ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Gitme Ben Sana Kalbimi Verdim  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Gitme Ben Sana Kalbimi Verdim

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Gitme Ben Sana Kalbimi Verdim  Empty
MesajKonu: Gitme Ben Sana Kalbimi Verdim    Gitme Ben Sana Kalbimi Verdim  EmptyPaz Kas. 23 2014, 17:16

Sen bu dağların sevda türküsüsün bahar gözlüm, denizlerin mavisi, bulutların beyazısın. Çatlamış toprağın bağrına düşen bir damla susun. Ne zaman bahar gelse, yağmur yağmur çiçek açar gökyüzünde sesin. Ben sonbaharın yorgun yanık türküsüyüm oysa, sarıya çalar rengim, rüzgarlar estikçe savurur gider yapraklarımı uzak diyarlara. Sonbaharda kar yağar üzerime, üşür ömrüm, yalnızlık kocaman bir dağ olup büyür gözlerimde. Gitme sevdamsın, gidersen rotası belli olmayan gemiler alıp götürür umutlarımı ulaşamıyacağım yerlere...

Sen gülüşünde baharın ilk sevincini, gözlerinde göğün uçuk mavisini taşıyorsun, baharın kokusudur yeryüzüne dağılan temiz nefesin. Yaşamak bir su gibi berrak yüzünün aydınlığında, bir köy türküsü gibi içli ve hilesiz dağçiçeğim. Ben seni ozanca sevdim türkü nakışlım, aybakışlım, sular gibi temiz, bir rüzgar gülü gibi hilesiz. Mehtabın güzelliği, yıldızların ışıltısısın sen karlı dağlarda, rüzgarların soluğu, güneşin dostluğusun. Umut, aşk ve alın terisin sen akalınlarda, toprağa ekilen tohum, bahara söylenen aşk şarkısısın. Ceylan gözlerin sevinci, dudakların ıslığısın türkülü ırmaklarda gitme ne olur...

Gidersen, yaşamın acılı haritasında yaralı bir kalbin, adını bilmediğim çiçekleri kanar içimde her gece. Ay suskunlaşır, yıldızlar suskunlaşır, acılar suskunlaşır, yitirir sesini yaşayanlar da ölüler gibi, suskunluğun trendinde kan kusar yürekler sensiz. Rüzgar da esmez artık buralarda, çiçekler de açmaz, herkes boynu bükük kalır bu şehirde, çekip gider mutluluklar. Bak hüznün zifiri saçları akıyor geceye, gecenin karanlığına karışıyor hüznüm, lanetlenmiş yalnızlıklara ah ediyor kalbim. Her gün biraz daha büyüyor içimdeki kırgınlık, gitme acılar içinde olsam da yaşamı çılgınca sevdim ben. Çılgınca sevdim bu dağları, bozkırları, güneşi, en çok seni sevdim dağçiçeğim, en çok seni sevdim gitme ne olur...

Yol türküleri kederlidir nazlım, yol türküleri dertli, yol türküleri acılı, gidersen kar yağar istasyonlara, boynu bükük bakar ardından bütün akasyalar. Gitme, bir güvercin sıçaklığı gibi kal yüreğimde, ben ki sevdamı dağlı bir çiçek gibi göğsümüm üstünde taşıdım hep. Ne zaman gözlerine baksam beyaz beyaz güvercinler kanat çırpar mavilere; güller açar ne zaman ellerimi uzatsam saçlarına, serin serin eser yeller. Bu sevdayı alıp gitme benden, alıp gitme mutluluğumu gözleri türkülü kuşum; içimdeki baharı öldürüp gitme, kimsiz, kimsesiz boynu bükük bırakma türkülerimi. Körpe bir dal gibi koparma sevinçlerimi yüreğimden ne olur, gitme sevdamsın, ateşimsin, hasretimsin. Gitme ekmeğimsin sen, suyum, havamsın gitme, ben sana kalbimi verdim kalbimi de alıp gitme…

Gitme, figan düşer denizlere sular çekilir
Yağmur yağmaz vahalardan kirpiklerime
Bir rüzgar hıçkırır tenhada, bir dal kırılır
Boynunu büker sabah kervanları kelebekler ölür

Gitme, bir yıldız küser göğüne, içini çeker bir çocuk
Şaşırır yönünü rüzgarlar, bütün pınarların suyu çekilir
Solar nazlı çiçekleri kalbimin, üzülürüm

Gitme, öksüz kalır içimdeki imge dağları
Saçlarını öpen seher yeli, çoban yıldızı
Bir daha turnalar geçmez, bülbüller ötmez
Çiçekler açmaz bahçemde ah be gülüm

Gitme, içimdeki bütün vagonlar devrilir
Bir kar yağar istasyonlara, üşürüm

Gitme bütün ormanlar ateşe verilir
Kuşlarda gider bu kent de, ölürüm

Gitme kal, menevşeler açsın dağlarda
Sevince dönüşsün gökyüzü
İki çığlık arasında bırakma beni ah gülüm
Yokluğuna alışamam yokluğun ölüm

Nuri Can

Selam Sevgi ve Dua ile...
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Gitme Ben Sana Kalbimi Verdim    Gitme Ben Sana Kalbimi Verdim  EmptySalı Kas. 25 2014, 14:43

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Gitme Ben Sana Kalbimi Verdim    Gitme Ben Sana Kalbimi Verdim  EmptyPerş. Kas. 27 2014, 19:15

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gitme Ben Sana Kalbimi Verdim
» Gitme Ben Sana Kalbimi Verdim
» Ben Sana Kalbimi Verdim...
» Gitme Vakti Değil mi Yüreğim,Gitme Vakti
» Ben Gönlümü Sana Verdim