ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Seversen... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Seversen...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Seversen... Empty
MesajKonu: Seversen...   Seversen... EmptyPtsi Tem. 20 2015, 00:12

Seversen...

Gönlünde aşk var mıdır kâri, hani söylemekten, dillendirmekten, görmekten, bilmekten bahsetmiyorum. Sinende sakladığın, kendine bile anlatamadığın, bakamadığın, gidemediğin ve söyleyemediğin bir aşktan bahsediyorum. Ömrünün manası olmuş bir aşktan, sırrından, sakladıklarından ve çoğu zaman saklandıklarından bahsediyorum. Bilmiyorum aşk dedikleri o ateş senin de sineni yakmış mıdır. Ben inandım ki her ne varsa aşk ile başlamıştır âlemde, işte o vakit gönlünde aşk yoksa konuşmayalım, anlatmayalım. Zira anlaşamayız biliyorum ve bil ki ses yok aramızda bir lisan var ki gönül ile dile geliyor. Ve aşk dedikleri dil ile değil gönül ile söyleniyor...

Vaktin gözümüze toprak gibi örttüğü, ilhamımızı gömdüğü ve hatta ruhumuzu öldürdüğü bütün sözlerden sıyrılalım istiyorum. Her ne olur olsun dünyada biz kendi başımıza ve gönlümüze sığdırdığımız bir âlemde, hayalde belki bir muhabbet halkasında diz dize oturalım diye dualar ediyorum. Ah kâri ah anlamıyorsun beni ve sen anlamazsan kimse anlamaz biliyorum. Ben yazdıklarımı okuyacak birini değil bana dost olacak birini istiyorum, istiyorum ki bir kez de ben demeden sen anlat bana sırlarını. Anla istiyorum kâri, anla, anla ki kelimeler yetmiyor derdi anlatmaya. Ve söylemek vallahi canımı yakıyor ama senin canın yanmasın istiyorum. Zira bende sana yazacak sır kalmadı, öyle çok anlattım ve öyle çok ağladım ki yazarak yaş kalmadı kelimelerimin gözünde. Ama inandım ki mesafe yok aramızda, ben harflere gönlümü verdiğim vakit seninle yakınen söyleşmiş saydım kendimi. Öyle inandım ve inan ki öyle...

İnsan sevmek için tanımaya gerek duymaz kâri, ne sen beni tanıyorsun ne de ben seni. İnsan âşık olmak için görmeye mecbur değildir, uzak dediğin kelime yoktur âşıkların lügatinde. O olsa olsa hasrettir ve hasret mesafe ile tarif edilmez. Âşıklar özlemez, hasret çekerler ve aynı değildir aşk lügatinde özlem ile hasret, bir adım ötedeki sevgilinin hasreti dahi öldürür aşığını. Sen de biliyorsun kâri sen de biliyorsun, insan görmediğine âşık olur gördüğüne hayran…

Ben yazarak vazgeçtim her şeyden, bir yazmaktan vazgeçemedim ve inan hiç gocunmuyorum buna zira seni bana kelimeler getirdi. Ben sakladım derdimi hep söyleyecek birini bulamadığımdan lakin şimdi sen, varsın, ismine dostta derdim sen de bana yazıyor olsaydın lakin zannımca bu muhal. Zira dost dediğin dünyada değil ama mademki aynı aşk var gönlümüzde o vakit kavuşmayı istemez, kavuşunca aşk olmaz…

Günün birinde biri gelip de sormuş Aşık Veysel'e aşk nedir diye, Veysel derin nefesle doldurmuş sinesini ve söylemiş; seversin, kavuşamazsın, aşk olur. Ben de aşk olsun diye dualar etmek istiyorum sana sonra vazgeçiyorum bu isteğimden. Zira aşk dedikleri can yakıyor ve canın yanmasın istiyorum...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Seversen... Empty
MesajKonu: Geri: Seversen...   Seversen... EmptyPtsi Tem. 20 2015, 00:58

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

Seversen...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-