ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Kalemimin Kalbinden... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Kalemimin Kalbinden...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Kalemimin Kalbinden... Empty
MesajKonu: Kalemimin Kalbinden...   Kalemimin Kalbinden... EmptyPaz Mayıs 21 2017, 18:14

Kalemimin Kalbinden... LdaMDl

Kalemimin Kalbinden...

Sessizliğe ihtiyacım var benim, en az kalbimi duyacak kadar. Bir gün olsun bir saat hatta ama sadece kendimle dolu bir dünyada, kendimle baş başa, sadece bir saat ıssızlığa. Bembeyaz bir papatya bahçesine ihtiyacım var benim, ılık bir Nisan rüzgarına. Savrulurken saçlarım rüzgarla, şarkılar söylemeye papatyalara. Ardından bir tepeye çıkıp haykırmaya, kendimden bile sakladıklarımı var gücümle anlatmaya...

O tepede demli bir çaya ihtiyacım var benim, turuncu gün batımını izlerken yudumladığım. Her yudumda beni boğan dünyamdan uzaklaştığım, uzaklaştıkça yalnızlaşıp, yalnızlaştıkça çoğaldığım...

Yıldızlara ihtiyacım var benim, uzanırken serin toprağa o Nisan gecesinde. Saymaya çalışırken onları hafif üşümekli olup rüyalara dalasım var benim. Gerçek olmadığını bile bile hiç bitmeyeceğine inandığım düşlerde kaybolasım. Çığlıklara eşlik eden sol yanıma inat sadece susasım var benim sadece susasım...

Yok olmaya ihtiyacım var benim, herkesin gözünde bir hiç olmaya. Silmeye bütün ayak izlerimi, boşaltmaya hem kalbimi hem beynimi. Herkese küsesim var benim, sözüm ona beni çok sevenler var ya, hepsinden nefret edesim. Çünkü incinmişliklerim var benim, kanayan yaralarım, görmeyen sevdiklerim, tuz basan aşıklarım. Kalbine söz geçiremezken beynini de susturamayan, aciz kalan yanlarım. Suskun bir şair var içimde her gün büyüyen, geceleri yalnız kaldığımda hiç susmayan, en sevdiğim, tek sevdiğim olan...

İşte bu yüzden yazmaya ihtiyacım var benim, ayaklarım papatya bahçesinde dolaşmayacak belki hiçbir zaman, o tepedeki çayın tadını bilmeyecek damağım. Yıldızlara hasret kalacağım düşlerimde ama kalemim hiç susmayacak. Ben kapandıkça içime, o yepyeni kapılar açacak. Önümdeki beyaz kağıt papatyalarım, kelimeler haykırışlarım olacak, içimdeki şairin ilham kaynağı olacak yıldızlarım.
Nereden mi biliyorum; bilmiyorum aslında sadece inanıyorum. İnanıyorum, çünkü en çok inanca ihtiyacı var kalemimin kalbinin ve ne pahasına olursa olsun o kalp yaşayacak. Ta ki düşlerimdeki o papatya bahçesini bulana kadar...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Kalemimin Kalbinden... Empty
MesajKonu: Geri: Kalemimin Kalbinden...   Kalemimin Kalbinden... EmptyPtsi Mayıs 22 2017, 02:13

çiçek16Allah razı olsun çiçek16

Kalemimin Kalbinden...
1 sayfadaki 1 sayfası