ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  NAD-İ ALİ DUASI: Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

NAD-İ ALİ DUASI:

3 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

NAD-İ ALİ DUASI: Empty
MesajKonu: NAD-İ ALİ DUASI:   NAD-İ ALİ DUASI: EmptyPerş. Şub. 03 2011, 21:29

NAD-İ ALİ DUASI: I248353duatesbih

NAD-İ ALİ DUASI:
Hz.Muhammed(A.S)buyururki:"ALLAH taala,Aliyi sevmeyen hic kimsenin duası kabul etmez."NAD-I ALİ duası bu kabiledendir.yani,herkim ki Nad-ı Ali duasını okursa ve murteza ali'yi şefaatçi getirirse,ALLAH taala onun bütün dileklerini verir ve bütün dertlerden,sıkıntılardan onu kurtarır.uhud savaşında Hz.peygamber darda kalınca cebrail yetişip "ya resulallah,ben ne dersem sende öyle söyle.imam Ali sesinizi duyunca imdada yetişir."dedi ve Hz.resul "NAD-I ALİYYEN..." diye okuyunca ali velayet gücüyle gelip imdada yetişdi.

NAD-I ALİ DUASI ŞUDUR
"Bismi şah ALLAH ALLAH!...
Nad-ı Aliyyen mazhar-ül-acaib
tecidühü avnen leke fin-nevaib
li küllü hemmin ve ğammin seyen-celi
binur-i azametike YA ALLAH YA ALLAH YA ALLAH
ve binur-i nübüvvetike YA Muhammed
ya Muhammed ya Muhammed
ve binur-ivelayetike YA Ali YA Ali YA Ali
edrikni edrikni edrikni
La feta illa Ali la seyfe illa Zülfikar
la gaza illa gaza el-mürteza bil-iktidar
Her bir kaza ve bela senden gelirse
Def'eyle Ya perverdigar
Münkirin boynundan gitmesin tığ ile teber
La feta illa Ali la seyfe illa Zülfikar
Gercekler demine hü mümine Ya Ali..."

NAD-İ ALİ DUASININ ANLAMI ŞUDUR

"Ya Muhammed! zor ve sıkıntılı anlarda yardımına Ali'yi cagır ki,o olağanüstü hallerin sahibidir ve hakk'ın kudret sırrıdır.üzüntülerden,felaketten kurtulmak icin,Ehl-i Beyt ve Evlad-ı Hüseyin askına,ona sıgınmalıdır.O. peygamberligin nüru,velilligin sırrı,cemal ve kemalin maliki,tanrı ululugun sahibidir.onun icin ulu ALLAH adına o'na nida et(cağir)!Hicbir kimse Ali,hicbir kılınç Zülfikar olamaz.ALLAHımızın birick dostu Ali'dir.Ya Ali!bizimde gönüllerimizi ve düsüncelerimizi nurlandırıp aydınaltarak bizi de Allaha ulaştır ve kavuştur!....
Ey ulu rabbim !sevgileri ve yücelikleri üzerimize vacip olan Muhammed ve ALİ hürmetine bize yardıım eyle.
Hz.İmam cafer-i sadık'dan rivayet edildigine gore"NAD-I ALİ"duasını okumada kırk fayda vardırki,bunlardan sadece 8 buraya yaziyorum.
1:mü'minler, üzüntülü ve sıkıntılı anlarında okursa ferahlığa erişir.
2:Düşmanlar arasında kalan bir kimse yerden alacağı bir avuc toprağa yedi kere okuyup üflerse ve düşmanlarına karşı serperse,kendisine zarar gelmez.
3:yagmur suyuna okuyup hastaya icirilirse ve hasta yıkanırsa iyi olur.
4:hersabah okunursa,töhbetten kurtulunur.
5:kazadan,beldan,düşmandan ve hasetcilerden kurtulmak icin okunmalıdır.
6:mutluluga ve başarıya ulaşmak icin okunmalıdır.
7:düşmanın zarar ve hilesinden kurtulmak icin okunur.
8:Dileklerin yerine gelmesi icin okunur.

REHBER'İN TALİB'E (YOLA GİRENE)YAZIP VERDİGİ UMDE

"ALLAHü azimüşşan'ın kuluyum.adem safiyyullah neslindenim.ibrahim halil-ullah milletindenim.Dinim,Din-i islam,kitabım kur'an,kiblem kabetullah.Muhammed aleyhisselam'ın ümmetindenim.Şah-ı merdan Aliyyül-mürteza'nın bendesiyim.güruh-i naci'denim.imam Cafer-i sadık mezhebindenin."

SOFRAYA OTURURKEN

"Bism-i Şah.... evvel ALLAH diyelim,kadim ALLAH diyelim...geldi Ali sofrası Ya Şah diyelim.şah versin,biz yiyelim.ALLAH eyvallah,hü dost..."

SOFRADAN KALKARKEN

"Bism-i şah...ALLAH ALLAH.bu gitti ganisi gele,hak Muhammed Ali berekatını vere.yiyip yedirenlere,pişirip kotaranlara,nür-i imam ve aşk-u şevk ola.gittiği yerler gam ve gusse görmeye.Hizmet sahipleri hizmetlerinden şefaat bula.Lokma hakkına,Evliya keremine,cömertler cemine,gercek erenler demine,ALLAH eyvallah hü dost..."

YATAĞA YATARKEN(UYKUYA)

"bİsm-i Şah,ALLAH ALLAH... yattım ALLAH kaldir beni... rahmetine daldir beni..eger vadem yetti ise, imam ile gönder beni... yattım sagıma,döndüm soluma,sığındım süphanıma,mürşidime,rehberime,pirime,melekler şahid olsun Dinime imanıma.kalkarsam ALLAH,kalkamazsam amentü billah Destur,ALLAH eyvallah.

UYKUDAN UYANINCA

"Ya ALLAH,Ya Muhammed,Ya Ali...pirim hünkar Hacı Bektaş Veli.ALLAHın selamı ve salavatı üzerine olsun Ya İmam Hüseyin.

YOLCULUĞA CIKARKEN

"Bismilallah ve billah, tevekkeltü alellah
La havle vela kuvvete illa billah...."

selam sevgi ve dua ile
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: NAD-İ ALİ DUASI:   NAD-İ ALİ DUASI: EmptyCuma Şub. 04 2011, 01:36

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: NAD-İ ALİ DUASI:   NAD-İ ALİ DUASI: EmptyCuma Şub. 04 2011, 10:32

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek6 Allah razı olsun çiçek6

NAD-İ ALİ DUASI:
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Peygamberimizin Duası
» Ezan duası
» Mübarek Gün ve Geceler
» Bayram duası
» Hacet Duası