ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bir Kutu Dolusu Yaşam...Hasret Kaldım.... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bir Kutu Dolusu Yaşam...Hasret Kaldım....

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bir Kutu Dolusu Yaşam...Hasret Kaldım.... Empty
MesajKonu: Bir Kutu Dolusu Yaşam...Hasret Kaldım....   Bir Kutu Dolusu Yaşam...Hasret Kaldım.... EmptyÇarş. Ara. 29 2010, 23:54

Bir Kutu Dolusu Yaşam...

Hasretliklerle ömür geçer. Her zaman birilerine hasret kalmaktan geri kalmazsın. Gün olur ailene, memleketine ve sevdiğine hep hasret kalırsın.Yitip giden bir türkü olur bu çoğu zaman,dilden dile yayılır.Hasret türküleri böyle yazılır.

Ben de gecenin bir vaktinde sigaramı içime çekerken çocukluğuma,gençliğime hasret kaldım.Yürüdüğüm yollara,okuduğum okullara hasret kaldım.Salıncakta sallanmaya,bilyelerimle oynamaya,topla sabahtan akşama kadar oynamaya hasret kaldım.

Şimdi zaman pervasızca tüketirken beni yüreğime hasret kaldım.Her zaman ah işitip vah dinleyip mutsuz olmaktan sıkıldım.Onca şeye hasret kalırken geldiğim yola baktım.Meğer tüm geçmişime hasret kalmışım.Gün oldu kimse anlamadı beni,anlayanlar da ikinci gün sırt döndüler bana.Ben beni yalnız bırakan arkadaşlarıma,dostlarıma hasret kaldım.

Severken,sevilirken kırılmasın,üzülmesin diye çırpınırken hep kırıldım,üzüldüm.Ben kırılmamaya,üzülmemeye hasret kaldım.Mutsuzlukla çebeleşirken mutluluğu kaçırdım.Ben kaçırdığım mutluluğuma hasret kaldım.

Dün sevmiştim,sevilmiştim.Her sevgim karşışında zaman hoyratça davrandı bana.Ben tüketilen sevgilerime hasret kaldım.

Zaman ayrılmayı gerektiriyordu.Ve ayrıldık ta.Şimdi kaybettiklerime hasret kaldım.
Kimseyi gözü yaşlı koymak istemezdim,hiçbir zaman istemedim de.Ama ayrılmak zorundaydık.Ben beni büyüten anneme-babama hasret kaldım.

Aynı yollarda yürümüştük,aynı tastan içmiştik,aynı tabakta yemiştik.Onlarla da ayrıldık bu hoyrat zamanda,ben kardeşlerime hasret kaldım.

Sevgiye muhtaçken;bir sevgiliye dikildi kollarım ve bacaklarım.Ve zaman durdu sanki,kıpırdayamadı ondan sonra bedenim.Ve böyle geçer zannettim,oysa ki sevgisiz geçecek günler kapımdaydı.Ben gecemi gündüz ettiğim sevdiğime hasret kaldım.

İçinde yaşarken anlayamazsınız yaşadığınız yerin havasını suyunu.Ve acımadan tüketirsiniz sanki bi daha yaşanmayacak diye.Bir gün olur ayrılırsınız doğduğuz yerden.Ben memleketime hasret kaldım.
Tüm özlemler banaydı sanki.ALLAH beni özlemler ile sınıyordu.Her nefes alışım beni hasret bırakıyordu geride bıraktıklarıma.

Artık anlıyorum defterimin kabarık olduğunu.Nerden başlayacağımı bilemeden hergün yeni bir şeylere hasret bırakılmak zorunda kalıyordum.
Zaman tünelinden geçip durdurmak istersin zamanı;ama nafile.Zaman darbe üstüne darbe getirmekle meşguldü,ve ben tükeniyordum.

Özlem ateşim perçinleştikçe ben de yaşlanıyordum.Ve gittikçe bu tünel benim sonumu getirecekti kimbilir.Kimbilir insan doğarken bunları da kabullenmiş olacaktı.Ama kimse istemezdi,hasretle yoğrulacak hayatı.Gözlerinde akan yaşın bile kıymeti kalmayacaktı.Üzülmek faydasızdı.Çünkü ben bu yola çıkarken tüm gemilerimi yakmıştım.Hasret benim kaderim olmuştu.Buna alışmak zor da olsa katlanacaktım.
Şimdi yitip giden her şey gözlerimin önüne geliyor.Ve ben tükeniyorum an be an.Tüketiyorum kalan ömrümü,geride kalan ömrümü tükettiğim gibi.Sevdalarımı tükettiğim gibi.Aramak boşuna sevinçleri,mutlulukları.Ne ben çocuğum,ne de dünya aynı dünya.Tüm sonları gördüm,şu an kendi sonumu görüyorum.

Açmış kollarını gel gel diye bağırıyor ve koşuyorum ben de o yana.Bakalım nereye gidecek bu vedalaşmalarım.

Selam Sevgi ve Dua ile....

En son mustafa43 tarafından Çarş. Mart 07 2012, 22:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Bir Kutu Dolusu Yaşam...Hasret Kaldım....   Bir Kutu Dolusu Yaşam...Hasret Kaldım.... EmptyPerş. Ara. 30 2010, 01:13

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Bir Kutu Dolusu Yaşam...Hasret Kaldım....   Bir Kutu Dolusu Yaşam...Hasret Kaldım.... EmptyPerş. Ara. 30 2010, 21:06

Severken,sevilirken kırılmasın,üzülmesin diye çırpınırken hep kırıldım,üzüldüm.Ben kırılmamaya,üzülmemeye hasret kaldım.Mutsuzlukla çebeleşirken mutluluğu kaçırdım.Ben kaçırdığım mutluluğuma hasret kaldım.

Dün sevmiştim,sevilmiştim.Her sevgim karşışında zaman hoyratça davrandı bana.Ben tüketilen sevgilerime hasret kaldım.

Şimdi yitip giden her şey gözlerimin önüne geliyor.Ve ben tükeniyorum an be an.Tüketiyorum kalan ömrümü,geride kalan ömrümü tükettiğim gibi.Sevdalarımı tükettiğim gibi.Aramak boşuna sevinçleri,mutlulukları.Ne ben çocuğum,ne de dünya aynı dünya.Tüm sonları gördüm,şu an kendi sonumu görüyorum.

papatya Allah razı olsun 2 papatya

Bir Kutu Dolusu Yaşam...Hasret Kaldım....
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bir Kutu Dolusu Yaşam...
» Bir Kutu Hayat...
» Bir Kutu Dolusu Hayat Gönderiyorum Sana...
» Hasret Kaldım ...
» Hasret Kaldım...