ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Yüreğime Misafir Olmaz mısın... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Yüreğime Misafir Olmaz mısın...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Yüreğime Misafir Olmaz mısın... Empty
MesajKonu: Yüreğime Misafir Olmaz mısın...   Yüreğime Misafir Olmaz mısın... EmptySalı Tem. 22 2014, 01:15

Güneşlerin doğmadığı amâ gecelerime inat ne aylar yuvarlandı ne yıldızlar kaydı geçti uykularıma sırtını dönen küskün rüyalarımdan. Henüz sayılmadan çitlerin çarpık aritmetik çıkarımlarına takılan koyunlarım vardı benim, anamın sesinden yalazlanan mumlarımı mazgallayan kirpiklerime süzülen metinsiz masallarım. Bulutlara kement atıp sahibine ulaşmayı bekleyen masum, mahzun dualarım...

Umutlarım vardı benim, her satırını harf harf ismine adayıp hayal bu ya bir gün bulursun avuntusuyla potkallara sıkıştırarak maviliklerin soğuk koynuna yelkensiz, küreksiz saldığım çetrefil umutlarım ve korkularım vardı benim. Sensiz aldığım her nefesin çizgi çizgi kuruttuğu küfür bulaşığı dudaklarımda berdevam yeşeren, göğeren korkularım, vardı işte vardır diyebileceğim her şeyim…

Bir sen yoktun, bir senin yokluğunun med cezirlenen o tarifsiz ızdıraplarında unuttum, yitirdim tüm var olanımı. Parçalanan, dağılan cesaretimi toplayabilsem emanet tıklayan yüreğimin tek atışında, soracağım göz bebeklerimde hüzmelenen muhteriz, utangaç manaları avuçlarımın çıkmaz yol tabelalarına düşen çizgilerine akıtarak. Soracağım, neredesin menhus rollerle bedbaht ettiğim bir kaç takvimlik ömrümün bideva melali, neredesin, arş-ı alanın o erguvani bakışlarından kıskandığım cemalini sevdalısına göstermeyen necip, mahcup sevgili…

Asırların kefenlenip o ebedi istirahatgahına teşyi edildiği son demde yüreğime misafir ol desem gelmez misin. Hiç bir maşuk böyle bekletmedi aşığını bilir misin, hiç bir şair sırf senin hatırına kalemiyle sırtından vurup katletmedi sana yazılmayan mısralarını. Ve katiplerin hiç biri seni zikretmeyen satırlarına duyduğu öfkeyle yakıp kitaplarını, kor küllerini böyle mahcubane arz etmedi merhametinin sonsuzluğuna, bilir misin..

Bu ilk, evveli ahiri, mazisi atisi yok cihana namdar, payansız sevdamın. Seviyorum derken sana ilk defa eğmedim başımı, indirmedim kaşlarımı, ilk defa beni parselleyen bütün aykırılıklara aykırı açık ve paktı alnım ve hiç utanmadım. Belki aymaz, sabi bir ruhtaki meltemin yokluğuna çıldıran ürpertisiydi senden yine sana kaçışlarım. Belki de ebem kuşağıyla perdeleyerek o alımlı renklerin gerisine gizlediğim didârına duyduğum özlemin dizginlenemeyen eğersiz öfkesi. Ayaklarımı çarparak taşlara ve boyayarak yolları gafletimin kızıllığına habersizce savrulmuşum senden fersah fersah uzaklara. O malum tevakkuf mahalline gelince ve alınca ses tellerimden sekerata durmuş son nefesim heyhat dedim kendime. Heyhat ki anlamadın, yanıldın, geç kaldın, heyhat heyhaaat…

Ama sen sevgili; sen ki sevgililerin en merhametlisi, hoş görüp zihnimi bileylenmiş pençeleriyle pareleyen hadsiz ihanetimi ve bakışlarının şefkatli koylarında eritip gördüklerimin kirlettiği günahkar gözlerimi affettim der misin. Henüz çiçeklenmeden soluk benizli baharlara hibe ettiğim şu muzdarip yüreğime teninin rayihasını savurup esmez misin. Komalık faniliğimi ebede taburcu ederek sevdana giriftar olmaya gelen aciz bir meclubum kapında bihaber misin sevgili…

Bilmez misin…

Selam Sevgi ve Dua ile...

En son mustafa43 tarafından Salı Tem. 22 2014, 01:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Yüreğime Misafir Olmaz mısın... Empty
MesajKonu: Geri: Yüreğime Misafir Olmaz mısın...   Yüreğime Misafir Olmaz mısın... EmptySalı Tem. 22 2014, 01:47

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yüreğime Misafir Ol...
» Yüreğime Saplanabilir misin Kanatmadan?
» O'nsuz Saadet Olmaz ! O'nsuz Hic Bir Sey Olmaz
» Sen ! Misafir ....
» Ötesi Misafir...