ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Yürek Yorulunca... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Yürek Yorulunca...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Yürek Yorulunca... Empty
MesajKonu: Yürek Yorulunca...   Yürek Yorulunca... EmptyPerş. Nis. 17 2014, 22:34

Yürek Yorulunca...

Tüm patavatsızlıklar yerin dibine girsin, hiç bir şey gönlümde büyüttüğüm kadar saf değil. Hiç bir şey senin kadar masum değil içimde ki çocuk. Kim demiş sadece dumanlı dağlara kar yağar diye, tüm karlar gönlüme yağar asıl. Ardından buzullar oluşur eteklerimde, ilmek ilmek dokunur damarlarıma simsiyah sözcükler, her kelime dağ olur gönlümde...

Her kar tanesi bir aşk türküsü, notaları yoktur bu türkünün, bu türkünün notaları ikinci cemre düşende gönle yeniden bestelenir. Aşk ebruli bir tebessümdür kalbime, sonrası mı, koyu bir sessizlik, ardı sıra bir yıldız kayması, yürek patlaması. Suskunluğumun kıyametidir bu an, tüm mahşerler gözlerimde, asi iç çekişler kapıları çarpan ellerimde ve ahlar yumruğumu vurduğum masalarda cam kırıklarında…

Sen asi gecelerin sevileni, aşkı ne sandın kırmızı bir gül mü, bilemedin. Aşk kurumuş bir güldür gitmekle kalmak arasında ki şeydir. Dur hemen korkma, unutma ki gökyüzünün en parlak yıldızı hala orada ve aşk gönlünde hala dipdiri. Tüm sırlı yıldızların adları bende saklı, yeryüzünün tüm denizlerine düşen yakamozlar benim gözlerimde ışıldar. Bir ben bilirim suskunluğumun tarihini, her gece bir ben dokunurum gökyüzünün en parlak yıldızına. Ve her sabah güneşin kaskatı kaldırımlara cansız düştüğünü bir ben görürüm...

Şimdi aşk kimsesiz bir çocuğun gözleri kadar yalnız yüreğimde, sen olmasan ne anlamı kalır göğün. Tüm aşk eşkıyalarının yüreklerini sonsuza dek kelepçelesek aşk terörden kurtulur mu, kurtarmaya yeter mi bu aşkı. Kelebekler kanatsız kalınca ve sevda yorulunca yüreğimi ellerimin arasına alıp gidiyorum işte...

Bu şehir gelince aklıma hatırladığım hiç bir şey olmamalı. Güneşe yürümek gibi bir şey bu şehri terk etmek fikri, şimdi konuşurken aşk karanlığın ortasında intiharı bekliyor ve kar yağıyor. Artık her kar tanesi borandır fırtınadır, çığ düşünce beklentilerime aşkımın kıvrımları kana bulandı. Aşkımın böğrüne kara bir hançer saplandı, adamakıllı sendeledi, adamakıllı afalladı...

Sen sadece göktaşlarını düşürmeye ve aşkı ağlatmaya mı yararsın, gözlerimde ateşten zehir taşıyorum. Aşkı öldürenleri de öldüreyim diye, lakin acının hilali düşer gönlüme acırım. Bu aşk neden hep böyle haleli, bzen hasretler olabildiğince zirveye çıkar, gözyaşlarıysa kuytularda gizlenir. O vakit dünya kadar yıldız düşse önüme ben yine kendi yıldızımı isterim, bunun adına ne denir bilmem ama aşk ağrır ellerimde...

Bu gece kar yağıyor alarm veriyor şehrin karanlıkları, ölümse olanca esmerliğiyle duruyor kalbimde. Ellerim ellerim ve gözlerim yanıyor, yüz binlerce melek saçlarıma tane tane düşüyor. Şehir serseri edasıyla sabahı bekliyor, bense kar tanelerinin aşka kaval çalışını. Gece biter, yıldızlar söner, türküler tanığı sevdamın...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Yürek Yorulunca... Empty
MesajKonu: Geri: Yürek Yorulunca...   Yürek Yorulunca... EmptyC.tesi Nis. 19 2014, 01:42

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

Yürek Yorulunca...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Sevgi Yürek,Yürek Sevmek İster..!
» Yürek Kanar
» Yürek Yorulunca...
» Yürek...
» Her Yürek...