ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi
AnasayfaAnasayfa    Radyo  SSSSSS  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Çarş. Kas. 15 2017, 21:26
Salı Kas. 14 2017, 03:24
Salı Kas. 14 2017, 01:22
Salı Kas. 14 2017, 01:10
C.tesi Kas. 11 2017, 04:59
C.tesi Kas. 11 2017, 04:22
C.tesi Kas. 11 2017, 04:20
C.tesi Kas. 11 2017, 04:18
C.tesi Kas. 11 2017, 04:15
Çarş. Ekim 25 2017, 15:02
Salı Ekim 17 2017, 03:48
Salı Ekim 17 2017, 03:44
Salı Ekim 17 2017, 03:36
Salı Ekim 17 2017, 03:34
Salı Ekim 17 2017, 03:33

Paylaş | 

Elif, Vav, Hu Ve Cihad

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Nur_Sultan
Moderator

MesajKonu: Elif, Vav, Hu Ve Cihad   Perş. Mart 06 2014, 20:04

Elif, Vav, Hu Ve Cihad

Hocam Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a

Yazmak kolay değildir helede sevilen gönülde taht kurmuşsa...

Gönüle her daim tahtlar kurulur, tahtlar kaldırılır. Ney eşliğinde gelir taht, öyle bir taht ki her nakışında sanatkarını yansıtır.

Tahta ney ve sanatla buluşup sanatkarın sevgisiyle nakşedildi mi işte o zaman en hercai anlar yaşanır. Aman ALLAH’ım tahtın üstünde de bu güzellikle bütünleşmiş bir eşrlef-i mahlukat, cihad eri. Gönül kapılarınız açılır ney sesi duyulur. Neyzen mehter çalmaktadır. Fethi müşjdeler, gelen Fatih’in torunudur. Gelen Alpaslan’ı bilir, Fatih’i bilir, Abdülhamit’i bilir ve asıl gönüller tahtının sultanı Hz. Muhammed Mustafa’yı bilir. Öyle bir biliş ki her duruşunda onları hatırlatır size.

Gönüllere taht kurdun hocam, neyde senin, mehterde. Gönlüm kırık, gönlüm hercai menekşeler gibi, gönlüm sukun denizi. Gönlüm elif gibi dimdik. Gönlüm vav gibi secdede. Gönlüm daim gönlünle hocam.

Gönlüm elif gibi dimdik. Senden öğrendim elif olmayı. Sevginin yüce olduğunu bilipte bilmeyenlere karşı her daim dik duruşunla bizi elifleştirdin. Sevdalanmanın elif ve vavla birlikte olduğunu senden öğrendim. Derslerinde, duruşunda, muhabbetinde, savunmanda, düşmanınla, dostunla elifle vavı ne güzel bir araya getirdin.

Elif gibi yalnız başladığın yolda vavları yol arkadaşı edinerek, kınamacının kınamasından korkmadan, eğilmeden, bükülmeden yürüdün. Her şey Hu içinde ve her şey Hu ileydi.

Nasıl bir gönüldükiü gönlümü cihad ateşiyle tutuşturdu gitti.Sözü cihad, eylemi cihad, gidişi cihad.

Dinin yıldızıydı adın hocam gönüllerimizi aydınlattın. Ezilmiş, benliğinden, kimliğinden koparılmiş güneş huzmesinin sızmadığı gönüllere “ biz kuşun canlısını istiyoruz” diyerek yön gösterdin.

Umut oldun mazlum yüreklere. Filistin seni bilir, Bosna seni bilir, Çeçenistan seni bilir, Afganistan, Endonezya,Somali... Herkes seni bilirde bir benim insanım seni anlamaz, seninle cihad etmez. Lakin senden sonra herkes seni sever oldu hocam.

Sevmek sevdiğin olmak değil miydi? Mecnun’a sormuşlar “sen kimsin?” “ben Leyla’yım” demiş. Mecnunlar çoğaldı lakin Leyla olmak istemiyorlar.

Bize bizden başkası dost olmaz diyordu Peygamberim, lakin seni sevenler düşmanlarla can-ciğer oldu. Kurtuluş elif ve vav’ın birleşip hu demesiyle olur diyordunuz ya hocam -sizi seven can-ciğerler- elif kayboldu, vav’ın kuyruğu kaldı Hu’nun H’sını yediler. Geriye cansız kuş kaldı.

Uyan ey gözlerim uykudan uyan

Uyan ey gözlerim gafletten uyan.

Baharda diktiğin çiçekler binler oldu, kelebekler fırtınalara yön verdi. Rabbim bana da baharlarda kelebekler meşk ederken elif ve vav’ı seninle bulmayı nasib eyledi.

Sana ağlamak, ağlarken seninle heyecanlanmak, gittiğim her yerde senden bir şeyler bulmak, kardelenlere kavuşmak gibi.

Yazmak kolay değildir hele de sevilen gönülde taht kurmuşsa...

Bayrağı bıraktığın yerde elif, vav, hu ve cihad elele vermiş beni bekliyor. Elimi uzatıyorum elim elinle, gönlüm gönlünle. Hedeflerin hedeflerim, eylemlerin eylemlerimdir. Bu gönül bende oldukça bahar bahçesinde ki çiçeklerle açacağım (inşALLAH).

İşte, şurada ki en güzel tablo, baktıkça içine giriyorum, ilerledikçe gönüller sultanu peygamberime yaklaşıyorum, mutluluktan haykırıyorum. Dudaklarımdan dökülen tek iki kelime CİHAD. Yanında turkuaz mavisi zemine aşk kırmızısıyla bir elif çizilmiş. Vav boynunu bükmüş teşlim olmuş Karadeniz yeşiliyle, Hu’ya.

Bütün tabloları yüreğime astım hocam yüreğinle.

N. Beytiye Ekinci
Kullanıcı profilini gör
MaVi_GüL
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Elif, Vav, Hu Ve Cihad   Cuma Mart 07 2014, 01:05

çiçek18Allah razı olsun  çiçek18 
Kullanıcı profilini gör

Elif, Vav, Hu Ve Cihad
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics