ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Hey Dost... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Hey Dost...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Hey Dost... Empty
MesajKonu: Hey Dost...   Hey Dost... EmptyPaz Ara. 21 2014, 13:10

Hey Dost...

Nerelerdesin, neden bırakıp gittin de bir başıma bıraktın beni, kavlimiz birlikte yürümek değil miydi. Sabahın seherinde başlayan yolumuz öğlenin güneşinde kesiştiğinde dememiş miydik kararan göğün altında yıldızları avuçlayalım sonra beraber gideriz karanlığa. Sen değil miydin yolumu şaşırdığımda dizginlerimden çekiştirip beni yola sürükleyen. Ben değil miydim bunaldığında seni bir şiirin busesiyle okşayarak uyandıran...

Hey dost ne oldu da kavlimiz bozuldu uzaklaştın benden; bilmez misin ki sen yoksan ben de yokum, sen öldüğünde ben de ölürüm. Birbirine değmeden yaşanan hayatların içinde biz birbirimize değmeden birbirimizin içinde erimemiş miydik. Kelimelerim yokuş aşağı yuvarlanırken, ben arkalarından çemberini elinden kaçıran bir oğlan çocuğunun şaşkınlığıyla izlerken, sen değil miydin kelimelerini topla gel diyen. Ana rahminde uykuya yatmış harfler oluşmazsa eciş bücüş et parçaları gibi doğarlar dünyaya. Harfleri oluşturan kudret şekil verir her birine, kendi başına lâl olan her harf tohumla buluştuğunda can bulur bedene gelir...

Hey dost sen yoksan, eciş bücüş garabet canlılarla dolar dünyam. Ben ki aklımı kendi haline bıraktığımda daha çok yorulacağını bilmezdim. Ruhumu esrikliğin içine savurduğumda bundan haz duyacağımı sanırdım, meğer hazzın son hali de güldürmez ağlatırmış. Mutluluğun son noktası ölüme benzermiş, gülerken ağlamak ondanmış...

Hey dost nerelerdesin, kimlerlesin hangi yerin göğünde kanatlandın da, hangi yere konmak için alçalırsın. Kimlerle dost meclisi kurarsın da ben giremem o odalara, oturamam o sofralara. Sen filozoflarla eş olursun da ben bir balıkçının seherinde kaybolurum mavide. Yaşarken ölmekmiş dostun gidişi, ölüme eşmiş yalnızlığında savrulan ruhun esrikliği…

Geldin demek habersiz bıraktın beni, dilin sustu da öldün sandım. Yokluğunda güneşin doğuşu bile kamaştırmadı gözümü, cılız bir fener gibi güneşi aldım elime de aydınlık sokaklarda aradım seni. Madem yaşardın da neden sustu dilin, neden habersiz bıraktın beni, arzun ölümümü görmekse gör işte öldürdün beni. Temelli gidiş değilmiş bu, temelli giden ölmüş demekmiş. Ruhunu ferahlatan diyarlarda dolanmanı istemez miyim ben, bilmez miyim ayrılıklar dostluğu tazeler, küllerinden yeniden doğar dostluk…

Yeniden doğan eskisi değildir artık şimdi git, gidebildiğin kadar uzaklara git, pencereden seyrederek yaşanmaz ki hayat. Karış hayata, her hayat kendi yolunu adımlar, yeter ki temelli gitme. Gidişin iyi geliyorsa sana, yanımda olmandansa uzaklarda olman yeğdir bana, yeter ki haberim olsun senden. Haberin olsun benden, hey dost yolun açık olsun…

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Hey Dost... Empty
MesajKonu: Geri: Hey Dost...   Hey Dost... EmptyPtsi Ara. 22 2014, 01:36

çiçek16Allah razı olsun çiçek16

Hey Dost...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-