ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Acaba Bu Safta Veli Var mı? Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Acaba Bu Safta Veli Var mı?

4 posters
YazarMesaj
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

Acaba Bu Safta Veli Var mı? Empty
MesajKonu: Acaba Bu Safta Veli Var mı?   Acaba Bu Safta Veli Var mı? EmptyÇarş. Ara. 08 2010, 14:27

Şeyh Es'ad Efendi -kuddise sırruh- Hazretleri'nin büyük mahdumu Şeyh Ali Efendi -kuddise sırruh- Hazretleri buyururlar ki:

"Kâbe-i muazzama'nın ön safında bulunuyorduk, sabah namazı kılacaktık. Oturduğumuz yerde beklerken: 'Acaba bu safta veli var mı?' diye içimden geçti. Yanımdaki zat kulağıma eğildi ve: 'Seninle yedidir.' dedi. Her taraf dolu olmasına rağmen birinci safta boş bir yer vardı. Oraya hiç kimse oturmuyordu. 'Acaba bu yerin sahibi kim ki oraya kimse oturmuyor?' diye merak ettim. Derken bir ara baktım ki esmerce uzun boylu bir zât geliyor. Herkes ona yol açtı, o da boş yere oturdu. Anladım ki yer onunmuş.

Bu meyanda bir hacı ihtilâm olmuş. Dışarı çıkacak, fakat hem izdiham var, hem de vakit pek yakın. Bir şaşkınlık içinde iken, o zât ona gelmesini işaret etti, o da geldi. Cübbesinin kolunu açtığı zaman, baktım ki içinde gusül ihtiyacını giderecek her şey var. Adam içeriye girdi, temizlendi ve çıktı. Namazdan sonra dağıldık. O zat bir daha oraya gelmedi, kaç gün baktıysam da göremedim. Bir gün: 'Seninle yedidir.' diyen zâtla çarşıda karşılaştım. 'Efendim, o gün o harikulâde kerameti gösteren zât bir daha görünmedi.' dedim. 'Evet' dedi, o öldü, hem de imansız olarak öldü. O gün safın başında idi, insanlara tepeden şöyle bir baktı, kalbinden geçti ki burada benden büyüğü var mı? ALLAH-u Teâlâ da onun bu halinden hoşlanmadı ve imanını selbetti.' dedi."

ALLAH'ımız muhafaza buyursun.(Amin)

alıntı..
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Acaba Bu Safta Veli Var mı?   Acaba Bu Safta Veli Var mı? EmptyÇarş. Ara. 08 2010, 16:53

'Evet' dedi, o öldü, hem de imansız olarak öldü. O gün safın başında idi, insanlara tepeden şöyle bir baktı, kalbinden geçti ki burada benden büyüğü var mı? ALLAH-u Teâlâ da onun bu halinden hoşlanmadı ve imanını selbetti.' dedi."

ALLAH muahafa etsin cümlemizi.
gurur kibir büyüklenme şeytana has özelliklerdir.
kulu kulluktan çıkarır küfre götürür.

çiçek7 Allah razı olsun 2 çiçek7
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Acaba Bu Safta Veli Var mı?   Acaba Bu Safta Veli Var mı? EmptyÇarş. Ara. 08 2010, 21:46

çiçek17 Allah razı olsun 2 çiçek17
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Acaba Bu Safta Veli Var mı?   Acaba Bu Safta Veli Var mı? EmptyPerş. Ara. 09 2010, 00:47

mustafa43 demiş ki:
'Evet' dedi, o öldü, hem de imansız olarak öldü. O gün safın başında idi, insanlara tepeden şöyle bir baktı, kalbinden geçti ki burada benden büyüğü var mı? ALLAH-u Teâlâ da onun bu halinden hoşlanmadı ve imanını selbetti.' dedi."

ALLAH muahafa etsin cümlemizi.
gurur kibir büyüklenme şeytana has özelliklerdir.
kulu kulluktan çıkarır küfre götürür.

çiçek7 Allah razı olsun 2 çiçek7

Acaba Bu Safta Veli Var mı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İKİ BÜYÜK VELİ
» BİR DELİYE BİR VELİ
» BİR DELİYE BİR VELİ ROLÜ
» Mevlana ve Hacı Bektaş Veli
» Seviliyor muyuz Acaba