ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  ALLAH''U EKBER Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

ALLAH''U EKBER

4 posters
YazarMesaj
beyza57
Dost Üye
Dost Üye
beyza57

ALLAH''U EKBER Empty
MesajKonu: ALLAH''U EKBER   ALLAH''U EKBER EmptySalı Ara. 23 2008, 00:41

AllahUEKBER!...

Önceden de günün çeşitli saatlerinde Yuşa Tepe’sine gitmişimdir. Yaygın deyimle Cennet Köşelerden bir yer.
Ancak gecenin 3/2 nin geçtiği bir zaman diliminde orada bulunmak, Kur’an’ın Kevni ayetlerinin tefsirine şehadet etmek ne büyük bir haz ve nimet.
Müzzemmil Sûresinde Rabbimiz ; Efendimiz (sav)’in şahsında tüm bu davayı dert edinenlere sesleniyor. Mealen “ Ey örtüsüne bürünen! Gecenin yarısında, yahut 3/2si geçtikten sonra kalk. Yavaş yavaş, tertil üzere ,tane tane Kur’an oku. O ağır bir söz. Tesirini anlayabilmek için uyuyup dinlenip kalk ki ,tesiri kuvvetli olsun. Gündüzün meşguliyet ve yorgunluğu dikkatini toplamana engel olduğundan tabiat olaylarını,davanın büyüklüğünü ve zorluğunu ,çözüm yollarını okuman da zor olur.
Dinlenmiş olarak ,hissederek okuyacağın ayetlerin nuru ve seherin bereketi seninde tefekkür yolunu aydınlatacak, çözüm üretmene yardımcı olacaktır.”
Müthiş! Gün aydınlığının gözlerime gösteremediğini ,Vahyin nuru gecenin sehere yakın saatlerinde, ayetleri tüm berraklığıyla gözlerimin önüne serivermişti.
Kehf Sûresinde Musa (as)’ın yol arkadaşı olan gencin (Yuşa as) rızıkları olan balığı unutmasıyla sulara dalıp kaybolduğunun söylendiği bu yer, kendisine hikmetlerin arkasında ki sırlardan bazılarının da salih birisi (Hızır as.diye bilinir) tarafından açıklanacağı yerin başlangıcı olarak yıllardır söylenegelmiştir. Doğruluk derecesi tartışılır ve doğruyu bilir. Ne fark eder? Bu yerin dünyanın neresinde olduğunun önemi varmı ki? Rabbimizin mesajının bizlere ulaşması aslolan.
O sularda denize karışıp kaybolan balık sanki bana manevi bir rızık olarak geri gelmişti. Daha önce bakıp göremediğim gözlerime fer,işitip duyamadığım kulaklarıma ses olup,yüreğimi ürperten hislerle doldurmuştu.
Sabah ezanının davetiyle orada bulunan camide imamın tertil üzere ,tane tane okuduğu Bakara Sûresinin ayetlerini hûşu içinde dinledim. Namaz kılmakla, namazı ikame etmek arasında ki farkı anlayarak çıkıp boğaza hakim bu tepede bir köşeye oturdum.
Tülden bir örtü gibi hafif bir sis her tarafın üzerini kaplamıştı. Semada ay tüm muhteşemliğiyle pırıl pırıl. Muhteşem tabiat gizemli bir güzellikle tüller arkasından seçilmekte. Sanki bir gelinin duvağı arkasındaki masumiyetini, saflığını belli belirsiz çehresini andırıyordu. Başına ay ve yıldızlardan oluşturulmuş mücevherlerle donanmış göz kamaştırıcı gelin tacı oturtulmuştu. Tepeden tırnağa yeşil giyinmiş ağaçlar bu vuslatın imanlı tanıkları.
Gündüzün ,geceden sıyrılıp ortaya çıkarıldığı bu saatlerde kuşlar hem dillerince ibadet ediyor, hem de rızıklarını aramak üzere kendilerine verilen emirle özgürce kanat çırpmakta.
Rabbim! Kelamullah’ında beni muhatap alıp defalarca sorduğun ;
“ Görmezmisin?,İşitmezmisin, Hissetmezmisin? Öğüt almazmısın?,Anlayasın diye ayetleri işte böylece açıklıyorum. Hala akıl etmeyecek misin?” Uyarı ve emirlerin karşısında;
Tüm canlı ve cansız mahlukatın kendi kaderine çizilmiş boyutuyla Sen’i tesbih edip, Sana ibadet ettiklerini ,
Gece ve Gündüzün birbirinden sıyrılıp çıkarılışlarında ki işaretleri,
Gecenin tefekkür ve ibadet için ideal ve gündüze hazırlık olduğunu,
Gündüzün rızk ve hak mücadelesi için durak kılındığını ,
İmanın, iradenin, aklın, Sen’i sevmenin ne büyük nimet olduğunu,
Duyuyor,görüyor, hissediyor, emirlerin karşısında secdeye kapanıyorum.
AllahUEKBER!....

mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

ALLAH''U EKBER Empty
MesajKonu: s.a   ALLAH''U EKBER EmptySalı Ara. 23 2008, 22:30

AllahUEKBER!....

ALLAH razı olsun beyza kardeş
Rabbim gördüğümüz duyduğumuz hissttiğimizle iman
edip o yolda yürüyen kullarından eylesin.acizlik vermesin
imandan kurandan ayırmasın inşallah.amin
selam ve dua ile

çiçek7 çiçek7
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

ALLAH''U EKBER Empty
MesajKonu: Geri: ALLAH''U EKBER   ALLAH''U EKBER EmptySalı Ara. 23 2008, 23:38

mustafa43 demiş ki:
AllahUEKBER!....

ALLAH razı olsun beyza kardeş
Rabbim gördüğümüz duyduğumuz hissttiğimizle iman
edip o yolda yürüyen kullarından eylesin.acizlik vermesin
imandan kurandan ayırmasın inşallah.amin
selam ve dua ile

çiçek7 çiçek7
fatma16
Dost Üye
Dost Üye
fatma16

ALLAH''U EKBER Empty
MesajKonu: Geri: ALLAH''U EKBER   ALLAH''U EKBER EmptyPerş. Ara. 25 2008, 14:42

AllahUEKBER!.... papatya Allah razı olsun papatya

ALLAH''U EKBER
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Allahu Ekber
» Bismillahi ALLAHü Ekber...