ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Düşlerin Mesafe Duvarları... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Düşlerin Mesafe Duvarları...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Düşlerin Mesafe Duvarları... Empty
MesajKonu: Düşlerin Mesafe Duvarları...   Düşlerin Mesafe Duvarları... EmptyPerş. Mart 13 2014, 00:16

Bazen diye başlayıp, her defasında bazenleri sıklaştırıyoruz şimdi aynen bu noktadayım, bazenlere koyduğum düşümü sık sık kuruyorum. Hadi az cesaret beraber kuralım bu düşü odaklansak sık sık belki Rabbim gerçeğe dönüştürür mü. Ne tuhaf gözümüzün gördüğü her şeye sahip olmak bir kader ötesi, varla yok arası hani yıldızları tutmak istek daha mı kolay ne. Olasılık hesapları yaptığınızı inkar etmeyin, yapıyoruz, hesapsız kitapsız düş bile kuramayız...

Düşlerimizin katili kim, sizi paronoyaya sokmayacağım, biziz değişik beyin labirentlerinin yalancı koridorlarına da gerek yok zaten her şey yeterince karışık. Kahrolası mesafeler duvarı örülü her yanımızda hala anlaşılmadığımı biliyorum. Israrla devam ediyorum, mesafe koyuyorum işte yazarken; size okuyan her bir kişiye, hadi mesafeyi aralayalım biraz; kastım şu diyerek ilk adımı attım ki zira okuma engelli bir toplumda şu yazıyı dikkate alarak okumuş olmak bana gösterdiğiniz bir lütuf olsa gerek, hakkınızı helal edin...

Düşlerimiz bize kurduğumuz mesafeler kadar uzak, bu düşün ya da isteğin karşılığı ne olursa olsun. Elimizde ki veriler bu düşü kurmak için yeterli ise bize tahsis edilen akılla buna ulaşmakta o kadar yakın. Öyle ki Rabbim isteklerimizi bizim elde edebileceğimiz yolların üstüne kurmuş, o yolu göstermiş muhakkak ona ulaşabileceğimiz yolları verileri önümüze sunmuş. İrademizin eline kalmışız, irade bize her şeyi abartır, zor ve yorucu hatta imkansız göstererek bizim en miskin yanımızı onare eder. Ben kim öğretmen olmak kim, ben kim o sınavı kazanmak kim, şimdi kalkıp o kadar uğraşacağımda o evi alacağım imkansız, ben bu dili öğrenemem, o işe beni almazlar, hayır bu hastalığı yenemem, bu alışkanlıktan asla kurtulamam, ben onu haketmiyorum bile, bu halimle mi olacak, yaşım kaç ya olmaz, ileride başlarım namaza daha gencim, benim halim de kim olsa böyle umutsuz olurdu bu imkanlarla ona sahip olamam vb.

Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş bir başladı mı artık hiç bitmez. Hadi irademizi en güçlü hale getirelim yani çocukluğumuzda ki gibi içimizde tek kişi olsun şu an olduğu gibi üç beş kişi birden konuşmasın yüzümüz altında. Farkında olalım bir taş, bir ağaç olarakta yaratılabilirdik, bize verilen en büyük değer insan olmamız ise iradede bunu en büyük delili ise bismillah diyerek yolun başına geçiyoruz...

İşte orada düşünüz, hayaliniz, emeliniz herkesin yol haritası farklı ama kudret sahibi öyle cömert ki; kaldıramayacağı yükle azık yapıp yola düşürmemiş, hep bir ferah kapısı açık bırakmış, şimdi yola düşme zamanı kader denen yüklerimizin üstüne koyduğumuz tüm olumsuz, vesvese veren ve bizi yolumuzun zor imkansız olduğunu düşündüren o şeytani zayıflıktan arınıp, Rahmani kader yükümüzle yola revan olalım. Attığımız adımların her mesafe duvarının bir tuğlasını daha düşürdüğünü gördükçe azim denen beşeri kudret yol arkadaşımız olacak, o sağlam bir dosttur, onun eline sıkıca tutunalım. Sil baştanlara inanmıyorum, silmeyin sizi bu yola hazırlayan iyi veya kötü yaşanmış tecrübeleri. Onlar azığınız onlara bakıp doymak var bu yolda, hadi düşünüze düşün, koşun, bu yolların çukur ve tümsekleri dinlenme yerleriniz öyle görün...

Nasıl bakarsanız öyle gülümser dünya size, defaatle inancınızı tazeleyin, bu yol inanç olduğu sürece yoldur. Yollarınızı kaybetmeyin haritanız ellerinizde, iki avuç içinde korkmayın kaldırın haritanızı açın serin. Tüm ayalarınızı isteyin ve dileyin, yürüdüğünüz yolun kolaylığı çabukluğu için düşünüz için dilenin. Rabbimiz'den ışığınız imanınız olsun, yola düşeni yolda bırakmaz Rabbim, kalkın, kalkalım vakittir...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Düşlerin Mesafe Duvarları... Empty
MesajKonu: Geri: Düşlerin Mesafe Duvarları...   Düşlerin Mesafe Duvarları... EmptyPerş. Mart 13 2014, 01:39

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mesafe...
» Mesafe Nedir ki...
» Dostluk Mesafe Tanımaz..
» Düşlerin Hıçkırıkları Sessizdir
» Düşlerin Gölgesi Siyahtır...