ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bir Nefeslik Durak Buldum.Adı;Hüzünmüş… Dinlendim. Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bir Nefeslik Durak Buldum.Adı;Hüzünmüş… Dinlendim.

4 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bir Nefeslik Durak Buldum.Adı;Hüzünmüş… Dinlendim. Empty
MesajKonu: Bir Nefeslik Durak Buldum.Adı;Hüzünmüş… Dinlendim.   Bir Nefeslik Durak Buldum.Adı;Hüzünmüş… Dinlendim. EmptyPerş. Ara. 16 2010, 00:46

Yürüdüm, koştum, tırmandım… Vaat edilenleri toplamaktı amacım. Sevdayı kutlamak, (kendimce) hayatı karşılamaktı muradım. Düştüm, izleri durur hala dizlerimde, kurumuş kan ve irin kokusu sarar dört bir yanımı. Uzak duruşları bundandır insanların. Beni görünce yaklaşmamaları bundandır. Kabuk bağlamaz yaralarım Kurtlanır, böceklenir ama kabuklanmaz yaralarım…

Bohçam hazırdır yola çıkmaya, yoldaşımdır bohçam, arkadaşım, tarikdaşımdır. Sırtıma vurulan bunca yüke karşın hiç ağırlık yapmadan yanımda yürür, şarkılar söyler umuda dair. İçinde biraz hayal, azcık sevda bir tutam da miskiamber saklar… Yorulduğum yerde oturmamı engellemek için biraz hayal, düştüğüm zaman kalkabilmem için azcık sevda ve vazgeçmeye meylettiğimde menzilimin kokusunu hatırlatan bir tutam miskiamber

Gözümle değil gönlümle görmeye başlayalı ovaları, dağları, vadileri, yolların insanı çeken kıvrımlarını, gizemini. Vazgeçtim, rahat döşeğimden.

"Gel" demişti sevgili, gitmemek olur mu hiç? "Dağların arkasında yâr…"
Kaf dağının ardında bir yerlerdeymiş, haber etmiş, duymamak olur mu hiç?

Yollara düşmek, ulaşmanın ilk şartıdır

Umutlar devşirdim yollardan, hayaller, mutluluklar, hüzünler, yalnızlıklar, pişmanlıklar, hatalar devşirdim. Ardımdan gelenlere kılavuzluk etsin diye türküler bıraktım yollara, yanık türküler "Haydi, dolaşalım yüce dağlarda..." Kimseye kırılmadan, üzmeden kimseyi, türküler serpiştirdim her yanıma… "Bu da gelir bu da geçer ağlama" dedim yüreğime. Sızladığını ve artık tükendiğini fısıldadığında kulağıma

Sonra, yüreğimi kanattım usulca ardımda kandamlaları bıraktım. Benden sonra gelecek olan sevda yolcuları yollarını kolay bulsunlar diye

"Yiter gidersin yollarda" dediler. Dinlemedim.
"Yıkılır kalırsın bir izbede" dediler. Aldırmadım.
"Cesedin bile bulunmaz" dediler. Boş verdim…

Yollara düştüm bir başıma, yalnızım, yorgunum, bîkimseyim, alilim, zelilim, bîmuradım, eksiğim, esriğim, hatalıyım. Ama umutluyum, mutluyum, heyecanlıyım, hevesliyim…

Asıl olan yola çıkmak ve durmamak, vazgeçmemektir. Öğrendim.
Yürüdüm, koştum, tırmandım. Bir nefeslik durak buldum. Adı, hüzünmüş. Dinlendim.

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Bir Nefeslik Durak Buldum.Adı;Hüzünmüş… Dinlendim.   Bir Nefeslik Durak Buldum.Adı;Hüzünmüş… Dinlendim. EmptyPerş. Ara. 16 2010, 01:34

çiçek17 Allah razı olsun çiçek17
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Bir Nefeslik Durak Buldum.Adı;Hüzünmüş… Dinlendim.   Bir Nefeslik Durak Buldum.Adı;Hüzünmüş… Dinlendim. EmptyPerş. Ara. 16 2010, 01:35

çiçek12 Allah razı olsun 2 çiçek12
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

MesajKonu: Geri: Bir Nefeslik Durak Buldum.Adı;Hüzünmüş… Dinlendim.   Bir Nefeslik Durak Buldum.Adı;Hüzünmüş… Dinlendim. EmptyPerş. Ara. 16 2010, 21:13

Yürüdüm, koştum, tırmandım… Vaat edilenleri toplamaktı amacım. Sevdayı kutlamak, (kendimce) hayatı karşılamaktı muradım.

Bohçam hazırdır yola çıkmaya, yoldaşımdır bohçam, arkadaşım, tarikdaşımdır. Sırtıma vurulan bunca yüke karşın hiç ağırlık yapmadan yanımda yürür, şarkılar söyler umuda dair. İçinde biraz hayal, azcık sevda bir tutam da miskiamber saklar… Yorulduğum yerde oturmamı engellemek için biraz hayal, düştüğüm zaman kalkabilmem için azcık sevda ve vazgeçmeye meylettiğimde menzilimin kokusunu hatırlatan bir tutam miskiamber

Yollara düştüm bir başıma, yalnızım, yorgunum, bîkimseyim, alilim, zelilim, bîmuradım, eksiğim, esriğim, hatalıyım. Ama umutluyum, mutluyum, heyecanlıyım, hevesliyim…

Asıl olan yola çıkmak ve durmamak, vazgeçmemektir. Öğrendim.
Yürüdüm, koştum, tırmandım. Bir nefeslik durak buldum. Adı, hüzünmüş. Dinlendim.

"Gel" demişti sevgili, gitmemek olur mu hiç?Yara giden yol bir nefeslik durakdaki hüzünden geciyor galibaa.....

Emeğine sağlık teşekkürler.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anladı…Ve sustu…Ve ağladı…Dili, yüreği… Hicabından Lal Oldu…
» Yazamadıklarım… Diyemediklerim… Göremediklerim… Bilemediklerim… Silemediklerim…
» Sustum… Öylesine… Bir nefeste… Aheste…
» Bir Nefeslik Saltanat
» Hiç Bir Şeyindim… ve Hiçinde Kaybolmak Adına Gittim…