ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Yurtta,Cihan da,Heryer de “AŞK” Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Yurtta,Cihan da,Heryer de “AŞK”

3 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Yurtta,Cihan da,Heryer de “AŞK” Empty
MesajKonu: Yurtta,Cihan da,Heryer de “AŞK”   Yurtta,Cihan da,Heryer de “AŞK” EmptyPtsi Nis. 11 2011, 23:54

Aşk bir öğretmen, bense öğrencisi oldum yaşadığım yıllar boyunca. Gün oldu katıla katıla gülmeyi, gün oldu ölüm tadında ağlamayı öğretti…Boş, beyaz bir sayfaydım aşktan önce…Evet temiz ama boş! İlk karalamalar, yaşandığı an yaşanabileceğini sandığım en büyük harflerdi gözümde.Zaten yaşadıklarım gösterdi ki, insan yaşadığı her aşkı en büyük aşkı zannediyor.’Daha fazlası olamaz’ diyorsun, ‘Bu hepsinden başka’ diyorsun.Sonra bir bakıyorsun ki aslında her aşk seni bir sonrakine hazırlıyor…Ve en büyük aşk, hep en sonuncusu oluyor.

Ben kendimi korumayı hiç beceremedim aşkta…Kendimi döktüm saçtım ortaya. Birşeyleri gizlemeyi, sır perdeleri bırakmayı başaramadım…Yüreğimdeki herşey dilimdeydi… Nazlanmalar bana göre değildi.Beceremezdim zaten, gözlerim beni ele verirdi…Baldamlaları damlardı aşkla beraber gözümden. Öfkeliysem, ateş oluverirdi ağzımdan çıkan kelimeler tutuşuveren…Yüreğimi yüreğine katmış kadın çağırırken, ayaklarım yürümez koşardı…Savunmasız, sakınmasız, sınırsız yaşadım…

Melankonin tadı öylesi lezzetlidir ki aşkta…Bahar gelmiş, kuşlar cıvıl cıvıl, insanlar kıpır kıpır…Bir tek sensindir baharda kışın dondurucu soğuğunda takılıp kalan, rengarenk çiçeklere inat. Çünkü sevgili kayıptır. Kendi içinde, kendi fırtınalarının, tipilerinin içinde yokolur gidersin…Güzeldir melankoli, aşk uğruna yaşanıyorsa…

Aşk törpülemeyi öğretti kendimi bana…Sivri uçlu, bazen beni bazen başkalarını acıtan yanlarımı törpüledim. Kendimi kanata kanata.Aşk adına…Başka bir şey başarabilir miydi bilmiyorum…Sonsuz özgüvenimin bazen bir yerlerden çatlayabileceğini gösterdi…Her aşk, her aşık bir değildi…Her biri ayrı bir ders verdi.

Aşk her günün bir gecesi, her gecenin bir sabahı olduğunu öğretti. Sonsuzluk bize ait değildi. Acıdan öleceğimi zannettiğim gecelerin sabahı oldu. Hem de hepsinin…Sabaha varmayan hiçbir gecem olmadı. Yüreğim ‘Bu sefer dayanmaz’ dediğim her geceye, bana inat, benden habersiz sabahlara inanarak dayandı…

Bu gün inanıyorum ki beni de diğer bütün canlılar gibi evrene ‘AŞK ‘ kattı, tıpkı sizi kattığı gibi…Bizler hepimiz aşkın çocuğuyuz. Ve aşklar doğuracağız birbirinden güzel…

İster kanatsın, ister kanatlandırsın; yeter ki AŞK olsun, AŞK OLSUN HAYATIMDA…NİCE AŞKLARA…TÜM AŞIKLARA

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Yurtta,Cihan da,Heryer de “AŞK”   Yurtta,Cihan da,Heryer de “AŞK” EmptySalı Nis. 12 2011, 00:15

çiçek17 Allah razı olsun çiçek17
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Yurtta,Cihan da,Heryer de “AŞK”   Yurtta,Cihan da,Heryer de “AŞK” EmptyÇarş. Nis. 13 2011, 12:25

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek17 Allah razı olsun çiçek17

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» “rabbim! Bana “istememeyi” Isteyebilmeyi Nasib Et!”
» “Üç Şeye Yemin Ederim”
» Özledim De, “Uğradım” De
» Ne çok “Seni Seviyorum”larınız Var !!!
» “İyi bir mürşit gönül hırsızıdır.”