ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  İnsanların Değer Yargıları... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

İnsanların Değer Yargıları...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

İnsanların Değer Yargıları... Empty
MesajKonu: İnsanların Değer Yargıları...   İnsanların Değer Yargıları... EmptyÇarş. Mart 12 2014, 21:24

Yaşayan her canlının özellikle de insanların arayış içinde bulunduğu 21. yüzyıldayız. Giderek tüketim hızının arttığı, memnuniyetlerin ise hızla azaldığı bir 21. yüzyıl. Etrafıma baktığımda, çarşıda, pazarda, okulda, kafede, ilköğretim öğrencilerinde, arkadaş muhabbetlerinde ve kendimde görüyorum ki; sahip olduklarımızın değerini çoğu zaman hiçe sayıyor ve gerçekten de kıymetini bilemeyecek kadar bencilleşebiliyoruz. Bilemiyorum genç bireyler olarak bu durumun farkında mısınız yada zaman zaman aklınızdan geçiyor mu sizin de benim gibi ufaktan ufaktan gelen düşünce kümeleri...

Bazı zaman dilimlerinde o kadar çok isteriz ki bir şeylerin bizim olmasını, bir şeylere sahip olmayı. Geçen gün internette gezinirken son çıkanlardan bir diz üstü bilgisayar gördünüz mutlaka alınacaktır ya da çok fonksiyonlu bir cep telefonu beğendiniz o hemen sizin olmalıdır eskisi ise çöpe uğurlanmaya layıktır. Süreklilik arz eden bir inat içinde tuttururuz isteklerimiz karşılık görsün diye. Peki o çok arzulananlar neden zaman geçtikçe değer yargılarını kaybederler. Hadi ama söyleyin çok istemiyor muyduk onları daha kısaca bir zaman öncesinde...

En nihayetinde anlatmak istediğim şey sizin de anladığınız gibi; isteklerimiz ve elde ettiklerimiz zamanında ne kadar çok arzu edilmiş olsa da günler geçtikçe değerlerini kaybetmeye yüz tutarlar ya da yüz bulurlar. Gereken değeri gereken her şeye ve herkese vermeyi bilmek güzeldir, tıpkı yenilikler içinde ve yenilikleri tüketerek yaşamaktan bi hayli zevk aldığımız gibi. Belki de önemli olan dengeyi kurmaktır, siyah ve beyaz var evet ama bir de bu ikisinden oluşan grinin varlığı şüphesiz bir gerçek. Aslında her şeyin bir karşılığı olduğunu unutmamak gerek, iyi ya da kötü belki de dengeli. İnsan olmak gereken değeri vermekten geçer ve yine insan olmak gereken değeri vermekle doğru orantılıdır...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

İnsanların Değer Yargıları... Empty
MesajKonu: Geri: İnsanların Değer Yargıları...   İnsanların Değer Yargıları... EmptyPerş. Mart 13 2014, 01:11

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İnsanların çoğu
» Değer Bilmek...
» Fiyat ve Değer...
» İnsanların Çoğu Sevmekten Korkuyor
» Sağlam karakterli insanların dokuz özelliği vardır...