ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Elveda Değil Hoşçakal Demek İstiyorum Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Elveda Değil Hoşçakal Demek İstiyorum

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Elveda Değil Hoşçakal Demek İstiyorum Empty
MesajKonu: Elveda Değil Hoşçakal Demek İstiyorum   Elveda Değil Hoşçakal Demek İstiyorum EmptyPtsi Mayıs 25 2015, 01:22

Hoşçakal demek istiyorum giderken, hoşçakalda kocaman bir umut vardır çünkü. Sen hoşkal, ben geleceğimdir aslında ardına gizlenen, şöyle bir tur atıp geleceğimdir. Bir kayboluş değildir hoşçakal, aksine beş dakika sonra geleceğimdir ya da beş saat sonra. Gelirken de tüm umutları çuvalla getirmektir, hayatın gülücüklerine ufak bir hüzün eklemektir, dudağın yarısına tebessümü saklayarak. Nefes almanın biraz güçleştiğini hissetmek ama hiç durmayacağını bilmektir...

Hoşçakal ağlamaktır koparcasına, sarılmaktır karşındakine, çünkü bilinir ki geriye kesin dönüş vardır bir gün. Aşk bitmemiştir yüreklerde, daha sıcacıktır. O sıcaklık köz olsa da hiç bitmeyecektir zira hoşçakal denmiştir giderken. Gözler birbirinden hiç ayrılmayacaktır, kalple işbirliği yaparcasına. Kalp, adını her duyuşta fırlayacaktır yerinden çünkü hoşçakal denmiştir giderken...

Dünyanın bir ucunda bile olunsa o hep seninledir, nefesi hep boynunda, umudu hep seninledir. Bazen bir köşe başında beklemektir, onun oradan sana koşacağını bilmektir. Ağlarken güldürür, severken daha da sevdirir. Yenilen yemeğin tadına varmaktır, tuz eklemektir bazen. Tatlının şerbetini bol tutmaktır, limonataya fazladan iki limon daha sıkmaktır. Hoşçakal kısa bir mola, küçük bir nazdır, ancak ne olursa olsun, sonu hep mutluluktur...

Elveda demek istemiyorum giderken, hüzün dolu ayrılıkları kemikleştiren bir kelimedir çünkü. Sevdaları yürekten kopartıp atan ve yerinde yaralar bırakandır, çiçekleri soldurup, güneşi bile karartandır. Tüm yaşanmışlıkları ortadan kaldırıp, hatıraların koynunda yıllandıran bir kelimedir, elveda. Bakışların bakışlara kenetlendiği günlerin, saatlerin hatta saniyelerin bittiğidir, sevgi sözcüklerinin tükendiğidir, konuşamamaktır. Özlemlerin himayesine girip ve hiç çıkmamaktır elveda. Kalbin yerinden çıkacakmış gibi atmasının sonudur. Ömrünü adadığın her kimse ömrünle kaybolup gitmesidir. Seni yalnızlığınla başbaşa bırakıp, dokunuşların hissini kaybetmesidir, uyuşmaktır elveda. Dünyanın sonudur, yaşarken ölmektir, anlamsızlıktır, tatlının acı, tuzlunun tuzsuz, suyun ise zehir olmasıdır...

Fotoğraflara son kez bakıp hepsini göz kırpmadan yakalayabilmektir, bazen kalbin izin vermese de ah etmektir elveda. Bazense verdiğin ömre bir yenisini eklemek için Rabbine dua etmektir. Ya da ardına bakmamak ve gözlerinden damlaması gereken yaşları içine akıtıp hızla uzaklaşmaktır. Bir an kendinle olan mücadeleni kaybedip yine ona koşmaktır, ancak uzakta kalmak ve sadece seyretmektir, görebilmektir onu. Bahçende, saksında fesleğen yetiştirmektir veya ıhlamur aağacı aramaktır çevrende, zira ikisinin de kokusu içlidir, arsızdır. Bir nefesin rüzgarı bile kokularını salmaları için bahanedir onlara. Beraber yaşadığın günleri büyük bir iştahla saymak yerine, artık tarihleri unutmaktır. Hiç neşe barındırmaz içinde elveda, sıcaklıktan uzaktır, sevgi katilidir, sinsidir, bir onur mücadelesidir, kıyasıya. Kısacası, umudun bitmesi ve ömrün kalan kısmını uzatma olarak görmektir elveda. Bu yüzden, sırf bu yüzden elveda demek istemiyorum sana. Sadece hoşçakal diyorum...

Hoşçakal...

Selam Sevgi ve Dua ile...  
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Elveda Değil Hoşçakal Demek İstiyorum Empty
MesajKonu: Geri: Elveda Değil Hoşçakal Demek İstiyorum   Elveda Değil Hoşçakal Demek İstiyorum EmptyC.tesi Mayıs 30 2015, 00:43

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hoşçakal Ya da Elveda Demek...
» Elveda Demek İstemiyorum...
» Ben Aşkı Dinlemek Değil, Yaşamak istiyorum
» Elveda ramazan Elveda hayat
» Sevgi Demek Emek Demek