oluyor bana?...Hiç susmaz mı bu yürek ,susan dillere inat?...

Geldi haber darma dağın bir zamanda.Söylenenlere sağır,kör,dilsiz gibiydim mübarek.Neydi bu söylenenler.Biri mi öldü?.Hayırdır bu ne matemdir bendeki?...

Karalar çöktü aniden tebessümlerime.Söyleyen yerini sessizliğe bırakma inadındaydı.Bendeki ise algı problemi.Söylenen söylendi ve gitti.Geldi gece yarısı, kafama bir taş dank etti.ALLAH'ım ne zormuş yürek yorgunluğu.Yok yok bu bendeki hüzün sarhoşluğu.Hemen daldı gözlerim uykuya, son duyduklarımı unutmak adına.Ne çare güneş doğdu durum aynı.

Seyrini artmalara bırakıyordu adeta.Ve anlıyorum insanlar tuhaf.Secdeye yöneliyorum her defasında, derin bir pişmanlıkla.

Teselli bekler haldeydim.Bakıyordum dostların dudaklarına ,olumlu bir kaç cümlecik duyma sancısıyla.
Anneciğim diyorum ''yanıyor yüreğim.Bir şeyler de bana.Anlatmasamda baksana gözlerime belli olmuyor mu ya?.Sen anasın anlarsın..''

Dokunmayın yüreğime yanıyorum.Neydi duyduğum o cümleler yankılanıyor beynimde.Ya Rabbi diyorum ben bu kadar mı düştüm?Vallahi üzüntüm söyleyene değil söylenen cümlelere.

Bir gece daha geldi.Söyleyin hangi yağmur söndürür bu yangını?Hangi ateş küle döndürür?

Ya Rabbi!! ne dua etsem bu yaraya olur çare?Ya Rabbi!! tut elimi çıkar beni bu gaflet çukurumdan.

Hüzün çiçeğin solmak üzere yA RASULALLAH.Girersen rüyama belki kalmaz bu hüzünden bir yara.Gelde gül kokunu içime çekeyim kana kana.Belki dönüşürüm hüzünden bir ağaca.Köküm iman, yapraklarım zikir, meyvelerim ihlas olur.Etrafa hüzündenn koku saçarım.En sonunda kendimi dar ağacı misali ağacımda infazımla idam olup vuslata ererim ALLAH'ın izniyle..

Ve böyle sürüp giden birkaç gün.Bu hal beni yer bitirir bildim.Günlerce söyleyenden derin bir sükut dinledim.Dua Dua, sessizlik yolumun arefesindeyim.Lakin gözlerim yaşlarının tazeliğini koruyor.Sessizce çığlıklarım oluyor...Durmadan ,defalarca hüzün hançeriyle kalbim hançerleniyor hala.O sözleri hazmedemedim/hazmedemiyorum..Yüreğim yangın yeri İlahi aşka.Çünkü yok başka çare bu telaşa.

Ya Rabbi rahmet eyle.Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana...

alıntı
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana...    Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana...  EmptyPerş. Mart 22 2012, 01:49

çiçek Allah razı olsun çiçek
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana...    Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana...  EmptyPerş. Mart 22 2012, 10:47

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek Allah razı olsun çiçek

çok güzelmiş gülüm hüzünlü huzur veren bir yazı,emeğine sağlıkk..

Hüzün güzeldir hüzün gibi yaşayana...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hüzün Güzeldir Hüzün Gibi Yaşayana...
» Hüzün nede güzeldir yüzün
» Hüzün
» Hüzün
» Hüzün...