ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  ağaç olmak isterdim Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

ağaç olmak isterdim

3 posters
YazarMesaj
fatma16
Dost Üye
Dost Üye
fatma16

ağaç olmak isterdim Empty
MesajKonu: ağaç olmak isterdim   ağaç olmak isterdim EmptySalı Eyl. 02 2008, 15:54

Ben bir ağaç olmak isterdim

Ama bir çam ağacı olmak istemezdim, her mevsim aynı kalmak.

Bir çınar ağacı olmak isterdim.

Her mevsimin izlerini taşımak isterdim üzerimde

Her bahar yenilenmek, yeni heyecanlara, yeni güzelliklere tomurcuklanmak isterdim

Her yaz güneşin kavurdukları için bir serinlik, kuşlar, böcekler için yuva, kelebekler için konak olmak isterdim.. Hayatı birileriyle paylaşmanın mutluğunu hissetmek

Son bahar rüzgarları ile benden ayrılması gereken her yaprağı, başımı öne eğmeden, büyük bir olgunlukla yolculamak isterdim.

Her kış yapraklarım olmadan ne kadar eksik olduğumu anlatmak..Benim gibi yarım kalmışlara dost olmak isterdim.

Onlarla gelecek baharın hayalini kurmak ve yeni tamamlayıcılarımıza tomurcuklanmayı beklemek isterdim..Erken açan tomurcukların henüz bir yaprak olmadan, gelişmeleri için olgunlaşmamış şartlara yenik düşeceğinin bilincinde..Sabırla beklemek isterdim.

Hiçbiriden kaçmadan yüzleşmek isterdim her zorlukla

Yağmurun altında sırıl sıklam olmak,

Karların altında kalmak,

Tüm kızgınlığına rağmen güneşe yüzümü dönmek,

Onun beni alıp götürmesine izin vermeden, nereye ait olduğumun bilincinde rüzgara teslim olmak isterdim.

Evet ben bir çınar ağacı olmak isterdim. Ulu, büyük bir çınar ağacı..İmrenilecek her şeyinin Rabbr17;inin bir lütfu olduğunun, onlarla övünmeye hakkı olmadığının farkında bir çınar ağacı

Duruşumla "Rabb'im sen yardım edersen ve sen istersen her şeyim ama sen yardımsız bırakırsan bir hiçim" diye haykırmak isterdim beni duyanlara

Ve beni duyanlarla birlikte "Ya Rabb! Sen bütün noksanlıklardan münezzehsin ve güzel sıfatların sahibisin" diye seslenmek isterdim en gizli yakarışları duyana!

Bir çınar ağacı olmak isterdim; çekirdekten yetişip, olgunlaşıp, son buluncaya dek yaşamım, başı dik, kolları hep semaya uzanmış, her zorluğun üstesinden yüzünü buruşturmadan gelmiş "Yüzümü ve özümü sana döndüm, sana teslim oldum ALLAH'ım!" edasıyla sessizce haykıran bir çınar ağacı..

-alıntıdır-
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ağaç olmak isterdim   ağaç olmak isterdim EmptySalı Eyl. 02 2008, 15:57

Ve beni duyanlarla birlikte "Ya Rabb! Sen bütün noksanlıklardan münezzehsin ve güzel sıfatların sahibisin" diye seslenmek isterdim en gizli yakarışları duyana!
Sad Sad Sad rabbim razi olsun eline saglik fatmacim
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: s.a   ağaç olmak isterdim EmptySalı Eyl. 02 2008, 20:54

Bir çınar ağacı olmak isterdim; çekirdekten yetişip, olgunlaşıp, son buluncaya dek yaşamım, başı dik, kolları hep semaya uzanmış, her zorluğun üstesinden yüzünü buruşturmadan gelmiş "Yüzümü ve özümü sana döndüm, sana teslim oldum ALLAH'ım!" edasıyla sessizce haykıran bir çınar ağacı..

Sad Sad Sad

Allah razı olsun fatma kardeşim
bende isterdim bir çınar ağacı olmak
hemde osmanlının simgesi olan bir çınar
hemde osmanbeyin rüyasındaki çınar olmak isterdim
tüm benliğimle Rabbe yükselen,her dalında iman taşıyan
bir çınar.emeğine sağlık.selam ve dua ile

çiçek7 çiçek7 çiçek7
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: ağaç olmak isterdim   ağaç olmak isterdim EmptySalı Eyl. 02 2008, 23:48

mustafa43 demiş ki:

Sad Sad Sad

Allah razı olsun fatma kardeşim
bende isterdim bir çınar ağacı olmak
hemde osmanlının simgesi olan bir çınar
hemde osmanbeyin rüyasındaki çınar olmak isterdim
tüm benliğimle Rabbe yükselen,her dalında iman taşıyan
bir çınar.emeğine sağlık.selam ve dua ile

çiçek7 çiçek7 çiçek7
fatma16
Dost Üye
Dost Üye
fatma16

MesajKonu: Geri: ağaç olmak isterdim   ağaç olmak isterdim EmptyÇarş. Eyl. 03 2008, 11:11

Allah razı olsun çiçek6

ağaç olmak isterdim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ağaç Olmak...
» Söylemek İsterdim
» İsterdim ki...
» İsterdim ki...
» Ağaç ve Su