ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  depresyondayım. Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

depresyondayım.

2 posters
YazarMesaj
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

depresyondayım. Empty
MesajKonu: depresyondayım.   depresyondayım. EmptyÇarş. Mayıs 18 2011, 00:16

Bütün belirtilerini veriyor. Hastalığımın sebep olacağından daha büyük bir halsizliğim var. Dışarı çıkmak istemiyor, dipsiz bir kuyuya doğru düşer gibi ha bire uykuya akıyorum.

Bu dipsiz kuyu, bana zaman kavramını kaybettiriyor. Günlerden hangi gün? Saat kaç? Saat beş ise akşamın beşi mi sabahın beşi mi ayıredemiyorum. Donmak üzere uykusu gelen insanın "Uyursam ölürüm" korkusu gibi bir korkuyla, uykunun kuyusuna düşmek istemiyorum ama kendimi kurtaracak mecalim yok!

"ALLAHım!" Diyerek uykuya dalıyorum. Belkide bu uyku bana Rabbimin ikramıdır. Böylece dünyanın tüm sıkıntılarını bir süreliğine de olsa duyumsamıyorum.

Ah depresyon!

Bir türlü ALLAH’tan razı olmayı beceremeyen zalim nefsin; arsız, huysuz çocukların, istediklerini almak için "İsterim" diye yerlerde debelenişi depresyon!

Hayatın iplerinin kimin elinde olduğunu unutup, kendi kendine emeller besleyen, gelecek kurgulayan, hayalperest nefsin hayal kırıklıkları depresyon!

Ve umutların inceldiği yerden koptuğu, bütün sebeplerin tükendiği, ya sebepler âleminin çıkış kapısı; Ya da can havliyle tül perdelere yapışarak ölüveren güz sinekleri gibi, sebeplere takılı kalarak ölen yedi başlı canavarın, can çekişme gürültüsü depresyon.

Ölüp ölüp dirilecek!

Bu kaçıncı ölüm? Bu kaçıncı depresyon?

Yanlız ALLAH için yaşamayı beceremeyen ahmak nefsin, ALLAH'tan başka tüm taptıklarının terk ettiği, kendi hesabınca verdiği tüm çabaların karşılığında, bir o kadar başarısızlık elde eden nefsin, emeklerine ağlayışı depresyon!

Kazanmayı çok isteyenler yenilmeye katlanamazlar. Hep kazanmayı yakıştırırız nefsimize çünkü. Kendimizce her zaman en iyisine layığız. Her şeyin en iyisine(!)

Kaderin akışını kıt aklı ile beğenmeyip kendince öngörüler geliştirip kaderin oyunbozanca akışından dolayı bozulan nefsin, beklentiler yoksunluğu depresyon.

Depresyondayım. İşte dizlerim titriyor, bir türlü toparlanamıyorum. Kendimi yaşamaya ikna edecek sebep arıyorum. Bulamıyorum.

Oyunda yenilmiş çocuğun küskünlüğü içinde oyunu bıraktım. Yenildim. Küstüm. Oynamıyorum.
alıntı..
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

depresyondayım. Empty
MesajKonu: Geri: depresyondayım.   depresyondayım. EmptyÇarş. Mayıs 18 2011, 01:08

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7

depresyondayım.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Depresyondayım.