ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Enayi Diyorlar... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Enayi Diyorlar...

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Enayi Diyorlar... Empty
MesajKonu: Enayi Diyorlar...   Enayi Diyorlar... EmptyPaz Nis. 24 2011, 22:26

Enayi Diyorlar...

Hayatımdaki değer verdiğim insanların..

Beni ..hastalandıkları zaman hayatın ruhlarına bulaştırdığı bakterilerden

Kurtulmak için kullandıkları bir antibiyotik gibi görmeleri nasılda canımı acıtıyor.

Ruhlarının yara almış yanlarını pansuman etmek bana düşerken

Benim iyileştirdiğim benim onardığım yerlerde hak etmeyenler hüküm sürerken

Bana yine yalnızlık düşüyor…

Sen bir tanesin, çok iyisin, canımsın, bebeğimsin, diyenler .

aslında bir sonraki yaralarına lazım olacağını bildikleri ..bir

merhemi kaybetmemek sağlama almak düşüncesi içerisinde olduklarını

bildiğimi bilmiyorlar.

Yalanlarla süslenmiş birkaç sözle yapay sahte davranışlarla entrikalarla kalbimi fethettiklerini Zannedip.. kendiyle kavgalarında hep yenik düşen

zavallı zayıf biri olarak görmeleri daha çok canımı acıtıyor.

Bütün gerçekleri tüm çıplağıyla görüyorum oysa hayatı, yalanı, riyakarlığı , kirlenmiş ruhları

Kaybedilen değerleri.

Merhametten , iyilikten yana karşılık beklemeden .. sevgi güzellik iyilik dağıtanlara

Enayi diyorlar bu devirde… oysa gerçek enayi kendileridir

benciliğin maddeleştirdiği kalpleriyle, gerçek sevginin açlığı içinde kıvranacaklar bir gün.

çünkü insan verdiği kadarını alır . başkalarının sırtından geçinmeyi yaşam biçimi haline getiren , vermeden alan kan emicilerden olmadım, ruhumu bencilliğe peşkeş çekmedim hiç

benimde cerahat tutmuş yaralarım var elbet

ama ben kimseyi yaralarımdaki mikrobu dağıtacak antibiyotik gibi görmedim

kendi panzehirimi kendim ürettim içimdeki zehre, iyilikle güzellikle donattım yüreğimi

ve gülümseyen yüzümün arkasına gizledim hayatımın gülmeyen yüzünü

kırgınım belki ama küs değilim kimseye.

Hani.. insanın iyi yada kötü oluşunu hayat şartları belirlermiş ya

Önemli olan, yaralar aldım , ezildim

haksızlıkları yaşadım, düzen bu olmuş ayakta kalmak için ezeceksin vuracaksın kıracaksın

diyenlerden olmamak ve ruhunun kirlenen yerlerini, sevgiyle ,hoşgörüyle yıkayıp arındırmak

adam gibi adam kalabilmek, adam gibi adam olabilmek aslolan…..

Selam Sevgi ve Dua ile...
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Enayi Diyorlar... Empty
MesajKonu: Geri: Enayi Diyorlar...   Enayi Diyorlar... EmptyPaz Nis. 24 2011, 23:33

Hani.. insanın iyi yada kötü oluşunu hayat şartları belirlermiş ya

Önemli olan, yaralar aldım , ezildim

haksızlıkları yaşadım, düzen bu olmuş ayakta kalmak için ezeceksin vuracaksın kıracaksın

diyenlerden olmamak ve ruhunun kirlenen yerlerini, sevgiyle ,hoşgörüyle yıkayıp arındırmak

adam gibi adam kalabilmek, adam gibi adam olabilmek aslolan…..

mustafa kardeşim can dost
bölmek istemedim ama böldüm öncelikle çok haklısın bu dünyanın düzeni böyle insanlık merhamet iyilik kalmamış yerini para almış varsa paran el üstünde tutulursun yoksa tekme vuranda çok olur
iyilik yap iyilik bul kim kazanmış kötülükten diye bir söz var ama eskidenmiş maalesef

insanlara güven duymak onlara iyilik yapmak karşılığında kötülük görmek kurşunlasalar bıçaklasalar daha iyi ama daha beterini yapıyorlar insanda kapanmıyacak yaralar açıyorlar
rahmetli ananemin bana bir sözü vardı hiç unutmam kızım sana kemik atana sen ekmek at derdi kul bilmesede ALLAH bilir derdi çokda doğru
Sevdiğimiz şeylerden ALLAH yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemeyiz . Her ne harcarsak ALLAH onu bilir. O takva sahipleri bollukta ve darlıkta ALLAH yolunda harcarlar, öfkelerini yenerler, insanları affederler. ALLAH, iyilik edenleri sever. bende diyorumki para pul hepsi geçici heves önemli olan insanlık karşılıksz karşılık beklemeden yapılan iyiliklerdir ALLAH rızası için yapılan iyiliklerdir.
Kalbin saçtığı iyilik güneş ışığı gibidir; hayat verir. İyiliğin olmadığı güzellik, kokmayan çiçeğe benzer. İyiliğin eşlik etmediği zenginlik ise, bencilliktir. İyiliğin olmadığı aşk, yok eder, kavurur. İyilik kalıcıdır. Sonsuz bir kuyu gibidir. Ne kadar çok su çekersen o kadar çok su gelir, o kadar bereket fışkırır. İyilik dünyada tükenmeyen tek şeydir.
iyiliğe karşı iyilik herkezden beklenen doğal bir davranıştır.iyiliğe karşı kötülükse bana göre insanlıkla bağdaşmayan ahlak dışı davranıştır.iyilik sadece seçkin ve erdemli kişilerin işidir.
Mustafa kardeşim ben öncelikle seni içten yürekten kutlarım böylesi güzel duygularını dile getirdiğin için ALLAH razı olsun emeğine yüreğine sağlık.

mustafa kardeşim sen dünyanın en zengin insanısın en büyük zenginlik insanın yüreğidir iyilik dolu merhametli duygusal dünyanın pisliklerinde hiç bozulmamış tertemiz birisin.en önemli zenginlik yürek zenginliği.Vazgeçilmez dostluklar kazanıyorsa insan,büyüdüğününe üzülmemeli diyorum ben
Yürekten kutluyorum güzel yüreğini ne diyebilirimki.ALLAH bulaşıcı hastalıklardan korusun:))Biz yaraları iyileştirmekten yorulduk, onlar yeni yaralar açmaktan yorulmadı
kal selametle can dost
selam sevgi ve dua ile
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Enayi Diyorlar... Empty
MesajKonu: Geri: Enayi Diyorlar...   Enayi Diyorlar... EmptyPaz Nis. 24 2011, 23:55

çiçek9 Allah razı olsun 2 çiçek9

Enayi Diyorlar...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ömür Diyorlar
» Çok Aşığın Var Diyorlar!...