ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  PEYGAMBERİMİZE GÖSTERİLEN İKİ RÜYA Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

PEYGAMBERİMİZE GÖSTERİLEN İKİ RÜYA

3 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

PEYGAMBERİMİZE GÖSTERİLEN İKİ RÜYA Empty
MesajKonu: PEYGAMBERİMİZE GÖSTERİLEN İKİ RÜYA   PEYGAMBERİMİZE GÖSTERİLEN İKİ RÜYA EmptyCuma Ocak 14 2011, 19:35

Bir melek peygamberimize rüyasında diyor ki yarın sabah sefere çıkacaksın yolda ilk gördüğün şeyi yut ikinci gördüğün şeyi tut ona yardım et üçüncü gördüğün şeye enğel ol onu amacından vazgeçir dördüncü gördüğün şeyi de toprağa göm diyor.
Peygamberimiz azığını suyunu yanına alıyor sabahtan yola çıkıyor biraz yürüdükten sonra yolda kocaman bir dağ görüyor ve hayret ediyor bu yol benim her zaman yürüdüğüm yol bu dag buraya nerden gelmiş diyerek yoluna devam ediyor peygamberimiz yürüdükçe
yani dağa yaklaştıkca dag küçülüyor küçülüyor yanına gelince incir kadar kalıyor bu ALLAHın bana emri diyor alıyor onu yutuyor yoluna devam ediyor bir de ne görsün yolda kanadı kırık yaralı bir güvercin onu tutuyor yarasını ve kanadını tedavi ediyor bir de bakıyor ki bir şahin geliyor onu bana bırak ben onu yiyeceğim diyor peygamberimiz şahine sen ne yersin diyor o da ben et yerim diyor peygamberimiz de kendi torbasından et çıkarıyor şahine veriyor ve diyor ki bu güvecine dokunma diyor ve yoluna devam ediyor yolda altın bir tepsi buluyor onu da topraga gömüyor bir de ne görsün tepsi yine meydana çıkıyor yine gömüyor yine meydana çıkıyor yine gömüyor tekrar meydana çıkıyor sonra tepsiyi topragı iyice kazarak tekrar gömüyor buna ramen tepsi yine meydan çıkıyor peygamberimiz yoruluyor akşam da oluyor peygamberimiz yatıyor uyuyor ve tekrar rüya görüyor o melek geliyor o yaptıgın işlerin anlamını bildin mi diyor peygamberimiz hayır bilemedim diyor melek o zaman ben sana açıklayayım diyor o ilk gördüğün dag gibi şey insanın öfkesiydi insan öfkelendi mi öfkesi ona dag gibi görünür onu yenemiyecegim sanır ama öfkesini yener de yutarsa o ona çok tatlı bir incir gibi olur o önüne çıkan yaralı güverçin mazlum yardıma muhtaç insan onu da tuttun ona yardım ettin sonra gelen şahin zalim insan zulüm eden ona da mani oldun sonra gördğğün altın tepsi insanoğlunun yaptığı iyilikti bir iyilik yaptın mı o çok kıymetlidir altın tepsi kadar degerlidir onu gömeceksin kimseye söylemeyeceksin ama o yine açığa çıkar bilinir diyor
Öfkelendiğimiz zaman öfkemizi yenecegiz onu yutacagız mazlum birini görünce ona yardım edecegiz zalıma engel olmaya çalışacağız bir iyilik yaptıgımızda da onu gömecegiz kimseye söylemeyecegiz bu yalan dünyada insanca yaşayacagız.

alıntı

En son Su_Çiçeği tarafından C.tesi Ocak 15 2011, 01:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: PEYGAMBERİMİZE GÖSTERİLEN İKİ RÜYA   PEYGAMBERİMİZE GÖSTERİLEN İKİ RÜYA EmptyC.tesi Ocak 15 2011, 01:37

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: PEYGAMBERİMİZE GÖSTERİLEN İKİ RÜYA   PEYGAMBERİMİZE GÖSTERİLEN İKİ RÜYA EmptyC.tesi Ocak 15 2011, 13:30

ALLAH razı olsun. canım daha öncede okumuştum.
bu gösteriyorki efendimziz vasıtasıyla asıl bizlere bire nasihat bunlar.
tutanlarda yaşayanlardan oluruz inşALLAH. emeğine sağlık.

laleler laleler

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Artık Rüya Kurmaktan Vazgeçip Rüya Olmayı Beklersin...
» İki Rüya...
» Rüya...
» Hz. Ali'nin Rüya Yorumu