ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Ah Şu Benim Kalbim...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Ah Şu Benim Kalbim...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Ah Şu Benim Kalbim...  Empty
MesajKonu: Ah Şu Benim Kalbim...    Ah Şu Benim Kalbim...  EmptyCuma Ara. 06 2013, 21:50

Ah Şu Benim Kalbim...

Ah şu benim kalbim, ulaşılmış ve çoktan fethedilmiş bir kale var onu korumaya çalışan, bir Eylül sabahında en büyük yenilgisini alan. Beni hala ağlatan pek çok anı saklı içimde, ne kadar unutmaya çalışsam da her kıvrımda saklanıyorlar ve onlar istedikleri zaman ortaya çıkıyorlar. Rüzgarda havada dönen bir yaprak beni ağlatabiliyor ve ben hiç bir şey yapamıyorum, bu yüzden çaresizlik nedir bilirim.

Sabaha kadar neşeyle sohbet ettiğim, neşe dolduğum ve saçlarımı rüzgara bırakabildiğim o eylül sabahları bana hala aynı hissettiriyor ama nafile ruhumu diriltemiyor. Kızarmış gözlerimle işe giderken, yaşantımın bu hale nasıl geldiğini anlamıyorum. Akıllı sandığım beynimin her seferinde bu ağır yenilgilere nasıl dayandığını gel de anlat zavallılığıma istersen. Bir zamanlar seni seviyorum dediğim pek çok şey artık yok, ya öldüler ya da gittiler tek bir kelime bile söylemeden...

Bu gece de o ayrılık gecelerinden biri, içimin çekildiğini ve dayanılmaz sancıların başladığını hissediyorum midemde. Aslında gökyüzünde, koskaca bir ay var hani mavi ay dedikleri, tüm yıldızları silmiş gökyüzünden. Işığı kör etmiş tüm gözleri, her şey sanki daha ağırlaşmış, suyun içinde parlayan yakamozlara döndürmüş kendine bakan her şeyi. Etrafta kimse yok sadece ben, kalbim ve ruhum, doğru zamanı bekliyorlar. Ne kadar çok düşünürsem her şey o kadar mantıklı geliyor, Orhan Veli'nin söylediği gibi, sebebi bu havalar olmalı, çaresizliğimin. Aslında göremediğim nedenler var sadece sezebildiklerimi biliyorum, belki doğru değil ama olsun...

Kapımı kapatmayı başarsam belki her şey dışarıda kalır, ben de kurtulurum her Eylül sabahında yıllardan geriye kalan enkaza acımaktan. Belki kapıyı kapatırsam o zaman gerçekten uyuyabilirim. Gördüğüme bile emin olamadığım her rüyayı hatırlamaktan kurtulurum. Belki o zaman gidebilirim ben de diğerleri neredeyse, hangi boyutsa o zamanı durduran. Ve belki gerçekten gidebilirim, o asla fethedilmeyen yere çünkü bildiğim tek şey bu dünyanın aslında benim olmadığı...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Ah Şu Benim Kalbim...  Empty
MesajKonu: Geri: Ah Şu Benim Kalbim...    Ah Şu Benim Kalbim...  EmptyPaz Ara. 08 2013, 01:51

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

Ah Şu Benim Kalbim...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Benim Kalbim Temiz Sen Ona Bak
» Ey Benim Camdan Hassas,İyi Kalbim!!!
» Benim kalbim temiz diyenler
» Ey Benim Camdan Hassas İyi Kalbim...
» Ey Benim Camdan Hassas İyi Kalbim