ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Gidenlerin Ardından Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Gidenlerin Ardından

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Gidenlerin Ardından Empty
MesajKonu: Gidenlerin Ardından   Gidenlerin Ardından EmptyPaz Ekim 19 2014, 21:46

Gidenlerin Ardından

Vakitsiz kalkıp giden gemilerime bir yenisi daha eklendi, beni bilirsiniz; vedalar derin parçalar götürür yüreğimin kıyısından köşesinden. Kapanması için gözlerimi kanatırcasına mücadele ettiğim ruh yaraları bırakılır. Gidenlerim oldu ki, sözde hiç bir zaman onların tercihi değildi gitmek, hep mecbur bırakıldılar güya gitmeye. Kimselere göstermediğim korkular tükettim çilesini dolduramadığım, yarasını onaramadığım veda eşiklerinde. Kaçışlar gördüm zoru görünce derhal faaliyete geçirilen cinsten...

Kafamın içinde yankılandı durdu gidenlere yazılmış tüm parçalar. Parça diyorum, zira o parçalardı tamamlayan beni, bana ait hissettiğim şarkım olmadı hiç, ama her gidenin ardından sanki bana ithaf edilen özel bir parçam vardı her daim. Huyum kurusun, kendi yaramı kendim kanatıyorum bazı zamanlar. Öyle kısa vadeli susuşlarla, tüm acıyı akıttığına inanılan gözyaşıyla silemiyorum. Sindire sindire, tam kabuk bağlayacakken tekrar kanatıp iyileştirme çabalarına girerek unutuyorum...

Limandan ayrılan o son gemi; bir çift göz, uğurladıkça nasıl tükendim bilemezsiniz. Oysa nedir ki kimilerine göre ayrılık içi ile baktığı, içi ile bildiği, içi ile sevdiği bir çift göze veda eder insan. İçimle baktığım, içimle bildiğim, içimle sevdiğim bir çift ışık yansımasına veda ettim bende. O gözler giderken benden, benim kahverengi gözlerim nasıl çürüdü bilemezsiniz. Çünkü öylesine farklıymış ki diğerlerinden bu acı, ben bile tanımakta güçlük çektim önce...

Sonra her zaman olduğu gibi hayırlısı olsun yerleştirdim dilime. Nadasa bıraktım yüreğimi, dua sürdüm kalbime, Yaradan rahmetini eksik etmesin kırık gönüllerimizden. Başka türlüsü güç çünkü, O'nun var ettiği bir çift gözü, başkasının unutturması ne mümkün. Geride kalışlarıma merhem olmak başkasının harcı değil. Vakitsiz kalkıp giden gemilerime bir yenisi daha eklendi ve ben o günden sonra bazı şeylerin çokta zorlanmaması gerektiğini anladım. Olursa olur, olmazsa olmaz, olduğu kadar olmadığı kader...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Gidenlerin Ardından Empty
MesajKonu: Geri: Gidenlerin Ardından   Gidenlerin Ardından EmptySalı Ekim 21 2014, 00:19

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

Gidenlerin Ardından
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gidenlerin Değerini Kaybettikten Sonra Anlarsın...
» Gidenlerin Ardından...
» Aşk-Bedel (Gidenlerin Ardından)
» Gidenlerin Bilmediği Bir Şey Vardı...!
» Gidenlerin Değerini Kaybettikten Sonra Anlarsın...