ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Erkeğin Duası Kabul Olursa  :) Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Erkeğin Duası Kabul Olursa :)

4 posters
YazarMesaj
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

Erkeğin Duası Kabul Olursa  :) Empty
MesajKonu: Erkeğin Duası Kabul Olursa :)   Erkeğin Duası Kabul Olursa  :) EmptyC.tesi Ara. 04 2010, 23:26

Erkeğin Duası Kabul Olursa  :) 39095132877676754320132

Erkeğin Duası Kabul olursa

Adamın biri hastalanıyor. O gün canı, işe gitmek istemiyor.İçinden ALLAH'a şöyle bir dua edeceği tutuyor: -'ALLAH'ım, her gün işe gidip 8 uzun saat boyunca evim ve eşimin rahatı için çalışıyorum. Eşim ise sadece oturuyor. Ne olur, bir gün benim yerime geçip, ne kadar zor bir hayat yaşadığımı görmesini sağla.' Hikaye bu ya, birdenbire adamın dileği yerine geliyor. Ertesi sabah , karısının bedeninde uyanıyor. Hemen yataktan fırlıyor.Eşinin kahvaltısını hazırlıyor.Çocuklarını uyandırıyor.Elbiselerini hazırlıyor. Onların da kahvaltılarını yaptırıyor.Beslenme çantalarını hazırlıyor. Çocukları okula götürüyor.Eve dönüp, evi toparlıyor. Yıkanacak bulaşıkları ve çamaşırları hallediyor.Temizleyiciye götürülecek olanları eline alıp telefon faturasını ödemek için bankaya gidip sıraya giriyor. Faturayı ödedikten ve temizlikçiye uğradıktan sonra, akşam yemeği için alışverişe gidiyor.Eli kolu dolu bir vaziyette eve dönüyor.Bu arada öğlen oluyor.Evi süpürmeye başlıyor. Eşyaların tozunu alıyor.Mutfağı siliyor.Çocuklarının okuldan gelince yiyeceği keki pişiriyor.Eee artık çocukları okuldan alma zamanı da geliyor. Yolda onlarla sohbet ediyor. Okulda olanlar konusunda akıl fikir veriyor. Eve geldiklerinde derslerini kontrol edip, çalışma masalarına oturmalarını sağlıyor. Süt ve kek getiriyor.Bu arada yıkadığı çamaşırları ütülemesi gerekiyor. Ütü bittiğinde ancak akşam yemeğini hazırlayacak kadar vaktinin kaldığını fark ediyor. Hemen patatesleri soymaya başlıyor.Salata malzemelerini yıkıyor. Pilav için pirinci ıslatıyor. Etleri çıkartıp, fırın için hazırlıyor.Kocası eve geldiğinde, onu sofraya tabakları yerleştirirken buluyor.Akşam yemeğinden sonra, önce eşinin kahvesini pişiriyor. Masayı topluyor ve bulaşıkları hallediyor.Eşinin ve çocuklarının ertesi gün giyeceği kıyafetleri kontrol ettikten sonra çocukları yatırıyor.Onlara hikaye okuyor.Televizyon seyretmeye ve biraz da gazete okumaya salona dönüyor ki, eşi onu yatak odasına çağırıyor.Ne de olsa , adamcağız bütün gün onlar için çalışıp, yoruldu, şimdi rahatlaması ve gevşemesi gerekiyor. Bu da zaten onun görevi.Ertesi sabah uyandığında hemen ALLAH'a yalvarmaya başlıyor : -'ALLAH'ım özür dilerim. Ben ne dediğimi bilmiyor muşum. Karımın hayatını rahat zannetmekle ne halt ettiğimi şimdi anladım. Lütfen beni eski halime döndür.'
ALLAH cevap veriyor :-'Evet, dersini aldığını görüyorum. Her şeyi değiştireceğim ama maalesef 9 ay beklemek zorundasın, çünkü dün gece hamile kaldın...

alıntı..
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Erkeğin Duası Kabul Olursa :)   Erkeğin Duası Kabul Olursa  :) EmptyPaz Ara. 05 2010, 01:46

[color=indigo] Hem çalışıp hemde ev işlerini paylaşmayan bi kocayla birlikte yaşamak en zoru olsa gerek....
şaka biyana bence dışarıda çalışan bir bayan çok daha fazla yıpranıyor..çünkü ev işi yapmak çoğu bayanın hobisi çoğu bayan seve seve yapıyor hatta abartıp hastalık derecesine getirebiliyor bu işi...keyfine göre hareket edebilir en basiti biraz tv seyreder( esra erol la izdivaç) biraz ev işlerine bakar bu gün canı istemez yapmaz ertesi gün çift yevmiye alacakmış gib harıl harıl çalışır...
ama dışarıda çalışan bir bayan hem hayat şartlarıyla mücadele eder hemde patron işçi vs. bir sürü erkek veya bayanla muhatab olur huyuna göre şerbet verir buda gerçekten zor bi durum...ama ev hanımı kendi işinin patronudur...desemde sanırım her isin bir zorluğu var biz sadece görmek isyediğimizi görüyoruz çalısan bir kadın olmak ev hanımlığından zor .birde söyle düsünelim.çocuklu bir ev hanımının isi çocuksuz çalısan bayandan daha zor.çalısan ve çocuk sahibi bayanları kutluyorum.benim açımdan ev hanımlığı en zoru ev hanımı hergün aynı mekanda dönüp duruyor yapılan is göze gözükmüyor sabahtan aksama kadar didinip dursanız bile bütün gün yan gelip yatmısınız gibi hersey eskisi gibi bende çalısan bir bayan olarak herkese tavsiye ediyorum çalısıyorsanız ev islerini esinizle paylasın ben ilk evlendim çalısıyordum çocuk olunca bir süre isten ayrıldım kimseye emanet etmek istemedim.evde kaldığım sürede okadar çok yoruluyordumki aslında yorgunluk ev isleri değildi tabiki esin aksam eve gelip bugün aksama kadar ne yaptın börek çörek niye yapmadın gibi sözleri beni deli ediyordu tabi ana kuzusu büyümüs sorumluluk verilmemis hersey ayağına gelsin alısmıs ve ben tekrar ise girecem düsünüyorum nasıl basa cıkacam bir gün dedim yeter is paylasımı olmak zorunda böyle olmaz.esimin senelik izni vardı dedim ben ise giriyom sen izin al bir süre evde otur çocuk yemek temizlik filan bende alısana kadar dedim burdaki gibi kolay geldi oluur evde dinlerim hiç değilse ne var çocuk bakmaya ev temizlemeye dedi kolay geliyor tabiki erkeklere neyse gittim ise aksam geldim eve evde yemek yok dedim hani yemek dedi sorma çok yoruldum vaktim olmadı.iyi dedim bakarız birseyler ertesi gün yemek yapmıs çocuk üstü bası perisan dedim bu ne dedi temizlikten zaman bulamadım.bu böyle geçti bir aksam oturuyoruz dedi yeter ben ise gidecem neden dedim daha iznin var.evde kalıp dinlencem diye sevinmistim bu ne ya yorgunluktan bitiyorum sende gelince o olmamıs bu niye böyle dedikçe anladımki göründüğü gibi değilmis evde kalmak zor ismis dedi ve o günden sonra ev islerini paylastık zorluğu görmeleri lazım yoksa olmuyor .yani en zoru anne olupta hem evin hanımı olmak hemde çalısan bayan olmak cok zor.ALLAH herkeze is paylasan esler nasip etsin amin..

nursan ablam eline sağlık güzel konu paylasmısın
benimde biraz çenem düsmüs herhalde yarama tuz basılmıs
paylastım sizle
selam sevgi ve dua ile

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Erkeğin Duası Kabul Olursa :)   Erkeğin Duası Kabul Olursa  :) EmptyPaz Ara. 05 2010, 02:07

Smile Smile Smile
çiçek7 Allah razı olsun çiçek7
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Erkeğin Duası Kabul Olursa :)   Erkeğin Duası Kabul Olursa  :) EmptyPaz Ara. 05 2010, 12:56

Very Happy Very Happy Very Happy

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6

Erkeğin Duası Kabul Olursa :)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Karısını Çok Seven Erkeğin Duası
» Duası Kabul Olmayan Rabbine Küsmesin...
» Fırtınanın gücü ne olursa olsun,
» Temel İngilizce Çevirmen Olursa
» Bir Erkeğin Kalbi :)))