ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Yürek Sızıntıları-2 Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Yürek Sızıntıları-2

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Yürek Sızıntıları-2 Empty
MesajKonu: Yürek Sızıntıları-2   Yürek Sızıntıları-2 EmptyC.tesi Eyl. 20 2014, 19:51

Yürek Sızıntıları-2

Dünyanın ne kadar küçük olduğunu, seni dünyalar kadar seviyorum deyipte gidenlerden öğrendim. Biliyor musun şarkılara neden parça deniyor ihtiyaç duyduğunda bazıları eksik bir yanını tamamlıyor. Adını duyunca değilde, yanında ya da dilinde başka bi ad duyunca yanar aslında canınız. Susmak kabullenmek değil, cevaptır, eğer insan kısa cümleler kuruyorsa, uzun yorgunlukları vardır. Ölüm, hayatta büyük kayıp değildir, asıl büyük kayıp, yaşarken içimizde ölenlerdir. Resmini baş ucuma astım sevgili, bakıp bakıp ağlıyorum...

Ey gönüm bilmezmisin gözler sebepsiz yaşarmaz, dudaklar sebepsiz kurumaz, gönülde bir dert olmadıkça kimsenin yüzü sararıp solmaz. Dışardan güçlü görünüyor olabilirsin ama savaşlar içerde kazanılır. Masal kitabı gibisiп, okuması güzel ama iпaпması çok zor. Düştüğünde yanında olan değil, kalkman için el uzatandir, unutma kötü günde katkısı olmayanın iyi günde hissesi yoktur. Güzel bir gül güzel bir geceyi, güzel bir dostu herkes ister. Önemli olan gülü dikeniyle, geceyi gizemiyle, dostu tüm derdiyle sevebilmektir. İnsanlar birer harf gibidir, güzel insanlar bir araya geldiklerinde güzel bir cümle kurulur. Beklemeyin nazik olmak için, bir gülümseme beklemeyin, sevmek için, sevilmeyi beklemeyin. Dostunuzun değerini anlamak için, yalnızlığı beklemeyin...

Öğütleri hatırlamak için; düşmeyi beklemeyin, duaya inanmak için, acıları beklemeyin. Hani hep derler ya iyi olma, bu devirde kötü ol yoksa üzülürsün diye. Bitkinin güzelliği, tohumun iyiliğinden; insanın güzelliği ise, kalbinden gelir. Hayatın bu çirkin oyunlarına rağmen hala gülmeyi başarabilen insan; hayatın felsefesini çözmüş demektir. Umursamamak, beni sev ya da benden nefret et, ikisi de benim yararıma, seversen hep kalbinde olurum, nefret edersen hep aklında. Utanılacak bir şey değildir ağlamak, yürekten süzülüp geliyorsa gözyaşı. Yetimhanede yaşayan küçük bedenlerin, ranzalarına yazdıkları anne kelimesi kadar masum olmalı aşk. Mevsimin suçu yok yokluğun soğuk, en çok incittiğimiz kişilerin, aslında en sevdiklerimiz oluşu ne garip değil mi...

Dalında son bir yaprak olmaktır yaşamak ve asi rüzgara direnmektir, fırtına koparken bile ağız dolusu gülebilmektir her şeye inat. Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer içsen de tükenir içmesen de. Bu yüzden hayattan tat almaya bak, çünkü yaşasan da bitecek yaşamasan da. Artık hayat, küçükken oynadığım kutu kutu penseye benziyor nerdeyse çünkü herkes bir bir arkasını dönüyor sadece. Unutulmak kadar acıdır bazen yaşamak, yüreğinde bırakma beni intihar et. Allaha emanet ol dedi ve gitti, güldüm, zaten ondan baska kimim var ki dedim. Ne yormak istedim seni, ne de yormak kendimi, çok çalıştım gitmeye de kalmaya da ikisi de aynı acı, ikiside rezil. Daha öncede gitmiştim ama böyle kalarak değil böyle kalarak değil...

Selam Sevgi ve Dua ile...
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Yürek Sızıntıları-2   Yürek Sızıntıları-2 EmptyC.tesi Eyl. 20 2014, 23:45

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Yürek Sızıntıları-2   Yürek Sızıntıları-2 EmptySalı Eyl. 23 2014, 01:00

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

Yürek Sızıntıları-2
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yürek Sızıntıları-1
» Yürek Sızıntıları-3
» Yürek Sızıntıları-4
» Yürek Sızıntıları-5
»  Sevgi Yürek,Yürek Sevmek İster..!