ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenlere. Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenlere.

3 posters
YazarMesaj
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenlere. Empty
MesajKonu: Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenlere.   Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenlere. EmptySalı Ocak 05 2010, 10:55

Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenlere. Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenle

"Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenlere" diyebilmeyi ne çok isterdim, ama biliyorum ne yüzüm var ne de hakkım...
Öğrendim ki dua, aşığın maşuğuna bir haber salmasıdır; gözyaşlarıyla yazılmış bir mektubu. Ve bir bekleyiştir, iştiyakla, korkuyla, ümitle bekleyiş...
İşte, zaman her saniyesini balyozlamaktayken ömrün, verilmemiş hesapların korkusuyla, titreyen yüreklerimize bir lahza umut adına geldik kapına... Ahh... gelebildik mi, bir haber var mı affa dair?
Acziyetimi alarak koynuma, bir derviş hırkasıyla, sevgili Eyyub'unun sabrını yüklenerek gelebilmek isterdim kapına...
Meryem örtülerimi örtünebilseydim... Tur Dağı'ndaki o ses bir yankı bulabilseydi ruhumda insanlığım adına. Önünde bütün ruhumla secde edebilseydim...
Yeri göğü bağrına basan ey!
Ey gökyüzünü kudretiyle sürmeleyen!
Rahmetini serp taşlaşan gönüllere ey!..
Sanadır münacatım, yalnız sana olsun aşkım, lûtfeyle...
Bir avuç ateş böcegi uçuver ne olur zifiri yüreklerimize. Kararan günlerimize, gecelerimize Ve ne olursan ol gel diyen aşıkların hürmetine, ne olur affeyle!
Seni aradım durdum gönüllerin yalnızlıgında çöllerinin, menzilsiz yollarında ve bir katre rahmetine muhtaç topragında. Ah perde, ah şah damarım! Sefkâtinin gölgesine sıgınıyorum Ya Rabbim!
Hiçligin zerresinden kavrulmaya can attıgım demdir. Vedutsun! iltifatına muhtacız Ya Rabbim! Tenezzül buyur kulununu münacatına.
Dua dua açılırmış Sana giden kapılar. Hüzünlü bir sonbahar günü kapında yalvarmaya geldim. Senden korkum nar degil, kaybetme korkusudur. Dostu, en sevgiliyi, sıla-yı rahimi, cananı, canda kaybetme korkusu! Umudumsa rızan: ilahi ente maksudi..
Yüreklerimiz ezik Ya Rabbim! Yüzümüz yerde. Kaldırıp başımızı sonsuzluga bakmaya yüzümüz yok! Layık olamadık. Pişmanlıgın dehlizlerinde boguluyorken aglayamadık, derinden sessizce Zayıf irademizle, alaca karanlık yüreklerimizle bir damla gözyaşı getirebilseydik yürekten, ihlas adına. Biliyorum pişmanlıklara delil kabul ederdin
Yüregin zayıf noktalarında mahkum oldum nefsimize. Ya Rabbim! Çıkar kelepçelerini o aleyhillanenin çıkar ne olur, dostlarının hatırına.
Âzad et Ya Rabbim! Şüphelerin oyuncagı olmuş aklin nezarethanesinden. Kutlu sevdanın gül kokusundan doya doya içir sinelerimize diri meyyitler gibi degil, sırat-i müstakim üzerinde günahlardan nurunla yıkanmış olarak yürümeyi nasip eyle.
Şehirler, evler mezar oldu Ya Rabbim! Her evden ceset kokuları yükseliyor semaya. Bedenler degil ruhlar ölü. Bizi nurunla dirilmeyi nasip eyle.
Biz sanemler inşa ettik yüreklerimizde gökdelenler boyu. Biz yeryüzü tanrılarının etegini öptük. Diz boyu battık çirkefine alemin. Sahte dostları, riyakar aşkları çarparak yüzüne insanlıgın, Sana koşmasını nasip eyle.

Alıntı
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: s.a   Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenlere. EmptyÇarş. Ocak 06 2010, 12:28

Şehirler, evler mezar oldu Ya Rabbim! Her evden ceset kokuları yükseliyor semaya. Bedenler degil ruhlar ölü. Bizi nurunla dirilmeyi nasip eyle.
Biz sanemler inşa ettik yüreklerimizde gökdelenler boyu. Biz yeryüzü tanrılarının etegini öptük. Diz boyu battık çirkefine alemin. Sahte dostları, riyakar aşkları çarparak yüzüne insanlıgın, Sana koşmasını nasip eyle.

amin..... amin..... amiiiiiiiinnn...
Sen Rahimsin Rabbim,Sen Kerimsin,Sen Yücelerden Yücesin
bizler aciz şaşkın kimi zaman taşkın kimi zaman aşkın ile yanmış
kullarız.Şaştığımızda bağışla bizi,aşkımızla kavur bizi,bir Seni bildik
bir Senle doldur bizi,isyanımızı nisyanımızı hizaya getir affet bizi

ALLAH razı olsun nursan kardeş çok güzel bir yazı
halimizi anlatmış çok güzel bir şekilde.ve yakarışımız
gönülden böyle olmalı

çiçek4 çiçek4 çiçek4
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenlere.   Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenlere. EmptyPerş. Ocak 07 2010, 01:42

mustafa43 demiş ki:

amin..... amin..... amiiiiiiiinnn...
Sen Rahimsin Rabbim,Sen Kerimsin,Sen Yücelerden Yücesin
bizler aciz şaşkın kimi zaman taşkın kimi zaman aşkın ile yanmış
kullarız.Şaştığımızda bağışla bizi,aşkımızla kavur bizi,bir Seni bildik
bir Senle doldur bizi,isyanımızı nisyanımızı hizaya getir affet bizi

ALLAH razı olsun nursan kardeş çok güzel bir yazı
halimizi anlatmış çok güzel bir şekilde.ve yakarışımız
gönülden böyle olmalı

çiçek4 çiçek4

Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenlere.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Günün Duası
» Selam Olsun
» Selam Olsun...
» Selâm Olsun
» Bir Selam Sal Sabah Olsun